eUrząd
Lista spraw do załatwienia
eSesja
Konsultacje
Projekty
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
e-urzad skarbowy
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Prace drogowe

  Prace drogowe

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Trwają prace przy budowie świetlicy wiejskiej kontenerowej w Bodzewku Drugim.

  Trwają prace przy budowie świetlicy wiejskiej kontenerowej w Bodzewku Drugim.

 • ZAKUP PREFERENCYJNY PALIWA STAŁEGO (WĘGLA)

  ZAKUP PREFERENCYJNY PALIWA STAŁEGO (WĘGLA)

 • Świetlica w Drzęczewie

  Świetlica w Drzęczewie

 • Umowa na kanalizację

  Umowa na kanalizację

 • Informacja

  Informacja

 • Sukcesy karateków

  Sukcesy karateków

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaNoc w Szwajcarii Godurowskiej

W dniach 26-27.08 2022r. na terenie przy świetlicy wiejskiej w Godurowie miała miejsce niezwykła impreza. Po raz pierwszy członkowie Dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Piaski mieli okazję spędzić "Noc w Szwajcarii Godurowskiej", a wszystko to odbyło się w ramach wspólnego projektu OSP Smogorzewo i OSP Godurowo. "Piechotą do Szwajcarii" sfinansowanego ze środków programu grantów społecznych powiatu gostyńskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Sekretarz Stanu - poseł Jan Dziedziczak.
26 sierpnia od godz. 16.00 plac w Godurowie zaczął wypełniać się spragnionymi przygód młodymi adeptami ochotniczego pożarnictwa. O godz.17.00 wszystkich zebranych zwołał na pierwszy apel komendant obozu, a zarazem wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Rawiczu - dh Adam Hauza, pomagał mu w tej funkcji dh Karol Maćkowiak, również wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Rawiczu. 65 członków Młodzieżowych i Dziecięcy Drużyn Pożarniczych przywitał prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach- dh Mikołaj Wojtyczka.

Po wspólnej kolacji przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Piasków, Godurowa, Smogorzewa, Szelejewa oraz najmłodsi druhowie z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Grabonoga wyruszyli na leśne podchody, w trakcie których wykonywali zadania bądź uzupełniali odpowiedzi na pytania zawarte w pakiecie startowym, który otrzymali dowódcy drużyn.
Na mecie w Smogorzewie czekało na uczestników ognisko, po którym drużyny w nocnych już klimatach udały się lasem w drogę powrotną do Godurowa na kino pod chmurką i nocleg w namiocie. Chętnych do sprawowania nocnej warty nie brakowało nawet wśród tych najmłodszych, którym zadanie to sprawiło mnóstwo frajdy.

W sobotę organizatorzy o godz. 7.00 rano zorganizowali przy dźwięku syreny i porannej piosenki obozową pobudkę i apel, po którym wszyscy udali się na poranną gimnastykę. Młodsi uczestnicy odbyli ćwiczenia przed namiotami pod okiem p. Ewy Rosik - dyrektor biura posła Jana Dziedziczaka. Z kolei starsi uczestnicy udali się za druhen Kacprem Wojtyczką pobiegać wokół terenu biwaku.

Po śniadaniu obozowicze uczestniczyli w pokazie Ratownictwa Technicznego z udziałem druhów z OSP Piaski, którzy zaprezentowali posiadany przez siebie sprzęt, rozcinając wrak samochodu. Pokaz relacjonował dh Maciej Szymański. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z posiadanym przez jednostkę sprzętem, a młodsi zaliczyli również przejażdżkę wozem strażackim i wodny prysznic.
Po wspólnych zabawach i pysznej zupie z kotła przygotowanej przez druhów z OSP Godurowo obozowicze udali się na pogadankę z policjantami KPP w Gostyniu dotyczącą bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Otrzymały również od funkcjonariuszy odblaski. Obozowiczów odwiedził również wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego w Poznaniu - dh Grzegorz Marszałek.

Na zakończenie "Nocy w Szwajcarii Godurowskiej" prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu - dh Andrzej Małecki, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach - dh Mikołaj Wojtyczka oraz p. Ewa Rosik reprezentant Sekretarza Stanu posła Jana Dziedziczaka wręczyli uczestnikom pamiątkowe medale oraz upominki Rzecznika Praw Dziecka, którego w pierwszym dniu obozu reprezentowała p.Anna Malinowska.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania dla posła Jana Dziedziczaka, Ewy Rosik, Rzecznika Praw Dziecka, Anny Malinowskiej, Powiatu Gostyńskiego, Stowarzyszenia "DZIECKO", Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Rafała Nowaka, Pawła Puśleckiego, Stacji Paliw Gorwa & Majsnerowski z Piasków, Adamowi Hauza, Karolowi Maćkowiakowi oraz opiekunom Młodzieżowych i Dziecięcy Drużyn Pożarniczych, a także wszystkim druhnom i druhom, dzięki którym impreza ta mogła się odbyć.


dodano 2022-08-31 10:45:25Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.