eSesja
Wybory 2019
RODO
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • International Open Rotterdam Cup 2019 - 02.06.2019 , Holandia - ZDUBYTY !!!

  International Open Rotterdam Cup 2019 - 02.06.2019 , Holandia - ZDUBYTY !!!

 • Dzień Dziecka w Strzelcach Wielkich

  Dzień Dziecka w Strzelcach Wielkich

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Shodan Piaski w Lesznie

  Shodan Piaski w Lesznie

 • Prace w Smogorzewie

  Prace w Smogorzewie

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Przegląd Zespołów Śpiewaczych

  Przegląd Zespołów Śpiewaczych

 • Rodzinnie na Rajdzie Smerfów

  Rodzinnie na Rajdzie Smerfów

 • Zielony zakątek pięknieje

  Zielony zakątek pięknieje

 • Rodzinne powitanie lata

  Rodzinne powitanie lata

 • Nagrody dla uczniów

  Nagrody dla uczniów

 • Przebudowa świetlicy w Strzelcach Małych.

  Przebudowa świetlicy w Strzelcach Małych.

 • Jubileusz beatyfikacji

  Jubileusz beatyfikacji

 • Wianki na Żgalinach

  Wianki na Żgalinach

 • Akcja LATO

  Akcja LATO

 • Festiwal kulinarny

  Festiwal kulinarny


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Rok E.Bojanowskiego
100 lat Niepodległej
Służba PrzygotowawczaEuropejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej w Bodzewie.

Dobra kondycja fizyczna to jeden z niezbędnych atrybutów dobrego i zdrowego życia. Treści te wielokrotnie podkreślano podczas tegorocznego Europejskiego Tygodnia Sportu organizowanego już tradycyjne w Szkole Podstawowej w Bodzewie. W tym roku obchody przypadły na 24-28 września 2018 roku.
Zaproszono wielu gości, którzy swoim własnym przykładem zachęcali dzieci i młodzież do podjęcia trudu codziennego wysiłku, a także realizowania własnej pasji. W roli autorytetu wystąpił między innymi Pan Edward Rajewski z Gostynia – paralotniarz. Usłyszeliśmy opowiadanie , w jaki sposób można zdobyć patent lotnika – paralotniarza, jak uruchomić paralotnię i jak bezpiecznie poruszać się w przestrzeni powietrznej. Uczniowie mogli dotknąć czaszy paralotni i zobaczyć silnik, jednak ze względu na silny wiatr nie można było uruchomić urządzenia. Uczniowie zadawali pytania, chcąc uzyskać więcej informacji o tym, jak można wznieść się w przestworza.
Następnymi autorytetami, którzy rozmawiali z naszymi uczniami o sporcie byli Zbigniew Kordus – trener piłki nożnej oraz Wojciech Walkowiak – menager OSiR w Gostyniu. Podczas spotkania zachęcano uczniów do gry w piłkę, ruchu na świeżym powietrzu, podkreślano walory tego rodzaju sportu. Trener opowiedział, w jaki sposób można zacząć trenować piłkę nożną w klubie i na czym polegają treningi. Pokazano przykładowy trening , w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Spotkanie cieszyło się dużą popularnością, zwłaszcza że wśród naszych uczniów jest wielu amatorów piłki nożnej.
Następną atrakcję stanowiło spotkanie z młodym adeptem żużlu – Oskarem Kubiakiem, który rozpoczął treningi w Unii Leszno. Żużlowiec zaprezentował kompletny profesjonalny strój służący do jazdy na motorze. Przed uczniami stanął też motor używany do treningów, co wzbudziło wielkie poruszenie. Uczniowie otrzymali autografy , a także wiele informacji, w jaki sposób można zacząć trenować tak ekstremalny sport, jakim jest żużel.
Wiele emocji wzbudziło również kolejne spotkanie. Norbert Wojtkowiak – trener fitness prowadzący Studio Norbi Body Revolution w Gostyniu poderwał do wysiłku dzieci z każdej grupy wiekowej. Ćwiczyli zarówno mali przedszkolacy, jak i gimnazjaliści. Każda z grup wywołana do wspólnej zabawy, jaką jest trening z Norbim, szaleńczo się bawiła, nabywając jednocześnie nowe sportowe umiejętności. Norbi poprowadził młodzież za rękę przez trening, opowiadając o zasadach prawidłowych ćwiczeń, zachęcając do zdrowego odżywiania i motywując do ciągłego doskonalenia samego siebie.
Każdemu sportowcowi towarzyszyć powinien zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie. Jest to element, na który szczególną uwagę zwrócili uczniowie kl. V i VI, którzy przygotowali sałatki warzywne,soki, sałatki oraz szaszłyki owocowe, a także zdrową – arbuzową wersję pizzy. Przysmaki te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Zwieńczeniem tygodnia sportu był Bieg Bodzewski dla Niepodległej, który odbył się w piątkowe popołudnie. Na boisku szkolnym zebrało się ok. 160 osób, które wspólnie pokonały trasę 2 km, wśród nich znaleźli się uczniowie wraz z rodzinami oraz nauczyciele. Bieg połączył z sobą dwie ważne idee – sport i uczczenie 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przed startem uczestnicy biegu odśpiewali dwie zwrotki hymnu państwowego oraz wzięli udział w rozgrzewce przeprowadzonej przez ultra maratończyka pana Rafała Przybyła. Dla każdego uczestnika na mecie czekał medal z szarfą w kolorze flagi Polski oraz ciepły posiłek.
Po tygodniu spotkań, rozmów, motywacji i wspomnień uczniowie są bogatsi o kolejne doświadczenia zarówno te dla ciała i ducha. Na pewno skorzystają z rad specjalistów i wiele cennych uwag wprowadzą w swoje życie.
dodano 2018-10-03 13:06:44Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.