Wybory Samorządowe 2018
RODO
Kontakt z Urzędem
Lista spraw do załatwienia
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Koła Gospodyń Wiejskich otrzymają nawet 5 tys. zł dotacji

  Koła Gospodyń Wiejskich otrzymają nawet 5 tys. zł dotacji

 • Zapraszamy do Krainy Świętego Mikołaja

  Zapraszamy do Krainy Świętego Mikołaja

 • Hodowcy gołębi podsumowali sezon

  Hodowcy gołębi podsumowali sezon

 • Premiera filmu o Karłowskim

  Premiera filmu o Karłowskim

 • Mikołaj przyszedł także do Przytuliska

  Mikołaj przyszedł także do Przytuliska

 • Małżeńskie gody

  Małżeńskie gody

 • Dzień pracownika socjalnego

  Dzień pracownika socjalnego

 • Ponad 8700 mieszkańców

  Ponad 8700 mieszkańców

 • Zbiórka żywności na terenie gminy Piaski

  Zbiórka żywności na terenie gminy Piaski

 • Mikołaj odwiedził Piaski

  Mikołaj odwiedził Piaski

 • Powstał pierwszy mural w Gminie Piaski

  Powstał pierwszy mural w Gminie Piaski

 • X Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Karate

  X Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Karate

 • ZRÓB PACZKĘ i zostań Mikołajem!

  ZRÓB PACZKĘ i zostań Mikołajem!

 • Nowy sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych

  Nowy sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych

 • Przedszkolaki rozbiły bank

  Przedszkolaki rozbiły bank

 • Transmisja obrad Rady Gminy

  Transmisja obrad Rady Gminy

 • Pasowanie w przedszkolu

  Pasowanie w przedszkolu

 • W Wielkopolsce szybko rośnie liczba e-zwolnień

  W Wielkopolsce szybko rośnie liczba e-zwolnień

 • Nowa nawierzchnia w Piaskach

  Nowa nawierzchnia w Piaskach


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Rok E.Bojanowskiego
100 lat Niepodległej
im. senatora Stanisława Karłowskiego
Służba PrzygotowawczaVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Kaspra Miaskowskiego

W niedzielę, 30 listopada, w Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego. Patronat nad tegoroczną edycją konkursu objęli Starosta Gostyński Andrzej Pospieszyński oraz Wójt Gminy Piaski Zenon Norman.
Konkurs Recytatorski im. Kaspra Miaskowskiego to stała i ważna impreza
w kalendarzu powiatowych imprez kulturalnych. W tegorocznej edycji w finale znalazło się 25 najlepszych w powiecie recytatorów, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach szkolnych i gminnych, w których wystartowało ponad 350 recytatorów. Na widowni sali widowiskowej GOK-u zasiadło ponad 100 widzów, a wśród nich Zenon Norman – Wójt Gminy Piaski, Irena Różalska – Przewodnicząca Rady Gminy Piaski, Wiesław Glapka – Sekretarz Gminy Piaski, reprezentujący Starostę Gostyńskiego radny Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch, Stefan Śląski – Przewodniczący Komisji Kultury Rady Gminy w Piaskach oraz radni Gminy w Piaskach.
Konkurs otworzył i prowadził Sebastian Nowak – główny organizator i dobry duch wszystkich edycji konkursu. Powitał on finalistów oraz licznie zgromadzoną publiczność. Przedstawił zasady konkursu. Występujący następnie Łukasz Puślecki – nauczyciel Zespołu Szkół w Piaskach przypomniał sylwetkę patrona konkursu poety Kaspra Miaskowskiego oraz przybliżył historię odkrywania na nowo Miaskowskiego przez potomnych.
Przesłuchania konkursowe finalistów odbywały się w czterech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie i kategoria integracyjna dla osób niepełnosprawnych. Jury w składzie: Barbara Głowinkowska – polonistka i instruktor recytatorów, Jan Głowinkowski – propagator i instruktor sztuki „żywego słowa”, Mirosław Sobkowiak – Dyrektor PCPR w Gostyniu i działacz kulturalny – oceniało poszczególnych recytatorów przyznając punkty za dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Dodatkowo publiczność miała możliwość przyznania swojej nagrody. Po trwających ponad dwie godziny przesłuchaniach finałowych organizatorzy konkursu: Dział Kultury i Promocji Urzędu Gminy w Piaskach, Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zaprosili wszystkich uczestników oraz widzów na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, a następnie na koncert orkiestry gitarowo – mandolinowej, działającej pod kierunkiem Andrzeja Hodowanego przy GOK w Piaskach. Po muzycznym relaksie nadszedł czas na ogłoszenie wyników VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego.
Przed ogłoszeniem wyników przedstawicielka jury B. Głowinkowska, podsumowując zmagania finałowe, wysoko oceniła przedstawione prezentacje, podziękowała wszystkim finalistom za zainteresowanie sztuką „żywego słowa”, które zaowocowało udanymi wystąpieniami recytatorskimi, dostarczającymi widzom wielu wzruszeń i prowokującymi do refleksji nad różnymi aspektami naszego życia. Wyrazy uznania skierował też do nauczycieli i opiekunów za poświęcenie się i trud pracy z młodymi ludźmi w tak trudnym tworzywie, jakim jest żywe słowo mówione. Podziękowała też władzom gminy oraz organizatorom za wytrwałość i coraz wyższy poziom organizacji kolejnych edycji konkursu.
W kategorii szkół podstawowych jury przyznało puchar i 1 miejsce Wiktorii Wajszczak (SP w Sułkowicach), 2 miejsce Zofii Wojciechowskiej (SP w Poniecu), 3 miejsce Monice Klimkowskiej (SP nr 2 w Gostyniu), a równorzędne wyróżnienia Sandrze Brylczak (SP w Daleszynie) i Wojciechowi Dolatowskiemu (SP w Piaskach).
W kategorii gimnazjów jury przyznało puchar i 1 miejsce Małgorzacie Boruszewskiej (Gm w Piaskach), 2 miejsce Magdalenie Głoskiewicz (Gm w Pudliszkach), 3 miejsce Klaudii Trawińskiej (Gm w Zimnowodzie) oraz wyróżnienie Radosławowi Roszakowi (Gm w Szelejewie).
W kategorii szkół średnich jury przyznało puchar i 1 miejsce Marta Kusak (ZSO w Gostyniu), 2 miejsce Ewie Paterek (ZSOiZ w Pogorzeli) oraz wyróżnienie Adriannie Smektale (ZSZ w Gostyniu).
W kategorii osób niepełnosprawnych puchar i 1 miejsce otrzymała Stefania Szymanowska (DPS w Zimnowodzie). Równorzędne wyróżnienia otrzymali Ewa Baćmaga (DPS w Chwałkowie), Justyna Antoniewicz (WTZ w Piaskach), Marlena Chuda (ŚDS w Gostyniu), Marzena Lucerek (DPS w Rogowie), Halina Skwarczyńska (DPS w Chumiętkach), Marta Maćkowiak (Zespół Szkół w Brzeziu), Katarzyna Kędzia (ŚDS w Chwałkowie).
Jury przyznało też nagrodę Grand Prix. Otrzymała je Małgorzata Boruszewska (Gm w Piaskach).
Wszyscy uczestnicy finału czekali też z niecierpliwością na ogłoszenie wyniku plebiscytu publiczności. Okazało się, że ocena publiczności była zbliżona do werdyktu jury. Puchar i nagrodę publiczności otrzymała zwyciężczyni w kategorii szkół podstawowych Wiktoria Wajszczak. Nagrody wręczali przybyli goście oraz Jan Nawrot – Dyrektor GOK w Piaskach i Ewa Chwistek – Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach.
Wszyscy uczestnicy powiatowego finału i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział oraz pamiątkowe kalendarze. A wśród publiczności rozlosowano upominki ufundowane przez redakcję „Życia Gostynia”.
Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują Krzysztofowi Deutschowi za ufundowanie nagrody publiczności oraz Powiatowi Gostyńskiemu i Urzędowi Gminy w Piaskach za wsparcie finansowe organizacji VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego.


dodano 2008-12-01 10:48:50Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.