eUrząd
eSesja
Wybory 2019
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Nowa droga w Smogorzewie

  Nowa droga w Smogorzewie

 • Powstaje parking przy cmentarzu

  Powstaje parking przy cmentarzu

 • Parking przy cmentarzu już czynny

  Parking przy cmentarzu już czynny

 • 100. rocznica Urodzin Świętego Jana Pawła II w Szkole Podstawowej w Bodzewie.

  100. rocznica Urodzin Świętego Jana Pawła II w Szkole Podstawowej w Bodzewie.

 • Przebudowa drogi

  Przebudowa drogi

 • Uwaga! Utrudnienia na ul. Leśnej w Piaskach

  Uwaga! Utrudnienia na ul. Leśnej w Piaskach

 • Przypominamy

  Przypominamy

 • Szkolenie

  Szkolenie

 • Szatnia na medal w Piaskach

  Szatnia na medal w Piaskach

 • Konkurs fotograficzny z okazji Dnia Dziecka

  Konkurs fotograficzny z okazji Dnia Dziecka

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Służba przygotowawcza

  Służba przygotowawcza


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaZajączek w Grabonogu

W niedzielne popołudnie 14 kwietnia panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Grabonogu zaprosiły wszystkie chętne dzieci do Krainy Zajączka Wielkanocnego.
Gość specjalny odwiedził wioskę, by wspólnie z dziećmi spędzić aktywnie przedświąteczny czas. Jednak przed rozpoczęciem imprezy zagubił się w grabonoskim parku. Tuż po godzinie 15.00 panie Alicja i Agnieszka poinformowały zebranych o zaistniałej sytuacji. Po chwili specjalny wysłannik dostarczył tajemniczy list, w którym zajączek prosi o pomoc w odnalezieniu, bowiem zabłądził podczas ukrywania zagadek i zadań dla dzieci. Te nie traciły czasu , zebrały się, policzyły i ochoczo wyruszyły do pobliskiego parku na poszukiwania zagubionego zwierzątka. Tam na poszukiwaczy i ich rodziców czekały zagadki tematyczne związane z historią wsi Grabonóg i jej najsłynniejszego mieszkańca bł. Edmunda Bojanowskiego. Nie zabrakło również pytań o zabytkowe ule, sikawke konną czy fachowe nazwy roślin, kwitnących na ścieżce edukacyjnej. Dzieci miały również za zadanie ułożyć z patyków nazwę swojej miejscowości, czy namalować kredą dla zajączka pisankę. Ostatnim zadaniem było odnalezienie zabytkowego wiatraka, w którym przebywał zajączek. W nagrodę na dzieci czekały wypełnione słodkościami koszyczki. Milusińscy zabrali gościa ze sobą i udali się do Przystani bł. Edmunda, gdzie czekały na nich kolejne niespodzianki m.in. zajączkowe medale, wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy czy kącik do kolorowania. Dla rodziców panie z KGW serwowały świeże ciasto i pyszną kawę. Jednym z punktów spotkania było również podsumowanie konkursu na najładniejszą pisankę wielkanocną zorganizowanego przez Radnego Gminy Piaski p. Rafała Nowaka.

Lista zwycięzców prezentuje się następująco: I miejsce zajęła Maja Porzucek, II miejsce Alan Adamczak, III miejsce Marianna Marciniak. Wyróżnienia otrzymali: Eryk Wojtaszyk i Kacper Wrzalik. Każdy uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.

Organizatorzy dziękują za pomoc, a w szczególności serdeczne podziękowania kierują dla Radnego Gminy Piaski p. Rafała Nowaka , sołtys wsi Grabonóg p. Małgorzacie Szuba, p. Dominice Kaczmarek, p. Paulinie Marciniak, p. Paulinie Figielek, wszystkim paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za pyszne ciasta i pomoc, Karen Kaczmarek i Katarzynie Nowak, panom Henrykowi i Marcinowi za czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem spotkania, Dyrekcji ZSR w Grabonogu oraz naszemu uroczemu zajączkowi.


dodano 2019-04-19 09:00:21Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.