Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba Przygotowawcza

Sukces „TĘCZY” w Wielkopolskiej Lidze Karate

W Witkowie koło Gniezna odbyły się zawody dla młodych karateków w ramach Wielkopolskiej Otwartej Ligi Karate.
Wzięło w nich udział 196 zawodników z 16 Klubów z Wielkopolski. Uczestnicy startowali w konkurencji KIHON, KATA i KUMITE. Gostyński klub karate TKKF „TĘCZA” reprezentowało 11 zawodników prowadzonych przez Mieczysława Polewskiego i Marcina Danka. Pokazali się oni z dobrej strony i w zaciętej rywalizacji wywalczyli 17 medali, w tym 5 złotych, 4 srebrne i 8 brązowych.
Dodatkowo, po podsumowaniu wyników, okazało się, że najlepszą zawodniczką turnieju została Zuzanna Chuda z Gostynia, a klub TKKF „TĘCZA” w klasyfikacji medalowej zajął 3 miejsce.
Mieszkanka Piasków Daria Pietrzyk odnotowała wyjątkowo dobry start. Wywalczyła 1 miejsce w kata indywidualnym juniorek (7 kyu i wyższe).
„Sukces Darii wart jest podkreślenia” – skomentował trener Marcin Danek – „walczyła ze starszymi i bardziej doświadczonymi przeciwniczkami, z którymi do tej pory przegrywała. Jednak w czasie tego turnieju pokonała je i to przy werdykcie jednogłośnym, co potwierdza stały rozwój tej młodej wychowanki „TĘCZY”.
Złote medale wywalczyli jeszcze:
- Zuzanna Chuda - 1 miejsce w konkurencji kihon dziewcząt (roczniki 2009-2008)
- Zuzanna Chuda - 1 miejsce w konkurencji kata open (roczniki 2010-2008)
- Tymon Gendera - 1 miejsce w konkurencji kihon chłopców (roczniki 2011-2010)
- Piotr Feledziak - 1 miejsce kata indywidualne chłopców (roczniki 2006-2002)

Srebrne medale zdobyli:
- Leszek Jakubiak - 2 miejsce kata indywidualne (7 kyu i wyższe) juniorów młodszych
- Gabriela Matyla - 2 miejsce kata indywidualne (7 kyu i wyższe) dziewcząt (roczniki 2008 i młodsze)
- Zuzanna Chuda, Gabriela Matyla Julita Fabian - 2 miejsce kata drużynowe dziewcząt
- Piotr Feledziak, Wojciech Kuberka, Tobiasz Michnowski – 2 miejsce kata drużynowe chłopców

Brązowe medale wywalczyli:
- Julita Fabian - 3 miejsce kihon dziewcząt (roczniki 2011-2010)
- Julita Fabian - 3miejsce kata indywidualne open (roczniki 2010-2008)
- Martyn Gendera - 3 miejsce kihon chłopców (roczniki 2009-2008)
- Martyn Gendera - 3 miejsce kata indywidualne open (roczniki 2010-2008)
- Tymon Gendera - 3 miejsce kata indywidualne open (roczniki 2011 i młodsi)
- Wojciech Kuberka - 3 miejsce kata indywidualne chłopców (roczniki 2009-2007)
- Olaf Rybakowski - 3 miejsce kata indywidualne chłopców (roczniki 2009-2007)
- Tymon Gendera, Martyn Gendera, Olaf Rybakowski – 3 miejsce kata drużynowe mieszane (2009 i młodsi)

Podsumowując start w turnieju, kierownik ekipy sensei Mieczysław Polewski podkreślił: -„Sukces „TĘCZY” jest tym większy, że zawody stały na wysokim poziomie. Młodzi karatecy „TĘCZY” poradzili sobie doskonale i zajęli czołowe miejsca, co świadczy o dobrym przygotowaniu technicznym i dobrze prognozuje”.
Shihan Waldemar Szwedek dodaje: - „Gratuluję wszystkim zawodnikom uzyskanego wyniku. To pokazuje, że systematyczne treningi i zaangażowanie w ćwiczeniach owocują dobrymi wynikami.”
Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: