eSesja
Wybory 2019
RODO
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Zanim przyjdą deszcze i śnieg

  Zanim przyjdą deszcze i śnieg

 • Masz prawo do mediacji

  Masz prawo do mediacji

 • Lek na stare problemy w domach wielorodzinnych ?

  Lek na stare problemy w domach wielorodzinnych ?

 • Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 • Patron na tropie

  Patron na tropie

 • Pomost do przyszłości na Żgalinach.

  Pomost do przyszłości na Żgalinach.

 • Obowiązkowa deratyzacja

  Obowiązkowa deratyzacja

 • Kabaret K2 z nowym

  Kabaret K2 z nowym "Programem z kobietą"

 • Zakończono budowę kanalizacji

  Zakończono budowę kanalizacji

 • Muzycznie i profilaktycznie w GOK - u

  Muzycznie i profilaktycznie w GOK - u

 • Sukces „TĘCZY” w Wielkopolskiej Lidze Karate

  Sukces „TĘCZY” w Wielkopolskiej Lidze Karate

 • Już wkrótce remiza z nowym dachem

  Już wkrótce remiza z nowym dachem

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z teatrzykiem Kamishibai

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z teatrzykiem Kamishibai

 • Nie pal śmieci

  Nie pal śmieci

 • Sołtys strzelał najlepiej

  Sołtys strzelał najlepiej

 • Komunikat Komendy Powiatowej Policji

  Komunikat Komendy Powiatowej Policji

 • Zapraszamy na

  Zapraszamy na "Tryptyk rzymski"

 • Code Week w Szkole Podstawowej w Bodzewie

  Code Week w Szkole Podstawowej w Bodzewie

 • Indywidualne konsultacje eksportowe

  Indywidualne konsultacje eksportowe

 • Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

  Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

 • Informacja

  Informacja

 • Doradztwo prawne dla przedsiębiorców

  Doradztwo prawne dla przedsiębiorców


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Kaspra Miaskowskiego

W niedzielę, 30 listopada, w Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego. Patronat nad tegoroczną edycją konkursu objęli Starosta Gostyński Andrzej Pospieszyński oraz Wójt Gminy Piaski Zenon Norman.
Konkurs Recytatorski im. Kaspra Miaskowskiego to stała i ważna impreza
w kalendarzu powiatowych imprez kulturalnych. W tegorocznej edycji w finale znalazło się 25 najlepszych w powiecie recytatorów, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach szkolnych i gminnych, w których wystartowało ponad 350 recytatorów. Na widowni sali widowiskowej GOK-u zasiadło ponad 100 widzów, a wśród nich Zenon Norman – Wójt Gminy Piaski, Irena Różalska – Przewodnicząca Rady Gminy Piaski, Wiesław Glapka – Sekretarz Gminy Piaski, reprezentujący Starostę Gostyńskiego radny Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch, Stefan Śląski – Przewodniczący Komisji Kultury Rady Gminy w Piaskach oraz radni Gminy w Piaskach.
Konkurs otworzył i prowadził Sebastian Nowak – główny organizator i dobry duch wszystkich edycji konkursu. Powitał on finalistów oraz licznie zgromadzoną publiczność. Przedstawił zasady konkursu. Występujący następnie Łukasz Puślecki – nauczyciel Zespołu Szkół w Piaskach przypomniał sylwetkę patrona konkursu poety Kaspra Miaskowskiego oraz przybliżył historię odkrywania na nowo Miaskowskiego przez potomnych.
Przesłuchania konkursowe finalistów odbywały się w czterech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie i kategoria integracyjna dla osób niepełnosprawnych. Jury w składzie: Barbara Głowinkowska – polonistka i instruktor recytatorów, Jan Głowinkowski – propagator i instruktor sztuki „żywego słowa”, Mirosław Sobkowiak – Dyrektor PCPR w Gostyniu i działacz kulturalny – oceniało poszczególnych recytatorów przyznając punkty za dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Dodatkowo publiczność miała możliwość przyznania swojej nagrody. Po trwających ponad dwie godziny przesłuchaniach finałowych organizatorzy konkursu: Dział Kultury i Promocji Urzędu Gminy w Piaskach, Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zaprosili wszystkich uczestników oraz widzów na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, a następnie na koncert orkiestry gitarowo – mandolinowej, działającej pod kierunkiem Andrzeja Hodowanego przy GOK w Piaskach. Po muzycznym relaksie nadszedł czas na ogłoszenie wyników VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego.
Przed ogłoszeniem wyników przedstawicielka jury B. Głowinkowska, podsumowując zmagania finałowe, wysoko oceniła przedstawione prezentacje, podziękowała wszystkim finalistom za zainteresowanie sztuką „żywego słowa”, które zaowocowało udanymi wystąpieniami recytatorskimi, dostarczającymi widzom wielu wzruszeń i prowokującymi do refleksji nad różnymi aspektami naszego życia. Wyrazy uznania skierował też do nauczycieli i opiekunów za poświęcenie się i trud pracy z młodymi ludźmi w tak trudnym tworzywie, jakim jest żywe słowo mówione. Podziękowała też władzom gminy oraz organizatorom za wytrwałość i coraz wyższy poziom organizacji kolejnych edycji konkursu.
W kategorii szkół podstawowych jury przyznało puchar i 1 miejsce Wiktorii Wajszczak (SP w Sułkowicach), 2 miejsce Zofii Wojciechowskiej (SP w Poniecu), 3 miejsce Monice Klimkowskiej (SP nr 2 w Gostyniu), a równorzędne wyróżnienia Sandrze Brylczak (SP w Daleszynie) i Wojciechowi Dolatowskiemu (SP w Piaskach).
W kategorii gimnazjów jury przyznało puchar i 1 miejsce Małgorzacie Boruszewskiej (Gm w Piaskach), 2 miejsce Magdalenie Głoskiewicz (Gm w Pudliszkach), 3 miejsce Klaudii Trawińskiej (Gm w Zimnowodzie) oraz wyróżnienie Radosławowi Roszakowi (Gm w Szelejewie).
W kategorii szkół średnich jury przyznało puchar i 1 miejsce Marta Kusak (ZSO w Gostyniu), 2 miejsce Ewie Paterek (ZSOiZ w Pogorzeli) oraz wyróżnienie Adriannie Smektale (ZSZ w Gostyniu).
W kategorii osób niepełnosprawnych puchar i 1 miejsce otrzymała Stefania Szymanowska (DPS w Zimnowodzie). Równorzędne wyróżnienia otrzymali Ewa Baćmaga (DPS w Chwałkowie), Justyna Antoniewicz (WTZ w Piaskach), Marlena Chuda (ŚDS w Gostyniu), Marzena Lucerek (DPS w Rogowie), Halina Skwarczyńska (DPS w Chumiętkach), Marta Maćkowiak (Zespół Szkół w Brzeziu), Katarzyna Kędzia (ŚDS w Chwałkowie).
Jury przyznało też nagrodę Grand Prix. Otrzymała je Małgorzata Boruszewska (Gm w Piaskach).
Wszyscy uczestnicy finału czekali też z niecierpliwością na ogłoszenie wyniku plebiscytu publiczności. Okazało się, że ocena publiczności była zbliżona do werdyktu jury. Puchar i nagrodę publiczności otrzymała zwyciężczyni w kategorii szkół podstawowych Wiktoria Wajszczak. Nagrody wręczali przybyli goście oraz Jan Nawrot – Dyrektor GOK w Piaskach i Ewa Chwistek – Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach.
Wszyscy uczestnicy powiatowego finału i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział oraz pamiątkowe kalendarze. A wśród publiczności rozlosowano upominki ufundowane przez redakcję „Życia Gostynia”.
Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują Krzysztofowi Deutschowi za ufundowanie nagrody publiczności oraz Powiatowi Gostyńskiemu i Urzędowi Gminy w Piaskach za wsparcie finansowe organizacji VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego.


dodano 2008-12-01 10:48:50Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.