eUrząd
Lista spraw do załatwienia
eSesja
Wybory 2019
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Pieniądze na nowości czytelnicze

  Pieniądze na nowości czytelnicze

 • Bezpłatny punkt badań dla mieszkańców powiatu gostyńskiego

  Bezpłatny punkt badań dla mieszkańców powiatu gostyńskiego

 • Informacja

  Informacja

 • Informacja

  Informacja

 • Ponad 120 ton eternitu

  Ponad 120 ton eternitu

 • Żółta strefa

  Żółta strefa

 • ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE WEBINARIUM

  ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE WEBINARIUM

 • Informacja

  Informacja

 • Pracownicze Plany Kapitałowe

  Pracownicze Plany Kapitałowe

 • Wielkopolska Wieś zaprosiła po raz kolejny

  Wielkopolska Wieś zaprosiła po raz kolejny

 • Zrób jesienne porządki w swoim domowym gospodarstwie.

  Zrób jesienne porządki w swoim domowym gospodarstwie.

 • Przebudowa drogi w Szelejewie Pierwszym

  Przebudowa drogi w Szelejewie Pierwszym


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaTrasy Nordic Walking

TRASA ZIELONA (łatwiejsza) - 4 km, czas przejścia ok. 50 min. TRASA CZERWONA (trudniejsza) - 10,8 km, czas przejścia ok. 2 godzin. Początek i koniec tras znajduje się przy siedzibie Nadleśnictwa Piaski
TRASA ZIELONA (łatwiejsza)
Długość trasy 4 km, czas przejścia ok. 50 min.
Oznakowana kolorem zielonym pętla prowadzi ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż trasy Piaski - Gostyń. Na końcu lasu skręcamy w prawo, aby dalej pokonać wzniesienie i dotrzeć do skrzyżowania, na lewo droga prowadzi do klasztoru na Św. Górze, my skręcamy w prawo i kierujemy się wzdłuż alejki porośniętej drzewami owocowymi, gdzie mijamy kolejno staw w Drzęczewie II oraz zabudowania po dawnym gospodarstwie rolnym. Maszerując na tej wysokości możemy podziwiać piękną panoramę Piasków. Następnie schodzimy w dół, a dalej prosto chodnikiem wzdłuż domów jednorodzinnych, mijamy po lewej stronie budynek Szkoły Podstawowej w Piaskach i dochodzimy do końca trasy.

TRASA CZERWONA (trudniejsza)
Długość trasy 10,8 km, czas przejścia ok. 2 godzin.
Marsz szlakiem czerwonym zaczynamy po terenach leśnych wokół Nadleśnictwa Piaski. Maszerując głównym duktem mijamy po lewej stronie teren rekreacyjno-sportowy przy Szkole Podstawowej w Piaskach i kierujemy się aż do jego końca, gdzie na skraju lasu skręcamy w prawo, aby po chwili znaleźć się przy drodze Piaski - Smogorzewo. Przechodzimy na drugą stronę ulicy i skręcamy lekko w lewo na drogę szutrową, która prowadzi do lasu. Dalej idziemy prosto głównym duktem 2,6 km i docieramy do skrzyżowania. W pobliżu tego miejsca znajduje się urokliwe miejsce tzw. „Szwajcaria godurowska” z ok. 350-letnim dębem „Kasper”. My skręcamy w lewo do miejscowości Smogorzewo, dalej na skraju lasu, za przystankiem autobusowym ponownie kierujemy się w lewo i maszerujemy do kolejnego skrzyżowania z drogą asfaltową, przy którym znajduje się krzyż. Skręcamy w lewo i wzdłuż lasu idziemy do końca ścieżki, aby następnie skręcić w prawo i kierować się duktem do miejscowości Piaski. Dalej przechodzimy przez drogę asfaltową i wracamy na drogę leśną, którą maszerowaliśmy na początku trasy, aby dotrzeć do końca szlaku.


dodano 2019-11-07 08:19:51Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.