eUrząd
Lista spraw do załatwienia
eSesja
Konsultacje
Spis powszechny
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
e-urzad skarbowy
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Szkolenie

  Szkolenie

 • e-lekcja

  e-lekcja "Co powinniśmy wiedzieć o spisie?"

 • Uczczono pamięć Bojanowskiego

  Uczczono pamięć Bojanowskiego

 • PUNKT KONSULTACYJNY GMINY PIASKI

  PUNKT KONSULTACYJNY GMINY PIASKI

 • Drzęczewo Drugie i Bodzewko Drugie będą miały świetlice modułowe.

  Drzęczewo Drugie i Bodzewko Drugie będą miały świetlice modułowe.

 • Zwyciężył GOOT z Rzeszowa

  Zwyciężył GOOT z Rzeszowa

 • Piaskowski gambit

  Piaskowski gambit

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Konkurs muzyczny „Śpiewający Spis Narodowy”

  Konkurs muzyczny „Śpiewający Spis Narodowy”

 • Zagadkowe zaproszenie

  Zagadkowe zaproszenie

 • MAGICZNE WAKACJE!

  MAGICZNE WAKACJE!

 • Biblioteka w Piaskach dołączyła do bibliotek należących do systemu Academica.

  Biblioteka w Piaskach dołączyła do bibliotek należących do systemu Academica.

 • Konkurs

  Konkurs

 • Zapraszamy na dyżur telefoniczny

  Zapraszamy na dyżur telefoniczny

 • Koncerty w niedziele po kościele

  Koncerty w niedziele po kościele

 • "Odmrażamy" kulturę

 • Przytulisko nie do poznania

  Przytulisko nie do poznania


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaGminne zawody strażackie w Piaskach

W dniu 18 czerwca 2017 r. na stadionie w Piaskach przeprowadzono Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wzięło udział 20 drużyn (w tym 3 kobiece).
Oprócz drużyn reprezentujących jednostki OPS z terenu Gminy Piaski na zawody przybyli także goście, m. in. Wójt Gminy Piaski - Wiesław Glapka, Przewodnicząca Rady Gminy Piaski - Irena Różalska, Sekretarz Gminy - Andrzej Konieczny, proboszcz parafii w Piaskach - ks. Józef Dorociak, radni gminni i powiatowi oraz sołtysi.

Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu, w składzie przewodniczący - sędzia główny zawodów – st. kpt. Jacek Sowiński oraz członkowie asp. Michał Jernaś, mł. asp. Maciej Klepacki, mł. asp. Bartłomiej Gościniak, mł. ogn. Piotr Matyszczak. Zawody zostały rozegrane w następujących konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami ( grupa A, C ), sztafeta CTIF 400 m ( grupa I ) oraz ćwiczenie bojowe. W pierwszej części zmierzyły się ze sobą młodzieżowe drużyny żeńskie, które miały do pokonania sztafetę pożarniczą oraz ćwiczenia bojowe. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta z MDP w Piaskach II, które w klasyfikacji generalnej zajęły pierwsze miejsce, tuż za nimi znalazły się koleżanki z MDP Piaski I, na podium stanęła także drużyna z Bodzewa przed MDP Smogorzewo. W kategorii mężczyzn także najlepszą drużyna okazała się MDP w Piaskach, która zdobyła tak dużą przewagę w sztafecie pożarniczej 400 m z przeszkodami CTIF, że pomimo słabszego występu w ćwiczeniach bojowych, w klasyfikacji generalnej zajęła pierwsze miejsce. Wyprzedziła ona MDP Strzelce Wielkie, które z kolei triumfowało w ćwiczeniach bojowych i do końca walczyło o zwycięstwo. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęły MDP Godurowo i MDP Smogorzewo. Następnie swoje umiejętności zaprezentowały drużyny seniorskie. Jako pierwsze zmierzyły się drużyny seniorskie kobiet. Po pierwszej konkurencji prowadziła drużyna z Piasków, z kolei w ćwiczeniach bojowych triumfowało Bodzewo, jednak ostatecznie w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Smogorzewo, która prezentowała wysoki i równy poziom w obu konkurencjach, miejsce drugie zajęło OSP Bodzewo przed OSP Szelejewo. W kategorii seniorskiej mężczyzn wystartowało dziewięć drużyn i w ich rywalizacji nie zabrakło emocji. Po pierwszej konkurencji wydawało się, że prym będą wiodły drużyny z Godurowa, które bardzo dobrze zaprezentowały się w sztafecie, jednak ćwiczenia okazały się chrztem bojowym dla młodych strażaków i zupełnie odmieniły wyniki. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężyło OSP Bodzewo II, przed OSP Godurowo III i OSP Smogorzewo. Za nimi uplasowały się OSP Godurowo I, OSP Bodzewo I, OSP Rębowo oraz OSP Godurowo II i OSP Piaski, które zostały zdyskwalifikowane. Dodatkową atrakcją na zakończenie zawodów były ćwiczenia z musztry. W tej nieobowiązkowej konkurencji najlepsza także drużyna OSP Bodzewo II, która została nagrodzona Pucharem Wójta Gminy Piaski. Drugie miejsce zajęła drużyna OSP Piaski.


dodano 2017-08-23 14:00:31Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.