eSesja
Wybory 2019
RODO
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Nagrodzili Tęczę i Malinczoki

  Nagrodzili Tęczę i Malinczoki

 • Zapraszamy na kabaret gwarowy

  Zapraszamy na kabaret gwarowy

 • Ostatni tydzień zapisów

  Ostatni tydzień zapisów

 • ORLIK w maju

  ORLIK w maju

 • Znamy gwiazdę tegorocznego Święta Plonów

  Znamy gwiazdę tegorocznego Święta Plonów

 • System Informacji SMS

  System Informacji SMS

 • Wielkopolska Ofensywa Rowerowa

  Wielkopolska Ofensywa Rowerowa

 • „Elektryczne Gitary” zagrają na powiatowym zakończeniu lata w Piaskach

  „Elektryczne Gitary” zagrają na powiatowym zakończeniu lata w Piaskach

 • Utrudnienia w czasie biegu

  Utrudnienia w czasie biegu

 • Dzień Dziecka na sportowo

  Dzień Dziecka na sportowo

 • Karatecy z mistrzowskimi medalami

  Karatecy z mistrzowskimi medalami

 • 15 lat Gminy Piaski w Unii Europejskiej

  15 lat Gminy Piaski w Unii Europejskiej

 • Ankieta GOK Piaski

  Ankieta GOK Piaski

 • Razem przeciw przemocy

  Razem przeciw przemocy

 • Kolejna biegowa misja

  Kolejna biegowa misja

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Dłuższe godziny pracy wielkopolskich biur powiatowych ARiMR

  Dłuższe godziny pracy wielkopolskich biur powiatowych ARiMR


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Rok E.Bojanowskiego
100 lat Niepodległej
Służba PrzygotowawczaZajączek w Grabonogu

W niedzielne popołudnie 14 kwietnia panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Grabonogu zaprosiły wszystkie chętne dzieci do Krainy Zajączka Wielkanocnego.
Gość specjalny odwiedził wioskę, by wspólnie z dziećmi spędzić aktywnie przedświąteczny czas. Jednak przed rozpoczęciem imprezy zagubił się w grabonoskim parku. Tuż po godzinie 15.00 panie Alicja i Agnieszka poinformowały zebranych o zaistniałej sytuacji. Po chwili specjalny wysłannik dostarczył tajemniczy list, w którym zajączek prosi o pomoc w odnalezieniu, bowiem zabłądził podczas ukrywania zagadek i zadań dla dzieci. Te nie traciły czasu , zebrały się, policzyły i ochoczo wyruszyły do pobliskiego parku na poszukiwania zagubionego zwierzątka. Tam na poszukiwaczy i ich rodziców czekały zagadki tematyczne związane z historią wsi Grabonóg i jej najsłynniejszego mieszkańca bł. Edmunda Bojanowskiego. Nie zabrakło również pytań o zabytkowe ule, sikawke konną czy fachowe nazwy roślin, kwitnących na ścieżce edukacyjnej. Dzieci miały również za zadanie ułożyć z patyków nazwę swojej miejscowości, czy namalować kredą dla zajączka pisankę. Ostatnim zadaniem było odnalezienie zabytkowego wiatraka, w którym przebywał zajączek. W nagrodę na dzieci czekały wypełnione słodkościami koszyczki. Milusińscy zabrali gościa ze sobą i udali się do Przystani bł. Edmunda, gdzie czekały na nich kolejne niespodzianki m.in. zajączkowe medale, wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy czy kącik do kolorowania. Dla rodziców panie z KGW serwowały świeże ciasto i pyszną kawę. Jednym z punktów spotkania było również podsumowanie konkursu na najładniejszą pisankę wielkanocną zorganizowanego przez Radnego Gminy Piaski p. Rafała Nowaka.

Lista zwycięzców prezentuje się następująco: I miejsce zajęła Maja Porzucek, II miejsce Alan Adamczak, III miejsce Marianna Marciniak. Wyróżnienia otrzymali: Eryk Wojtaszyk i Kacper Wrzalik. Każdy uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.

Organizatorzy dziękują za pomoc, a w szczególności serdeczne podziękowania kierują dla Radnego Gminy Piaski p. Rafała Nowaka , sołtys wsi Grabonóg p. Małgorzacie Szuba, p. Dominice Kaczmarek, p. Paulinie Marciniak, p. Paulinie Figielek, wszystkim paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za pyszne ciasta i pomoc, Karen Kaczmarek i Katarzynie Nowak, panom Henrykowi i Marcinowi za czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem spotkania, Dyrekcji ZSR w Grabonogu oraz naszemu uroczemu zajączkowi.


dodano 2019-04-19 09:00:21Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.