Wybory Samorządowe 2018
RODO
Kontakt z Urzędem
Lista spraw do załatwienia
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Hodowcy gołębi podsumowali sezon

  Hodowcy gołębi podsumowali sezon

 • Dzień pracownika socjalnego

  Dzień pracownika socjalnego

 • Zapraszamy do Krainy Świętego Mikołaja

  Zapraszamy do Krainy Świętego Mikołaja

 • Premiera filmu o Karłowskim

  Premiera filmu o Karłowskim

 • X Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Karate

  X Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Karate

 • Małżeńskie gody

  Małżeńskie gody

 • Transmisja obrad Rady Gminy

  Transmisja obrad Rady Gminy

 • Przedszkolaki rozbiły bank

  Przedszkolaki rozbiły bank

 • Nowa nawierzchnia w Piaskach

  Nowa nawierzchnia w Piaskach

 • Mikołaj odwiedził Piaski

  Mikołaj odwiedził Piaski

 • Ponad 8700 mieszkańców

  Ponad 8700 mieszkańców

 • Nowy sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych

  Nowy sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych

 • W Wielkopolsce szybko rośnie liczba e-zwolnień

  W Wielkopolsce szybko rośnie liczba e-zwolnień

 • Mikołaj przyszedł także do Przytuliska

  Mikołaj przyszedł także do Przytuliska

 • ZRÓB PACZKĘ i zostań Mikołajem!

  ZRÓB PACZKĘ i zostań Mikołajem!

 • Pasowanie w przedszkolu

  Pasowanie w przedszkolu

 • Koła Gospodyń Wiejskich otrzymają nawet 5 tys. zł dotacji

  Koła Gospodyń Wiejskich otrzymają nawet 5 tys. zł dotacji

 • Zbiórka żywności na terenie gminy Piaski

  Zbiórka żywności na terenie gminy Piaski

 • Powstał pierwszy mural w Gminie Piaski

  Powstał pierwszy mural w Gminie Piaski


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Rok E.Bojanowskiego
100 lat Niepodległej
im. senatora Stanisława Karłowskiego
Służba PrzygotowawczaKuźnia 2018

13 września, w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Piaskach, miała miejsce, organizowana się w tym roku po raz dwunasty, impreza integracyjna „ Kuźnia 2018”, odbywająca się od lat pod tytułem „Każdy jest kowalem swojego losu”. Jak co roku, tak i tym razem, Kuźnia miała charakter gry ulicznej , rozgrywającej się na terenie Piasków.
Ze względu na obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowaliśmy dla naszych gości zupełnie inne konkurencje niż w latach ubiegłych. Tym razem do wykonania były zadania, które nawiązywały do tej wspaniałej rocznicy a motywem przewodnim były nasze symbole narodowe. Kuźnia, poza charakterem integracyjnym, ma również na celu wykorzystanie w praktyce umiejętności zdobywanych przez cały rok przez osoby z niepełnosprawnością, podczas zajęć w swoich placówkach– informuje Gerard Misiaczyk -organizator imprezy, kierownik WTZ w Piaskach.


W tym roku uczestnicy licznie reprezentujący placówki z terenu kilku powiatów mogli sprawdzić swoje umiejętności w następujących konkurencjach: "Zgaduj, zgadula" – konkurencja polegała na wylosowaniu jednej piosenki o tematyce patriotycznej , odgadnięciu tytułu oraz zaśpiewaniu jednej zwrotki i refrenu. Kolejnymi konkurencjami tegorocznej Kuźni były : „ Przestrzenne godło-” konkurencja odbywała się w siedzibie Nadleśnictwa Piaski i polegała na wykonaniu godła państwowego dowolną techniką, w formacie A3 . W siedzibie WTZ w Piaskach odbywały się dwie konkurencje. Pierwsza polegająca na wykonaniu biało-czerwonego deseru z produktów przygotowanych przez WTZ oraz szycie flagi narodowej w oparciu o wyposażenie pracowni krawieckiej WTZ. W Urzędzie Gminy w Piaskach odbywał się quiz wiedzy o tematyce o tematyce patriotycznej. . Ostatnia, niesamowicie widowiskowa konkurencja, została zaprezentowana w Domu Strażaka, już przy zaproszonych gościach. Uczestnicy mieli za zadanie, w dowolnej formie, zaprezentowanie, przy wybranym przez siebie podkładzie muzycznym pokazu mody z okresu międzywojennego.


Przez cały dzień uczestnicy naszej zabawy, poruszali się przy pomocy przygotowanych map i mierząc się z poszczególnymi konkurencjami, zbierali pieczątki na kartach startowych, które poświadczały wykonanie zadania. Jednocześnie skrupulatnie zliczane były punkty, ponieważ jak co roku każdy punkt był bardzo ważny i mógł przesądzić o zwycięstwie i tak też się stało, ponieważ poziom był bardzo wyrównany -podkreśla Gerard Misiaczyk.


A było o co walczyć. Pierwsze miejsce i główną nagrodę: urządzenie wielofunkcyjne do pielęgnacji zieleni zdobyła ekipa z ZAZ w Leonowie. Drugie miejsce i trymer do krzewów wywalczyła ekipa z ŚDS w Chwałkowie. Na trzecim miejscu, wygrywając podkaszarkę, uplasowali się uczestnicy-WTZ w Miejskiej Górce. Pozostałe ekipy za udział w imprezie otrzymały dzbanki i szklanki do soków.


Kuźnia mogła się odbyć dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu Gostyńskiego oraz pomocy Gminy Piaski.


dodano 2018-09-17 13:45:58Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.