• Ruszyło szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych. Są jeszcze miejsca.


eUrząd
eSesja
Wybory 2019
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • „Kwarantanna domowa” – apka ułatwiająca izolację

  „Kwarantanna domowa” – apka ułatwiająca izolację

 • Szpital dziękuje

  Szpital dziękuje

 • Pomoc dla przedsiębiorców

  Pomoc dla przedsiębiorców

 • Parkometry nieczynne

  Parkometry nieczynne

 • Pomoc psychologiczna

  Pomoc psychologiczna

 • Teleporady

  Teleporady

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Targowisko zamknięte – ogłoś się w Internecie!

  Targowisko zamknięte – ogłoś się w Internecie!

 • Konkurs odwołany

  Konkurs odwołany


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaRuszyło szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych. Są jeszcze miejsca.

Rozpoczęło się szkolenie kandydatów na rodziny zastępcze. W sobotę 15 lutego br. odbyła się pierwsza sesja szkoleniowa kursu. Uczestniczą w nim rodziny i osoby aspirujące do bycia rodzinami zastępczymi niezawodowymi lub rodzinami zastępczymi spokrewnionymi.
Każde dziecko ma prawo wychowywać się w kochającym, bezpiecznym domu. Nie każde jednak ma taką szansę!
Jeśli rodzice nie mogą zagwarantować mu odpowiedniej opieki, wówczas dziecku zapewnia się czasowo opiekę i wychowanie poza rodziną. Właśnie wtedy dzieci potrzebują rodziny zastępczej. Potrzebni są ludzie, którzy są gotowi podjąć się tego zadania. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, wspierane przez Stowarzyszenie „DZIECKO”, uruchomiło szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych. Szkolenie dla kandydatów jest bezpłatne, dzięki sfinansowaniu przez powiat gostyński.

Są jeszcze miejsca. PCPR w Gostyniu zaprasza wszystkich zainteresowanych do kontaktu i wzięcia udziału w tegorocznej edycji szkolenia.
Uczestnicy przez kilka najbliższych miesięcy, będą podnosić swoje kompetencje rodzicielskie i poszerzać wiedzę o wychowywaniu dzieci dramatycznie doświadczonych przez życie. Szkolenie zorganizował i prowadzi Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Specjaliści PCPR – trenerzy rodzin zastępczych szkolą kandydatów na rodziców zastępczych w oparciu o autorski program Stowarzyszenia „DZIECKO”: „Rodzina zastępcza”, zatwierdzony przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Szkolenie przygotowuje do roli rodziny zastępczej. Uczestnicy uzyskają informacje o prawnych regulacjach dotyczących pieczy zastępczej, pogłębią wiedzę z zakresu pedagogiki i psychologii dziecka, zwiększą umiejętności opiekuńcze i wychowawcze oraz umiejętności rozwiązywania trudnych i konfliktowych sytuacji. Warsztaty szkoleniowe dostarczą m.in. wiedzy z zakresu etapów rozwoju człowieka i potrzeb istotnych dla każdego z tych okresów, przedstawi wiedzę o zasadach pracy z dziećmi, o wyznaczaniu granic i ich przestrzeganiu, o odpowiednim stosowaniu sytemu konsekwencji, o rozpoznawaniu problemów u dzieci, wstępnym diagnozowaniu trudności i deficytów rozwojowych oraz o podejmowaniu odpowiednich działań. Szkolenie dostarczy też wiedzy kandydatom o istotnych obszarach dotyczących funkcjonowania rodzinnej pieczy zastępczej oraz o systemie wsparcia.

Wszystkim chętnym do wzięcia udziału w szkoleniu szczegółowych informacji na temat rodzinnej opieki zastępczej, warunków, jakie zobowiązani są spełniać kandydaci na rodziców zastępczych oraz na temat szkolenia udzielają pracownicy PCPR w Gostyniu - Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej: p. Lucyna Nowak, p. Julita Krzyżyńska oraz p. Martyna Linkowska w siedzibie PCPR (ul. Wrocławska 8 - II poziom, 63-800 Gostyń) lub pod numerem telefonu 65-572-75-28 i 603-533-381 od poniedziałku do piątku w godz. od 700 do 1500.
Ty też możesz zostać rodziną zastępczą dla dzieci, które marzą, by dorastać w kochającej i bezpiecznej rodzinie!
Dzieciństwo trwa krótko, dzieci nie mogą czekać. Pomóżmy stworzyć im normalne dzieciństwo!


dodano 2020-02-18 13:24:51Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.