eSesja
Wybory 2019
RODO
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Smogorzewski Sikozlot

  Smogorzewski Sikozlot

 • Dożynki Powiatowe i Dobre Smaki Powiatu

  Dożynki Powiatowe i Dobre Smaki Powiatu

 • Rozbudowa świetlicy wiejskiej w Strzelcach Małych.

  Rozbudowa świetlicy wiejskiej w Strzelcach Małych.

 • Prace w Smogorzewie

  Prace w Smogorzewie

 • Kolejna inwestycja kanalizacyjna

  Kolejna inwestycja kanalizacyjna

 • Zawody na dworcu w Piaskach

  Zawody na dworcu w Piaskach

 • Zapraszamy na Powiatowe Zakończenie Lata. Piaski 2019

  Zapraszamy na Powiatowe Zakończenie Lata. Piaski 2019

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • 15 lat Gminy Piaski w Unii Europejskiej

  15 lat Gminy Piaski w Unii Europejskiej

 • Będzie szatnia na medal

  Będzie szatnia na medal

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Radośnie powitali lato.

  Radośnie powitali lato.

 • Jubileusz OSP w Strzelcach Wielkich

  Jubileusz OSP w Strzelcach Wielkich

 • Dbając o środowisko i poprawiając małą retencję w Gminie Piaski

  Dbając o środowisko i poprawiając małą retencję w Gminie Piaski

 • Pomost na Żgalinach

  Pomost na Żgalinach

 • Rodzinny Rajd Rowerowy

  Rodzinny Rajd Rowerowy


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Rok E.Bojanowskiego
100 lat Niepodległej
Służba PrzygotowawczaZajączek w Grabonogu

W niedzielne popołudnie 14 kwietnia panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Grabonogu zaprosiły wszystkie chętne dzieci do Krainy Zajączka Wielkanocnego.
Gość specjalny odwiedził wioskę, by wspólnie z dziećmi spędzić aktywnie przedświąteczny czas. Jednak przed rozpoczęciem imprezy zagubił się w grabonoskim parku. Tuż po godzinie 15.00 panie Alicja i Agnieszka poinformowały zebranych o zaistniałej sytuacji. Po chwili specjalny wysłannik dostarczył tajemniczy list, w którym zajączek prosi o pomoc w odnalezieniu, bowiem zabłądził podczas ukrywania zagadek i zadań dla dzieci. Te nie traciły czasu , zebrały się, policzyły i ochoczo wyruszyły do pobliskiego parku na poszukiwania zagubionego zwierzątka. Tam na poszukiwaczy i ich rodziców czekały zagadki tematyczne związane z historią wsi Grabonóg i jej najsłynniejszego mieszkańca bł. Edmunda Bojanowskiego. Nie zabrakło również pytań o zabytkowe ule, sikawke konną czy fachowe nazwy roślin, kwitnących na ścieżce edukacyjnej. Dzieci miały również za zadanie ułożyć z patyków nazwę swojej miejscowości, czy namalować kredą dla zajączka pisankę. Ostatnim zadaniem było odnalezienie zabytkowego wiatraka, w którym przebywał zajączek. W nagrodę na dzieci czekały wypełnione słodkościami koszyczki. Milusińscy zabrali gościa ze sobą i udali się do Przystani bł. Edmunda, gdzie czekały na nich kolejne niespodzianki m.in. zajączkowe medale, wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy czy kącik do kolorowania. Dla rodziców panie z KGW serwowały świeże ciasto i pyszną kawę. Jednym z punktów spotkania było również podsumowanie konkursu na najładniejszą pisankę wielkanocną zorganizowanego przez Radnego Gminy Piaski p. Rafała Nowaka.

Lista zwycięzców prezentuje się następująco: I miejsce zajęła Maja Porzucek, II miejsce Alan Adamczak, III miejsce Marianna Marciniak. Wyróżnienia otrzymali: Eryk Wojtaszyk i Kacper Wrzalik. Każdy uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.

Organizatorzy dziękują za pomoc, a w szczególności serdeczne podziękowania kierują dla Radnego Gminy Piaski p. Rafała Nowaka , sołtys wsi Grabonóg p. Małgorzacie Szuba, p. Dominice Kaczmarek, p. Paulinie Marciniak, p. Paulinie Figielek, wszystkim paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za pyszne ciasta i pomoc, Karen Kaczmarek i Katarzynie Nowak, panom Henrykowi i Marcinowi za czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem spotkania, Dyrekcji ZSR w Grabonogu oraz naszemu uroczemu zajączkowi.


dodano 2019-04-19 09:00:21Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.