• Regionalne media o Roku bł. Edmunda Bojanowskiego w Gminie Piaski


eUrząd
Lista spraw do załatwienia
eSesja
Konsultacje
Spis powszechny
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
e-urzad skarbowy
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • CKiB ZAPRASZA NA SPEKTAKL

  CKiB ZAPRASZA NA SPEKTAKL

 • SPOTKAJMY SIĘ NAD MALINCZĄ

  SPOTKAJMY SIĘ NAD MALINCZĄ

 • Muzyczne wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego

  Muzyczne wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego

 • RUSZYŁY BEZPŁATNE MEDIACJE RODZINNE

  RUSZYŁY BEZPŁATNE MEDIACJE RODZINNE

 • Rusza Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

  Rusza Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

 • Czyste powietrze

  Czyste powietrze

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Prace na boisku

  Prace na boisku

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Wsparcie rodzin w pandemii

  Wsparcie rodzin w pandemii

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Zbiórka karmy

  Zbiórka karmy

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • IV EDYCJA MAŁEJ LIGI DZIKICH DRUŻYN W PIŁKĘ NOŻNĄ  „Bezpieczne wakacje”

  IV EDYCJA MAŁEJ LIGI DZIKICH DRUŻYN W PIŁKĘ NOŻNĄ „Bezpieczne wakacje”

 • Budowa sieci kanalizacyjnej

  Budowa sieci kanalizacyjnej

 • Staże

  Staże


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaRegionalne media o Roku bł. Edmunda Bojanowskiego w Gminie Piaski

W całej Polsce z okazji jubileuszu dwusetnej rocznicy urodzin błogosławionego Edmunda Bojanowskiego podejmowanych jest wiele inicjatyw i działań związanych z uczczeniem i propagowaniem urodzonego w Grabonogu wybitnego społecznika. Wśród relacji w mediach ważne miejsce zajmują te podejmowane w naszej gminie.
7 sierpnia przypada wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, trwa także realizacja działań zaplanowanych w ramach obchodów Roku bł. Edmunda Bojanowskiego. Wiele z nich zyskuje rozgłos, uznanie społeczne i prezentowane jest nie tylko w Wielkopolsce, ale także poza jej granicami.W 2014 roku nakładem Wydawnictwa KUL w Lublinie ukazała się książka „Dziedzictwo myśli pedagogicznej Edmunda Bojanowskiego we współczesnej edukacji w Polsce i na świecie” pod redakcją s. Marii Loyoli – Opieli, w której znalazły się dwa artykuły z naszego terenu. Autorem pierwszego z nich jest nauczyciel Zespołu Szkół w Piaskach – Łukasz Puślecki, który pracę zatytułowaną „Fascynacja i edukacja. Program badań folklorystycznych Edmunda Bojanowskiego jako system wymiany intelektualnej” poświęcił tej mniej znanej działalności Bojanowskiego. Drugi z artykułów poświęcony jest działaniom Gminy Piaski zmierzającym do popularyzacji idei głoszonych przez Bojanowskiego i nosi tytuł: „Dziedzictwo myśli pedagogicznej oraz działania samorządu propagujące postać bł. Edmunda Bojanowskiego w jego rodzinnej gminie.W minioną sobotę i niedzielę mogliśmy obejrzeć na antenie TVP Poznań dokument poświęcony postaci Bojanowskiego zatytułowany „Edmund Bojanowski – serdecznie dobry człowiek”, w którym pojawiła się m. in. informacja o tym, że Radni Gminy Piaski jako pierwsi w kraju zwrócili się z apelem o uczczenie jubileuszu urodzin Bojanowskiego. Dla tych, którzy nie zdążyli obejrzeć filmu:www.tvp.pl/poznan/reportaz/reportaze-tvp-poznan/wideo/edmund-bojanowski-serdecznie-dobry-czlowiek/16310079Powstał także drugi film, w którym szeroko zaprezentowano działania Gminy Piaski w roku jubileuszowym. Juz wkrótce będzie możliwość jego obejrzenia.Wśród różnych inicjatyw, które powstały na terenie Gminy Piaski szczególnym zainteresowaniem mediów w ostatnim czasie cieszy się powstały profil na portalu społeczności owym - Edi Be, który prezentowany był m. in. na antenie Radia Merkury, można było o nim przeczytać na łamach Życia Gostynia, Reportera Leszczyńskiego, a ostatnio został zaprezentowany w najnowszym Przewodniku Katolickim oraz w Internecie:www.przewodnik-katolicki.pl/nr/temat_numeru/_stawiamy_na_edmunda.html

Za pomocą popularnego facebooka grupa wolontariuszy zajmuje się pomocą potrzebującym. Dzięki temu docierają do wielu osób z terenu powiatu gostyńskiego, które chcą podzielić się tym, co posiadają. Ich zadaniem jest pośredniczenie między osobami, które chcą przekazać używane, ale w dobrym stanie ubrania i meble, z tymi, którzy takiej pomocy potrzebują. Pomocą w dystrybuowaniu darów służy Ośrodek Pomocy Społecznej i Siostry Służebniczki z Gostynia i Podrzecza. Wszystkich, którzy chcą się przyłączyć do pomocy zapraszamy do polubienia profilu :www.facebook.com/edi.be.73 Przedstawiciele Gminy Piaski zostali także zaproszeni do udziału w konferencji poświęconej Bojanowskiemu, która odbędzie się już po wakacjach w Warszawie, a w najbliższą sobotę wezmą udział w uroczystościach w Luboniu.

Zwieńczeniem działań będzie odsłonięcie pomnika na rynku w Piaskach, które zaplanowano na dzień 12 października.


dodano 2014-08-07 09:11:44Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.