• Gminna Biblioteka Publiczna w Piaskach w gronie bibliotek promujących czytelnictwo wśród najmłodszych.


eSesja
Wybory 2019
RODO
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Kolejny etap modernizacji stadionu

  Kolejny etap modernizacji stadionu

 • TĘCZA najlepsza w pierwszym turnieju karate

  TĘCZA najlepsza w pierwszym turnieju karate

 • Badanie mammograficzne

  Badanie mammograficzne

 • MUSICA SACROMONTANA XIV nominowana do nagrody FRYDERYK 2020.

  MUSICA SACROMONTANA XIV nominowana do nagrody FRYDERYK 2020.

 • Emocje do ostatniego gwizdka. Zwycięski URSUS.

  Emocje do ostatniego gwizdka. Zwycięski URSUS.

 • MIESZKAŃCY POWIATU OFIAROWALI 442 655,05 ZŁ!!!

  MIESZKAŃCY POWIATU OFIAROWALI 442 655,05 ZŁ!!!

 • Wspólna konferencja prasowa

  Wspólna konferencja prasowa

 • Dzień Kota

  Dzień Kota

 • Premiera na scenie Gminnego Ośrodka Kultury

  Premiera na scenie Gminnego Ośrodka Kultury

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Ferie w Beskidach

  Ferie w Beskidach

 • Doradztwo dla przedsiębiorców

  Doradztwo dla przedsiębiorców

 • Charytatywny koncert hip - hopowy

  Charytatywny koncert hip - hopowy

 • Robimy coś ważnego!

  Robimy coś ważnego!


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaGminna Biblioteka Publiczna w Piaskach w gronie bibliotek promujących czytelnictwo wśród najmłodszych.

Od października zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do naszych bibliotek w Piaskach, Bodzewie i Szelejewie (z rocznika 2013-2016), gdzie na każdego czeka prezent niespodzianka!
Pierwsze dni w przedszkolu, przeprowadzka, choroba bliskiej osoby, pojawienie się młodszego rodzeństwa… jest wiele sytuacji, które mogą być dla dziecka ogromnym wyzwaniem emocjonalnym. Młody człowiek, który wciąż rozwija kompetencje emocjonalne i społeczne, jest bardziej podatny na silną reakcję na zmiany. Co zrobić, aby je oswoić i złagodzić stres? Odpowiedzią mogą być historie bohaterów książek, którzy mierzą się z trudnymi sytuacjami.
Regularny kontakt dziecka z książką nie tylko pobudza jego wyobraźnię, ale też pozwala budować więź między rodzicem a jego pociechą. Odpowiednio dobrane publikacje mogą też pełnić funkcję terapeutyczną. Dlaczego? Ponieważ dziecko, poznając historię podobną do jego własnej, może utożsamić się z jej bohaterami i zainspirować się ich sposobem postępowania.
Dlatego też Gminna Biblioteka Publiczna w Piaskach po raz pierwszy zgłosiła się do ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”, do którego zakwalifikowano 5 tysięcy bibliotek z całego kraju. W ramach projektu otrzymaliśmy kilkaset wyprawek dla najmłodszych czytelników. Od października rozpoczyna się promocja akcji oraz dystrybucja wyprawek.
Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.dodano 2019-10-01 08:52:59Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.