Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA” zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:
- dzieci od 7 do 12 lat oraz ich rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;
- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą instruktorzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan)
Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, ma już 40-letnią historię. W 1979 r. powstała w ramach Ogniska Statutowego „TĘCZA” w Gostyniu, sekcja karate-do shotokan. W momencie powstania sekcja liczyła około dwudziestu młodych zapaleńców, by już w 1983 liczyć 130 członków; treningi odbywają się od 1979 r. 5 razy w tygodniu. Ogółem w latach 1979 – 2019 w zajęciach klubu brało udział ponad 5400 dzieci, młodzieży i dorosłych z Gostynia i okolicznych gmin.
Zawodnicy TKKF „TĘCZA” w ciągu 40 lat działania sekcji karate zdobyli: 3 tytuły mistrzów świata, 9 tytułów wicemistrzów świata, 4 brązowe medale mistrzostw świata i dwa razy czwarte miejsce na mistrzostwach świata, 1 tytuł mistrza Europy, 9 tytułów wicemistrzów Europy.
Zawodnicy „Tęczy” zdobyli też 36 tytułów mistrzów Polski i 32 tytuły wicemistrzów Polski oraz 22 brązowe medale na mistrzostwach Polski, a także 13 złotych, 13 srebrnych i 15 brązowych medali na zawodach międzynarodowych. Na turniejach krajowych i regionalnych wywalczyli 371 złotych, 334 srebrne i 432 brązowe medale.
Klub karate TKKF „Tęcza” wychował piętnastu mistrzów karate, w tym 5 kobiet zdobyło czarne pasy. Sześciu mistrzów zdobyło już wyższe stopnie mistrzowskie (w tym jedna kobieta), a czterech innych wychowanków „TĘCZY” uzyskało stopnie mistrzowskie w zbliżonych sztukach walki.