eUrząd
Lista spraw do załatwienia
eSesja
Konsultacje
Spis powszechny
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
e-urzad skarbowy
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Wsparcie rodzin w pandemii

  Wsparcie rodzin w pandemii

 • Prace na boisku

  Prace na boisku

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • RUSZYŁY BEZPŁATNE MEDIACJE RODZINNE

  RUSZYŁY BEZPŁATNE MEDIACJE RODZINNE

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Muzyczne wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego

  Muzyczne wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego

 • Czyste powietrze

  Czyste powietrze

 • Zbiórka karmy

  Zbiórka karmy

 • Rusza Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

  Rusza Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Budowa sieci kanalizacyjnej

  Budowa sieci kanalizacyjnej

 • SPOTKAJMY SIĘ NAD MALINCZĄ

  SPOTKAJMY SIĘ NAD MALINCZĄ

 • Staże

  Staże

 • CKiB ZAPRASZA NA SPEKTAKL

  CKiB ZAPRASZA NA SPEKTAKL

 • IV EDYCJA MAŁEJ LIGI DZIKICH DRUŻYN W PIŁKĘ NOŻNĄ  „Bezpieczne wakacje”

  IV EDYCJA MAŁEJ LIGI DZIKICH DRUŻYN W PIŁKĘ NOŻNĄ „Bezpieczne wakacje”


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaGOK podsumował DNI PIASKÓW

Główny organizator XI Dni Piasków dokonał podsumowania tegorocznej imprezy. Zapraszamy także do galerii.
XI Dni Piasków rozpoczęły się w sobotę 4 lipca o godz.11.50. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Piaski – p. Zenon Norman. O 12-tej rozpoczęły się rozgrywki w Turnieju Piłkarskim Drużyn Niezrzeszonych o Puchar Wójta Gminy Piaski, w którym wystartowały 4 ekipy: CEGIELNIA Piaski, CELKA Strzelce Małe, KOMINIARZE Piaski oraz SZYMAŃSKI Piaski. Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” dwa razy po 15 minut. Mimo panującego upału (30 stopni w cieniu) rywalizacja była zacięta. Wygrała drużyna SZYMAŃSKI przed CEGIELNIĄ, KOMINIARZAMI i drużyną CELKI. Jeszcze w trakcie trwania piłkarskich zmagań rozpoczęły się Otwarte Mistrzostwa Gminy w Plażowej Piłce Siatkowej, w których wystartowało 17 par męskich i 8 kobiecych. Rozgrywki trwały do późnych godzin wieczornych. Zwyciężyła wśród kobiet para Anna Migdalska i Agata Skiba, zaś wśród panów Łukasz Mischke i Rafał Mischke

O godz. 15-tej rozpoczął się występ Szkoły Tańca DESPERADO z Gostynia pod tytułem „Mamma Mia – Śpiewaj i Tańcz”. Tancerze zaprezentowali najnowsze układy choreograficzne, głównie przy rytmach muzycznych przebojów ABBY. Ponad godzinę później rozpoczął się program dla najmłodszych „Właśnie leci Show dla Dzieci” w wykonaniu krakowskich artystów. Koncert Kapeli Podwórkowej „FAKIRY” z Piotrkowa Trybunalskiego był kolejnym punktem imprez. Zaprzyjaźniony z naszymi Piaskowianami zespół, spotkał się z niezwykle życzliwym przyjęciem widzów. Pierwszy dzień piaskowskiego święta zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Kanon”.

Niedzielną część Dni Piasków rozpoczęły: Turniej Wsi i Festiwal Grillowania. O godz. 13.45 Kapela Piaskowanie wprowadziła na płytę stadionu 8 reprezentacji wsi gminy Piaski (Podrzecze, Michałowo, Piaski, Strzelce Wielkie, Drzęczewo Pierwsze, Szelejewo Pierwsze, Smogorzewo i Grabonóg). W tym samym czasie rozpoczął się Festiwal Grillowania, czyli konkurs na najlepszą kiełbasę z grilla. W festiwalu wystartowało 5 drużyn reprezentujących cztery Koła Gospodyń Wiejskich (Smogorzewo, Rębowo, Szelejewo i Michałowo) oraz jedno Koło Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Piasków.

O godzinie 14-tej wystartowały drużyny w pierwszej konkurencji Turnieju Wsi. Zadania postawione przed zawodnikami wymagały nie tylko sprawności, ale również siły. Rozegrano 10 konkurencji: tor przeszkód, slalom z taczkami, rzut jajkiem na odległość, wyścig w workach, zbieranie fantów z zawiązanymi oczami, przenoszenie na drągu, rzut piłką lekarską, bieg pingwina, strzały na bramkę, przewracanie opony ciągnikowej. Od samego początku rywalizacja była zacięta. Ostatecznie zwyciężyła ekipa z Grabonoga, która w nagrodę otrzymała czek o wartości 1500 złotych, dyplom i puchar Wójta Gminy Piaski oraz puchar i nagrody ufundowane przez Radio Elka. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Michałowa nagrodzona dyplomem, pucharem i czekiem o wartości 1000 złotych. Trzecie – reprezentacja Strzelec Wielkich, której nagroda różniła się tylko wartością czeku (800 złotych). Na czwartym miejscu z czekiem 500 złotowym uplasowały się Piaski. Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy i czeki o wartości 300 złotych.

W trakcie trwania Turnieju Wsi został rozstrzygnięty Festiwal Grillowania. Jury w składzie: Przewodnicząca Rady Gminy p. Irena Różalska, Wójt Gminy p. Zenon Norman, Sekretarz Gminy p. Wiesław Glapka oraz Szef Kuchni Zajazdu „Pod Wiwatem” p. Krzysztof Cyprian oceniało przygotowane kiełbaski pod względem wartości smakowych oraz estetyki podania.

Zwyciężyły panie z KGW Michałowo, przed Rębowem i Szelejewem. Zwyciężczynie otrzymały czek o wartości 100 złotych, puchar, dyplom oraz nagrodę książkową ufundowaną przez Nową Gazetę Gostyńską. Pozostałe ekipy zostały nagrodzone dyplomami i czekami o tej samej wartości.

Po sportowych zmaganiach widzowie mieli okazję wysłuchać półgodzinnego koncertu Zespołu Perkusyjnego DRUMOHOLICS, który rozpoczął się o godzinie 16.30.

Po koncercie kolejne sportowe emocje podczas X Otwartych Mistrzostw Gminy w Rzucie Laczkiem. W tych potyczkach wystartowało 18 zawodniczek i 53 zawodników. Po dwóch kolejkach rzutów w kategorii kobiet zwyciężyła Weronika Rymaniak rzucając na odległość 22,25m, drugie miejsce zajęła Marzena Wujek z wynikiem18,82m a trzecie Dominiak Danuta (15,92m). Wśród panów najlepszy okazał się wielokrotny zwycięzca poprzednich mistrzostw pan Radosław Rymaniak 37,4m, przed Ziemowitem Szymańskim 36,89m i Maciejem Kołackim 33,95m. Trójka zwycięzców obu kategorii otrzymała dyplomy, puchary oraz nagrody ufundowane przez redakcję Życia Gostynia (kategoria kobiet) i portal internetowy Strefa Gostyń (kategoria mężczyzn).

Po zakończeniu rzutu laczkiem odbyło się pierwsze losowanie Loterii. Na posiadaczy losów czekały atrakcyjne nagrody, m.in. pralka automatyczna, kuchenka mikrofalowa, rower, wieża hi-fi oraz wiele, wiele drobniejszych, ale wartościowych nagród.

Po losowaniu, w celu wprawienia widzów w jeszcze lepsze nastroje na scenie pojawił się kabaret DZIURA, bawiąc publiczność przez ponad godzinę. Druga część loterii przyniosła jeszcze więcej emocji, losowano bowiem główne nagrody. Dni Piasków zakończyła zabawa taneczna, tym razem do tańca przygrywał zespół CENTRUM.


Sponsorzy Loterii:

ANPASZ – Cecylia Nawrot
Auto Kosmetyka – Mikołaj Kaczmarek- Strzelce Wielkie
Auto Serwis ZAWIEJA Gostyń
CHRUPKI – Franciszek Celka – Strzelce Małe
Firma JULA – BENZ Jerzy i Urszula Morwa
GS „SCH” Piaski
GWINTER – Teresa Adamczak - Piaski
Hurtownia BAJA – Danuta i Stanisław Dylak
Instalacje 2000 – Marek i Roman Mikołajscy
JAN – MAR Piaski
MARWIN – sklep Państwa Marciniak – Piaski
NADLEŚNICTWO PIASKI
OLIMPIK – Sklep Sportowy – Gostyń
PAWILON MEBLOWY – Piotr Krenz - Piaski
PPHU „CAPRI”- Pizzeria Piaski
PROCAM Krobia – oddział w Piaskach
SKLEP ELEKTRYCZNY – Maria Grześkowiak – Piaski
SKLEP WIELOBRANŻOWY – Maria Naskręt – Piaski
Stacja Paliw GORWA – MAJSNEROWSKI
Studio Urody EUFORIA Piaski
ŚLUSARSTWO – Włodzimierz Szymański - Piaski
ŚLUSARSTWO – Zdzisław Dominiak – Piaski
URZĄD GMINY – Piaski
UTH Grzegorz Ludwiczak
VIOLEX – Violetta Szwałek – Strzelce Wielkie
WETERYNARIA – Tomasz Gliszczyński – Piaski
Zespół Szkół Piaskach
TRANS-KOM Gostyń

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z gminnego święta


dodano 2009-07-23 07:35:41Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.