eSesja
RODO
Kontakt z Urzędem
Lista spraw do załatwienia
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Magazyn Samorządowy 4/2018 - FILM

  Magazyn Samorządowy 4/2018 - FILM

 • Program WOŚP w Piaskach

  Program WOŚP w Piaskach

 • WIELKIE SERCA WOLONTARIUSZY W SZKOLE W BODZEWIE

  WIELKIE SERCA WOLONTARIUSZY W SZKOLE W BODZEWIE

 • Pobity rekord z poprzedniego roku.

  Pobity rekord z poprzedniego roku.

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Sprawdź ważność swojego dowodu osobistego

  Sprawdź ważność swojego dowodu osobistego

 • Młodzi w urzędzie.

  Młodzi w urzędzie.

 • AKCJA FERIE

  AKCJA FERIE

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie gostyńskim

  Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie gostyńskim

 • Nowe oblicze stawów w Smogorzewie

  Nowe oblicze stawów w Smogorzewie

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Rok E.Bojanowskiego
100 lat Niepodległej
im. senatora Stanisława Karłowskiego
Służba PrzygotowawczaUczestnicy i organizatorzy nie zawiedli

Wizyta w domu św. Mikołaja, tańce z królem Julianem, spotkania z bohaterami najpopularniejszych bajek, słodycze, napoje i upominki rozdawane przez sympatyczne elfy, śpiew z Piotrusiem Panem i Królową Lodu, pokaz sztucznych ogni, balony napełniane helem, choinki, kuchnia pani Mikołajowej - to tylko część atrakcji, które czekały na uczestników tegorocznego spotkania ze świętym Mikołajem, które odbyło się w Piaskach.
Nawet niezbyt dobra pogoda nie zniechęciła kilkuset mieszkańców i gości do przybycia na spotkanie ze Świętym Mikołajem, które odbyło się 9 grudnia w Piaskach. Zostało ono zorganizowane przez Sołtysa Piasków – Stanisława Glapkę, Irenę Różalską oraz Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach. Ze względu na opady deszczu miasteczko Mikołaja zostało przeniesione do auli Szkoły Podstawowej w Piaskach. Czekało tam na dzieci wiele atrakcji. Niespodzianką był dmuchany dom świętego Mikołaja, w którym można było spotkać się z gospodarzem, opowiedzieć mu o swoich marzeniach i otrzymać słodka niespodziankę oraz pamiątkową kartę okolicznościową. W świątecznym klimacie, wśród choinek powstały bajkowe krainy, do których zapraszali bohaterowie dobrze znanych dzieciom filmów. Mieszkańcy Madagaskaru i Krainy Lodu, Piotruś Pan, Królewna Śnieżka oraz inne postacie bajkowe spotykały się z dziećmi, chętnie pozując do zdjęć. W przerwach, wspólnie z elfami, umilając czas licznie zebranym gościom, śpiewem najpiękniejszych kolęd. Nie zabrakło także śmiałków spośród publiczności, którzy zaprezentowali swoje wokalne możliwości. W nagrodę zostali obdarowani upominkami i choinkami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Piaski. A do tańca zapraszał sam Król Julian. Uczestnicy festynu mogli także podziwiać pokaz sztucznych ogni oraz wypuścić do nieba swoje marzenia symbolizowane przez napełnione helem balony. To niezwykłe wydarzenie było możliwe dzięki wsparciu sponsorów: Firmie Kaczmarek, Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Gostyniu, Mondi Simet, Betoniarni Sławomir Świtała, Drew – Pias Małgorzata Praczyk, sklep Ursus Halina Winczak. Spotkanie z Mikołajem przygotowało Stowarzyszenie Oliwskie Sloneczko. Na głodnych i spragnionych czekała kuchnia pani Mikołajowej. Podczas trwania imprezy na stoiskach Szkoły Podstawowej w Piaskach i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piaskach trwała zbiórka na zakup windy dla Mikołaja.


dodano 2018-12-12 15:05:23Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.