eUrząd
Lista spraw do załatwienia
eSesja
Wybory 2019
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Informacja

  Informacja

 • Ponad 120 ton eternitu

  Ponad 120 ton eternitu

 • Pracownicze Plany Kapitałowe

  Pracownicze Plany Kapitałowe

 • Informacja

  Informacja

 • ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE WEBINARIUM

  ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE WEBINARIUM

 • Wielkopolska Wieś zaprosiła po raz kolejny

  Wielkopolska Wieś zaprosiła po raz kolejny

 • Żółta strefa

  Żółta strefa

 • Informacja

  Informacja

 • Przebudowa drogi w Szelejewie Pierwszym

  Przebudowa drogi w Szelejewie Pierwszym

 • Pieniądze na nowości czytelnicze

  Pieniądze na nowości czytelnicze

 • Bezpłatny punkt badań dla mieszkańców powiatu gostyńskiego

  Bezpłatny punkt badań dla mieszkańców powiatu gostyńskiego

 • Zrób jesienne porządki w swoim domowym gospodarstwie.

  Zrób jesienne porządki w swoim domowym gospodarstwie.


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaMajówka z końmi

Konkurs skoków i powożenia

W dniu 14 października 2007 roku na Folwarku Podrzecze odbyła się „Majówka z Końmi”, która została przeniesiona na termin październikowy z powodu zapowietrzenia terenu. Organizatorami Majówki byli Klub Jeździecki Markury, Urząd Miejski w Gostyniu, Urząd Gminy Piaski oraz Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego.
Podczas trwania Majówki była okazja do obejrzenia rywalizacji miłośników koni w konkursie powożenia w których udział wzięły 54 zaprzęgi oraz 35 zawodników w skokach przez przeszkody.
Wyniki rozgrywanych konkursów zaprzęgów przedstawiały się następująco:
 konkurs zaprzęgów jednokonnych o puchar Wójta Gminy Piaski: I miejsce Tomasz Wajs, II miejsce Andrzej Nowacki, III miejsce Roman Zjeżdżałka.
 konkurs zaprzęgów parokonnych o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gostyń: I miejsce Bernard Wachowiak, II miejsce Grzegorz Waleński, III miejsce Łukasz Łysikowski.
 konkurs zaprzęgów czterokonnych o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gostyń: I miejsce Łukasz Łysikowski, II miejsce Witold Krajka, III miejsce Krzysztof Szczepaniak.
 konkurs zaprzęgów jednokonnych pony o puchar Klubu Merkury Daleszyn: I miejsce Patryk Paris, II miejsce Leszek Urbański, III miejsce Hubert Sawicki.
 konkurs zaprzęgów parokonnych pony o puchar Wójta Gminy Piaski: I miejsce Patryk Skorupka, II miejsce Sisi Hausmann, III miejsce Stefan Markiewicz.
W zawodach w skokach przez przeszkody w klasie pony zwyciężyli: I miejsce Anna Baszyńska, II miejsce Karol Tomczak, III miejsce Karolina Siejak, w klasie LL: I miejsce Maria Langner, II miejsce Artur Głuszkiewicz, III miejsce Katarzyna Buczek.
„Majówce z Końmi” towarzyszyły dodatkowe atrakcje dla dzieci i nie tylko, była okazja do przejechania się na koniu, bryczką a nawet kładem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stare ciągniki, które prezentowali hobbyści z Księginek. Popołudniu natomiast można było obejrzeć okolice korzystając z przelotów motolotnią. Nie zabrakło, także stoisk gastronomicznych i handlowych. Po zakończonych zawodach zaplanowano wspólna zabawę zarówno dla uczestników zawodów jak i publiczności Majówki. Na zaproszenie organizatorów swój występ zapowiedział zespół country THE MEDLEY, który umilał czas zebranych do późnych godzin wieczornych.dodano 2008-08-28 09:20:16Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.