eUrząd
eSesja
Wybory 2019
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Konkurs fotograficzny z okazji Dnia Dziecka

  Konkurs fotograficzny z okazji Dnia Dziecka

 • Parking przy cmentarzu już czynny

  Parking przy cmentarzu już czynny

 • Powstaje parking przy cmentarzu

  Powstaje parking przy cmentarzu

 • Przebudowa drogi

  Przebudowa drogi

 • Nowa droga w Smogorzewie

  Nowa droga w Smogorzewie

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Uwaga! Utrudnienia na ul. Leśnej w Piaskach

  Uwaga! Utrudnienia na ul. Leśnej w Piaskach

 • 100. rocznica Urodzin Świętego Jana Pawła II w Szkole Podstawowej w Bodzewie.

  100. rocznica Urodzin Świętego Jana Pawła II w Szkole Podstawowej w Bodzewie.

 • Szatnia na medal w Piaskach

  Szatnia na medal w Piaskach

 • Przypominamy

  Przypominamy

 • Służba przygotowawcza

  Służba przygotowawcza

 • Szkolenie

  Szkolenie


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaCode Week w Szkole Podstawowej w Bodzewie

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa ścigają się w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
Akcja od kilku lat organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Każdy kto przystępuje do Europejskiego Tygodnia Kodowania, który trwa od 5 – 20.10. 2019, musiał zgłosić swoje wydarzenie na odpowiedniej stronie. W ten sposób automatycznie znalazł się na mapie i został wliczony do europejskiego rankingu. Nasze wydarzenie zgłosiliśmy już na początku października, a przeprowadziliśmy je 15.10.2019r. W tym dniu nasza szkoła stała się zakodowaną bazą, do której wejście mieli tylko ci uczniowie, którzy prawidłowo odczytywali, rozwiązywali hasła wskazujące im drogę, do poszczególnych sal, w których czekały zadania związane z kodowaniem. Uczniowie programowali trasę dla ozobotów. Według instrukcji układali drogę, którą musieli pokonać na macie, aby zebrać wskazane przedmioty. Pracowali również z kolorowymi kubkami, kodując wyznaczone na niej punkty. Mieli również możliwość zakodowania poznanych części mowy. Układali algorytmy związane z etapami mycia zębów, sami tworzyli algorytmy, które wykonują każdego dnia. Mieli również okazję zaprogramować trasę dla kierowcy rajdowego. Zadania nie były łatwe. Grupy, które je rozwiązywały, składały się z dzieci w rożnym wieku. I to było dużą zaletą. Każdy znalazł coś dla siebie i mógł zdobyć punkty dla drużyny. Rozwiązywanie poszczególnych zadań rozwijało kreatywność naszych uczniów, umiejętność analitycznego i logicznego myślenia, oraz odpowiedzialność. Odpowiedzialność za wszystkich członków grupy. Naszym uczniom gratulujemy. Z dumą możemy powiedzieć, że wykonali zadania perfekcyjnie i stali się częścią polskiej społeczności w biciu rekordu. Mamy nadzieję, że to Polska będzie krajem, w którym zostało przeprowadzonych najwięcej wydarzeń.


dodano 2019-10-17 15:03:38Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.