• NOCNYM TRENINGIEM POWITALI NOWY ROK


eUrząd
Lista spraw do załatwienia
eSesja
Wybory 2019
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Już za niespełna dwa tygodnie odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Już za niespełna dwa tygodnie odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Kreatywnie w domu z Centrum Kultury i Biblioteką w Piaskach

  Kreatywnie w domu z Centrum Kultury i Biblioteką w Piaskach

 • PAMIĘTAMY !!!!

  PAMIĘTAMY !!!!

 • Prezent dla WTZ w Piaskach

  Prezent dla WTZ w Piaskach

 • NOCNYM TRENINGIEM POWITALI NOWY ROK

  NOCNYM TRENINGIEM POWITALI NOWY ROK

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Konkurs z nagrodami

  Konkurs z nagrodami

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Prace remontowe w szkole w Piaskach

  Prace remontowe w szkole w Piaskach

 • W sercu Piasków

  W sercu Piasków


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaNOCNYM TRENINGIEM POWITALI NOWY ROK

Nocny trening rozpoczął kolejny rok szkolenia. Tak powitali rok 2021 gostyńscy i piaskowscy karatecy. Klub karate-do shotokan TKKF „TĘCZA” działa już od czterdziestu dwu lat. A od trzydziestu siedmiu lat tradycyjnie już najzagorzalsi karatecy spotykają się w Nowy Rok o godz. 22.00 w dojo (sala treningowa) i odbywają swój pierwszy w nowym roku trening. Ma on zupełnie odmienny przebieg od zajęć, które odbywają się w normalnym cyklu szkoleniowym, gdyż karatecy ćwiczą w niecodziennych warunkach i dodatkowo przechodzą specjalne próby, np. test ognia.
Trening odbywał się, zgodnie z tradycją, w ciemnościach i w milczeniu. Początek to ćwiczenia oddechowe i medytacja w pozycji seiza. Następnie był kihon, czyli ćwiczenia polegające na wielokrotnym powtarzaniu technik i ich kombinacji. Kolejną częścią był trening kata, czyli sekwencji technik ataku i obrony w walce z kilkoma przeciwnikami. Ważną częścią treningu było kumite, czyli walka. Ten element, prowadzony tak jak cały trening w ciemnościach, wymagał od karateków dużego skupienia, wyczucia dystansu i ruchów przeciwnika oraz zachowania pełnej kontroli stosowanych bloków, uderzeń, kopnięć, podcięć i rzutów. Dodatkowo ćwiczono też obronę przed atakami obezwładniającymi.
Kolejnym elementem noworocznego treningu była tradycyjna próba ognia, czyli test umiejętności technicznych, polegający na zgaszeniu świecy uderzeniem tsuki zatrzymanym przed płomieniem. Test wymagał maksymalnej koncentracji, gdyż każdy z karateków miał tylko jedną próbę. Trening zakończył się przed północą. (Treningi TKKF „TĘCZA” odbywają się na podstawie § 10 ust. 3 pkt. 6 w związku z § 10 ust. 15 oraz § 10 ust. 2 pkt. 13 i ust. 15 Rozporządzenia Rady Ministrów z 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.)
Trenerzy: sensei Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan), Marcin Danek (2. Dan) i Małgorzata Glapiak (2. Dan) życzą Wszystkim Czytelnikom w Nowym Roku Ake Mashiteomedetōgo Zaimasu! (Szczęśliwego Nowego Roku!) oraz pomyślności i osiągania zaplanowanych celów.

Warto przypomnieć, że sekcja karate-do shotokan powstała w 1979 r. w ramach Ogniska Statutowego „TĘCZA” w Gostyniu (działającego od 1959 r.). W momencie powstania sekcja liczyła około dwudziestu młodych zapaleńców, by już w 1983 liczyć 130 członków; treningi odbywają się od 1979 r. 5 razy w tygodniu.
Ogółem w latach 1979 – 2020 w zajęciach klubu brało udział ponad 5450 dzieci, młodzieży i dorosłych. Zawodnicy TKKF „TĘCZA” w ciągu 42 lat działania sekcji karate zdobyli: 5 tytułów mistrzów świata, 19 tytułów wicemistrzów świata i 5 brązowych medali na mistrzostwach świata i dwa razy czwarte miejsce na mistrzostwach świata, 1 tytuł mistrza Europy, 9 tytułów wicemistrzów Europy.
Zawodnicy „Tęczy” zdobyli też 35 tytułów mistrzów Polski i 32 tytuły wicemistrzów Polski oraz 22 brązowe medale na mistrzostwach Polski, a także 14 złotych, 15 srebrnych i 16 brązowych medali na zawodach międzynarodowych. Na turniejach krajowych i regionalnych wywalczyli 385 złotych, 345 srebrnych i 445 brązowych medali.
TKKF „Tęcza” wychował piętnastu mistrzów karate, w tym 5 kobiet zdobyło czarne pasy. Ośmiu mistrzów zdobyło już wyższe stopnie mistrzowskie, a czterech innych wychowanków „TĘCZY” uzyskało stopnie mistrzowskie w zbliżonych sztukach walki.
Mistrzowie karate zapraszają również wszystkich, którzy chcą pracować m.in. nad samodoskonaleniem, na treningi klubu karate TKKF „Tęcza” na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:
- dzieci od 7 do 12 lat oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;
- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.


dodano 2021-01-04 08:41:29Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.