eSesja
Wybory 2019
RODO
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Kolejna inwestycja kanalizacyjna

  Kolejna inwestycja kanalizacyjna

 • Rodzinny Rajd Rowerowy

  Rodzinny Rajd Rowerowy

 • Pomost na Żgalinach

  Pomost na Żgalinach

 • Zawody na dworcu w Piaskach

  Zawody na dworcu w Piaskach

 • Rozbudowa świetlicy wiejskiej w Strzelcach Małych.

  Rozbudowa świetlicy wiejskiej w Strzelcach Małych.

 • Prace w Smogorzewie

  Prace w Smogorzewie

 • 15 lat Gminy Piaski w Unii Europejskiej

  15 lat Gminy Piaski w Unii Europejskiej

 • Smogorzewski Sikozlot

  Smogorzewski Sikozlot

 • Dbając o środowisko i poprawiając małą retencję w Gminie Piaski

  Dbając o środowisko i poprawiając małą retencję w Gminie Piaski

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Jubileusz OSP w Strzelcach Wielkich

  Jubileusz OSP w Strzelcach Wielkich

 • Dożynki Powiatowe i Dobre Smaki Powiatu

  Dożynki Powiatowe i Dobre Smaki Powiatu

 • Będzie szatnia na medal

  Będzie szatnia na medal

 • Radośnie powitali lato.

  Radośnie powitali lato.

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Zapraszamy na Powiatowe Zakończenie Lata. Piaski 2019

  Zapraszamy na Powiatowe Zakończenie Lata. Piaski 2019


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Rok E.Bojanowskiego
100 lat Niepodległej
Służba PrzygotowawczaEKO FESTYN po raz dwunasty

Tłumy zwiedzających odwiedziły tegoroczny EKO FESTYN na Świętej Górze. Jak zawsze było ekologicznie i radośnie, ponieważ organizatorzy - Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera, Gmina Piaski, Nadleśnictwo Piaski, Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach, Szkoła Podstawowa w Piaskach, Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri oraz Tęczowa Armia zadbali o moc atrakcji.
Mszą świętą dziękczynną w Bazylice w intencji pracowników Nadleśnictwa Piaski rozpoczął się EKO FESTYN na Świętej Górze odbywający się w tym roku pod hasłem „Błogosławiona Ziemia”. Po Mszy św. w intencji pracowników Nadleśnictwa Piaski odbyło się poświęcenie rowerów, na które licznie przybyli członkowie między innymi Towarzystwa Rowerowego Piaski. Ponad stu rowerzystów udało się następnie na plac kultowy na część festynową, którą rozpoczęła Świętogórska Orkiestra Dęta oraz mażoretki Big Bang, wprowadzając zebranych w miły nastrój. Jak co roku na placu zameldowali się również motocykliści z grupy „Wolni Jeźdźcy” Piaski. Do swoich stoisk zachęcali pszczelarze, którzy prezentowali proces pozyskiwania miodu, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Szkoła Podstawowa w Piaskach, która w bogatej ofercie przygotowała zarówno atrakcje dla dzieci – kolorowanki, malowanie paznokci, puzzle, jak również dla dorosłych – prowadzono zbiórkę zużytych baterii, płyt CD i DVD, telefonów i ładowarek w z zamian obdarowując sadzonkami na przydomowe rabaty. Na dzieci czekały również dmuchane zamki oraz warsztaty z wykorzystaniem gliny przygotowane przez pracownie sztuki użytkowej. Nadleśnictwo Piaski edukowało odwiedzających w dziedzinie ekologii rozdając słodycze i zapraszając do turnieju łuczniczego. Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach przygotował animacje dla dzieci, teatr kulinarny Krzysztofa Gorskiego częstował tego dnia wszystkich zupą solianką. Wiele atrakcji dla dzieci przygotowała również firma Mondi Simet Piaski, która zapraszała do swojego stoiska na kolorowanki, układanki i zabawy z kartonami. Swoje umiejętności prezentowali także podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach – Electric Duo, Kacper Binek i Adrian Cybulski. Podczas festynu podsumowano także konkurs ekologiczny oraz wręczono nagrody dla jego uczestników. Popularnością cieszyły się także stoiska i kiermasz kwiatów i roślin ozdobnych. Dokonano także podsumowania Charytatywnej Loterii Fantowej „Zbieramy dla Dawidka”, podczas której udało się zebrać niespełna 10 tys. zł. Na zakończenie odbył się koncert zespołu Siewcy Lednicy, który mimo niesprzyjających warunków pogodowych zgromadził liczną publiczność.


dodano 2019-05-06 10:29:28Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.