• Niemcy o polskich przedsiębiorcach: To fachowcy najwyższej klasy!
 • Niemcy o polskich przedsiębiorcach: To fachowcy najwyższej klasy!
 • Niemcy o polskich przedsiębiorcach: To fachowcy najwyższej klasy!
 • Niemcy o polskich przedsiębiorcach: To fachowcy najwyższej klasy!
 • Niemcy o polskich przedsiębiorcach: To fachowcy najwyższej klasy!


eUrząd
Lista spraw do załatwienia
eSesja
Konsultacje
Projekty
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
e-urzad skarbowy
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY W KONINIE

  WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY W KONINIE

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Informacja

  Informacja

 • Informacja

  Informacja

 • UWAGA !!! UWAGA !!!  UWAGA!!!

  UWAGA !!! UWAGA !!! UWAGA!!!

 • Informacja

  Informacja

 • Ostrzeżenie o potencjalnym oszustwie.

  Ostrzeżenie o potencjalnym oszustwie.

 • Granty PPGR

  Granty PPGR

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Galeria Produktów Lokalnych – edycja wiosenna! Wy-Twórcy Gostyń zapraszają!

  Galeria Produktów Lokalnych – edycja wiosenna! Wy-Twórcy Gostyń zapraszają!

 • XXIX Ogólnopolski Turniej Karate Dragon Cup -18.03.2023 Środa Wielkopolska

  XXIX Ogólnopolski Turniej Karate Dragon Cup -18.03.2023 Środa Wielkopolska

 • Bitwa Regionów

  Bitwa Regionów

 • Informacja

  Informacja

 • Zawodnicy pobiegną w ostatnią sobotę maja

  Zawodnicy pobiegną w ostatnią sobotę maja

 • Trwają prace przy przebudowie drogi gminnej nr 740542P na odcinku od ul. Drzęczewskiej w Piaskach do Drzęczewa Drugiego.

  Trwają prace przy przebudowie drogi gminnej nr 740542P na odcinku od ul. Drzęczewskiej w Piaskach do Drzęczewa Drugiego.

 • Festiwal Polska od Kuchni - trwają zapisy do konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

  Festiwal Polska od Kuchni - trwają zapisy do konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Trwają prace inwestycyjne przy modernizacji budynków świetlic w Bodzewie i Szelejewie Pierwszym.

  Trwają prace inwestycyjne przy modernizacji budynków świetlic w Bodzewie i Szelejewie Pierwszym.


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaNiemcy o polskich przedsiębiorcach: To fachowcy najwyższej klasy!

Polscy rzemieślnicy to fachowcy najwyższej klasy – takiego zdania są przedsiębiorcy z Niemiec, powołujący się na swe dotychczasowe doświadczenia ze współpracy z polskimi firmami.
Wspominali o tym otwarcie i z dużą estymą, gdy uczestnicy gostyńskiej misji gospodarczej prowadzili rozmowy kooperacyjne podczas targów HAUS 2023 w Dreźnie.
Jednym z wielu ważnych działań w Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego stało się organizowanie wizyt studyjnych i misji gospodarczych. Tym razem na mapie wyjazdu znalazło się Drezno – fascynujące miasto pod każdym względem, zwane w pełni zasłużenie perłą baroku i Florencją Północy. Ale celem wyjazdu zorganizowanego w piątek 3 marca 2023 roku były tereny targowe w Dreźnie, gdzie w okresie od 2 do 5 marca, po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią, odbyły się targi budowlane HAUS. To już ich 31 edycja. Udział wzięło około 400 wystawców z sześciu krajów.
Kładąc w Stowarzyszeniu nacisk na tworzenie warunków rozwoju przedsiębiorczości oraz budowanie kapitału społecznego, do udziału w wyjeździe zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych firm. Wyjazd na targi nastąpił wczesnym rankiem, aby po kilku godzinach znaleźć się w halach targowych.
Udział w targach był szansą na „podejrzenie” konkurencji pod kątem proponowanych przez nią produktów i usług oraz możliwością zaprezentowania i promowania własnej firmy. Dodatkowo dla naszych, gostyńskich przedsiębiorców targi HAUS w Dreźnie stworzyły okazję do nawiązania współpracy z potencjalnymi kontrahentami. Pierwsze oznaki i pozytywy zauważalne były już kilka godzin po powrocie. "Powiem krótko i na temat: Dla mnie superwyjazd! Oby więcej takich. Pierwszy kontakt już nawiązałem” – powiedział pan Wojtek, właściciel firmy Woj-Met z Rębowa, która zajmuje się metaloplastyką i konstrukcjami stalowymi.
Radość i zadowolenie było widać na twarzach gospodarzy – partnerów z Izby Rzemieślniczej w Dreźnie – w związku z tym, że ich praca związana z przygotowaniem pobytu została ciepło przyjęta i doceniona przez uczestników misji. „Jestem bardzo zadowolony. Uczestniczyłem w takim wyjeździe pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni. Zaskakujące dla mnie było tak miłe przyjęcie gostyńskiej delegacji przez drezdeńską Izbę Rzemieślniczą. Widać, że tak dobre relacje są efektem długoletniej współpracy” – zaznaczył pan Marek z firmy Stolarstwo Andrzejewski.
Wyjazd na drezdeńskie targi HAUS umożliwił nie tylko nawiązanie kontaktów, ale też zapoznanie się z nowymi technologiami i trendami w branży. Organizacja misji była sporym wyzwaniem, ale organizatorzy z SWPPG mają powody do satysfakcji. Zdaniem jednej z uczestniczek, załoga stowarzyszenia poradziła sobie z tym sprawnie. „Wyjazd był dopięty organizacyjnie pod każdym względem. Jestem pod wrażeniem. Jednak największym zaskoczeniem dla mnie było zaangażowanie niemieckich partnerów w nawiązanie kontaktów. Takie wyjazdy jak ten pokazują, że nie należy się bać, wystarczy zaufać organizatorom i ich doświadczeniu” – ocenia pani Maja z firmy PHU Ariadna.
Dobra opinia o polskich przedsiębiorcach, która stanowi tytuł naszej relacji, to zdanie kilkakrotnie podczas rozmów przeprowadzanych na stoiskach w drezdeńskich halach targowych. Tak mówili niemieccy wystawcy – przedstawiciele firm otwartych na kooperację, korzystających już z usług polskich fachowców i mających pozytywne doświadczenia, a więc zainteresowanych nawiązaniem współpracy.
Organizatorzy misji bardzo dziękują przedsiębiorcom za udział, zaś ośrodkom Europe Enterprise Europe: Kaliskiemu Inkubatorowi Przedsiębiorczości oraz Izbie Rzemieślniczej w Dreźnie – za pomoc w merytoryczną, logistyczną i wsparcie finansowe przedsięwzięcia. Dodajmy, że już rozpoczęliśmy pracę nad kolejną misją – tym razem do Budziszyna w Saksonii.


dodano 2023-03-08 07:01:53Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.