eSesja
Wybory 2019
RODO
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Olimpiada ZUS - aż 21 szkół z Wielkopolski powalczy w półfinale

  Olimpiada ZUS - aż 21 szkół z Wielkopolski powalczy w półfinale

 • TRANSYLVANIA W KOLORZE SREBRA

  TRANSYLVANIA W KOLORZE SREBRA

 • Romantycznie i muzycznie

  Romantycznie i muzycznie

 • Święto Patrona

  Święto Patrona

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie gostyńskim

  Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie gostyńskim

 • Koncert Antoniny Krzysztoń w Piaskach

  Koncert Antoniny Krzysztoń w Piaskach

 • Konwent kierowników OPS i PCPR powiatu gostyńskiego

  Konwent kierowników OPS i PCPR powiatu gostyńskiego

 • Spotkanie Kółka Rolniczego

  Spotkanie Kółka Rolniczego

 • Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin

  Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin

 • Wsparcie potrwa dalej

  Wsparcie potrwa dalej

 • Koncert na rzecz podopiecznych przytuliska

  Koncert na rzecz podopiecznych przytuliska

 • Festyn dla Moniki

  Festyn dla Moniki

 • Wspólnie dla wielkopolskiej wsi w nowej odsłonie

  Wspólnie dla wielkopolskiej wsi w nowej odsłonie

 • Wojewoda Wielkopolski odwiedził Piaski

  Wojewoda Wielkopolski odwiedził Piaski

 • Klub karate „TĘCZA” drużyną roku powiatu gostyńskiego!

  Klub karate „TĘCZA” drużyną roku powiatu gostyńskiego!


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaDożynki powiatowe ze smakiem. Krzysztof Krawczyk na deser

W muzyczną podróż kilkutysięczną widownię na zakończenie dożynek powiatowych „Dobre Smaki Powiatu” porwał Krzysztof Krawczyk. Wcześniej na scenie pojawiła się grupa „Semplicze” oraz teatr tańca „Art. Dance”. Tradycyjnie można było spróbować lokalnych specjałów oraz przyjrzeć się, jak na ich bazie gotuje Robert Bochenko. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji: animacje, bajkowe postacie, dmuchańce. Po raz kolejny 15 sierpnia był świętem dla całych rodzin.
Dożynki powiatowe „Dobre Smaki powiatu” rozpoczęły się mszą świętą koncelebrowaną, której przewodniczył bp. Wiesław Śmigiel. Po niej miały miejsce tradycyjne obrzędy Święta Plonów. Wieniec odśpiewali Biskupianie, a wójtowie, burmistrzowie, starostowie i zaproszeni goście podzielili się z mieszkańcami chlebem. Następnie odbył się koncert Świętogórskiej Orkiestry Dętej.
Po części oficjalnej rozpoczął się festyn dedykowany całym rodzinom. Na scenie wspólnie z mieszkańcami gotował Robert Bochenko. Tradycyjnie powstawały potrawy na bazie produktów, które otrzymały tytuł „Dobre Smaki Powiatu”.
Wiele atrakcji przygotowano dla dzieci. Mogły one wziąć udział w animacjach rękodzielniczych i samodzielnie wykonać wianek. Mogły także malować na szkle, przyglądać się, w jaki sposób wypiekany jest chleb, skorzystać z dmuchańców, potańczyć z bajkowymi postaciami z „Madagaskaru”, obejrzeć zabytkowe oraz nowoczesne maszyny rolnicze, a także spróbować sił w roli wojskowego.
Tradycyjnie na placu kultowym zaprezentowali się lokalni producenci. Na wiejskim targowisku można było zakupić produkty prosto od producentów oraz kół gospodyń wiejskich. Smaki tegorocznym dożynkom nadali wędliniarze, piekarze, producenci miodów, smalców, soków, serów. Swoje stoiska wystawili także producenci wyrobów rękodzielniczych, a także lokalne firmy oraz Nadleśnictwo Piaski.
Kolejny raz zorganizowany został Dzień Dawcy Szpiku Kostnego, w czasie którego można było dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku. W tym roku do akcji przyłączyły 33 osoby.
Mieszkańcy powiatu gostyńskiego zgromadzeni na placu kultowym obejrzeli widowisko filmowe, obrazujące walkę czterech żywiołów, w wykonaniu teatru tańca Art. Dance. Na scenie pojawili się śpiewacy, tancerze, akrobaci oraz szczudlarze. Po nich wystąpiła znana i lubiana w powiecie gostyńskim grupa: „Semplicze”.
Po raz kolejny organizatorzy wraz z lokalnymi firmami włączyli się także w akcję społeczną. W tym roku na stoiskach firm: Pudliszki, Convert Paper, Ardagh Glass, Cztery Gary, Dolczewski oraz Agii Koncewicz stanęły puszki z prośbą o wsparcie „Misji BOiK-owskie Dzieci”, której organizatorem jest fundacja „Przybył z Pomocą”. Do akcji przyłączyła się ponadto firma „Cztery Gary”, przekazując datek na konto fundacji. Uzbierane w ten sposób środki pozwolą na stworzenie dla dzieci mieszkających w domu samotnej matki na Piaskach placu zabaw.
Prawdziwe emocje wzbudził koncert Krzysztofa Krawczyka, który przeniósł zgromadzoną publiczności w podróż po hitach minionych dekad. Jego piosenki znała i nuciła kilkutysięczna widownia złożona z osób w różnym wieku.
Organizatorem dożynek powiatowych „Dobre Smaki Powiatu” był powiat gostyński, gmina Piaski oraz Kongregacja Oratorium św. Filipa Nerii w Gostyniu


dodano 2019-08-15 15:40:35Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.