eUrząd
Lista spraw do załatwienia
eSesja
Konsultacje
Spis powszechny
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
e-urzad skarbowy
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Muzyczne wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego

  Muzyczne wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego

 • Zbiórka karmy

  Zbiórka karmy

 • SPOTKAJMY SIĘ NAD MALINCZĄ

  SPOTKAJMY SIĘ NAD MALINCZĄ

 • CKiB ZAPRASZA NA SPEKTAKL

  CKiB ZAPRASZA NA SPEKTAKL

 • Rusza Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

  Rusza Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

 • Prace na boisku

  Prace na boisku

 • Wsparcie rodzin w pandemii

  Wsparcie rodzin w pandemii

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Czyste powietrze

  Czyste powietrze

 • Staże

  Staże

 • Budowa sieci kanalizacyjnej

  Budowa sieci kanalizacyjnej

 • RUSZYŁY BEZPŁATNE MEDIACJE RODZINNE

  RUSZYŁY BEZPŁATNE MEDIACJE RODZINNE

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • IV EDYCJA MAŁEJ LIGI DZIKICH DRUŻYN W PIŁKĘ NOŻNĄ  „Bezpieczne wakacje”

  IV EDYCJA MAŁEJ LIGI DZIKICH DRUŻYN W PIŁKĘ NOŻNĄ „Bezpieczne wakacje”

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaJubileuszowe Dni Piasków

Oceniając frekwencję na trybunach i pogodę można tegoroczne - jubileuszowe Dni Piasków uznać za bardzo udane.
Już pierwszego dnia wiele emocji wywołał Turniej Piłki Nożnej Drużyn Niezrzeszonych o Puchar Wójta Gminy Piaski, w którym wystapiły cztery drużyny: DOMINIAK, SZYMAŃSKI, CEGIELNIA i KOMINIARZE. Po zaciętych pojedynkach najlepszym zespołem okazała się drużyna KOMINIARZY, zawodnik tej drużyny - Bartosz Wojciechowski został również królem strzelców. Po zmaganiach sportowych chwilę wytchnienia umilał zespół muzyczny KANON, po którym w efektowym pokazie zaprezentowali się zawodnicy UKS JARACZEWO, wśród których pojawił się czterokrotny Mistrz Polski i uczestnik Mistrzostw Europy.
Zarówno najmłodsi jak i starsi widzowie nagrodzili brawami występ iluzjonisty APOLLINO i wróżki wystepującej w roli asystentki. Entuzjastycznie został przywitany przez młodzież występ zespołu "99%", po którym rozpoczęła się nocna dyskoteka, która zakończyła się około godziny 3.00.
Drugi dzień rozpoczął występ Zespołu Śpiewaczego TĘCZA, po którym do zmagań w ramach Turnieju Wsi przystąpili przedstawiciele siedmiu sołectw. Najlepsi okazali się zawodnicy z Szelejewa, którzy zdobyli puchar i otrzymali czek o wartości 1500 zł. Toczenie opon, przenoszenie kanek z mlekiem, sadzenie ziemniaków - to tylko niektóre z konkurencji, w których przyszło się zmierzyć zawodnikom. W tym samym czasie w Turnieju Kół Wiejskich na najlepszy placek drożdżowy rywalizowało sześć drużyn. 25 blach ciasta zostało rozdanych wśród publiczności niespełna w dwie godziny. Jury, któremu przewodziła pani Irena Różalska miało trudny wybór, jednak zdecydowało, że w tegorocznych zmaganiach najlepsze ciasto przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szelejewie i to one otrzymały okazały puchar. Tłumy dzieci gromadziły się przy trampolinie i zamku dmuchanym, które w tym roku były bezpłatnie udostępnione najmłodszym. Zainteresowaniem cieszyły się również stoiska firmy TORAL, gdzie prezentowano nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze, Nadleśnictwa w pIaskach, gdzie można było poznać florę i faune naszych lasów i gdzie częstowano chlebem ze smalcem z dzika i ogórkami. Bonifratrzy zachęcali do kupowania ziół, balsamów i kropli z zakonnej apteki, a Wojsko Polskie opowiadało o służbie wojskowej. dzieci mogły również zasiąść za kierownicą wozów strażackich prezentowanych przez piaskowską OSP. Widzom podobał się również efektowny pokaz tańca w wykonaniu Szkoły Tańca DESPERADO. Jednak najwięcej emocji wzbudził mecz KSIĘŻA - SAMORZĄDOWCY. Około tysiąca osób dopingowało swoich faworytów. Lepsi w tym roku okazali się SAMORZĄDOWCY, którzy pokonali KSIĘŻY 3:1. Pomogli w zwycięstwie sami księża, którzy strzelili bramkę samobójczą. Po zmaganiach piłkarskich widzowie przenieśli się na boczną płytę, gdzie losowano nagrody w LOTERII FANTOWEJ, po której publiczność zabawiał swym wystepem kabaret POD SPODEM. Dziesiąte Dni Piasków zakończyła zabawa taneczna z zespołem SUPER MAX, która trwała do poniedziałku.


dodano 2008-08-06 13:50:54Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.