eSesja
Wybory 2019
RODO
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • International Open Rotterdam Cup 2019 - 02.06.2019 , Holandia - ZDUBYTY !!!

  International Open Rotterdam Cup 2019 - 02.06.2019 , Holandia - ZDUBYTY !!!

 • Wianki na Żgalinach

  Wianki na Żgalinach

 • Przebudowa świetlicy w Strzelcach Małych.

  Przebudowa świetlicy w Strzelcach Małych.

 • Rodzinne powitanie lata

  Rodzinne powitanie lata

 • Zielony zakątek pięknieje

  Zielony zakątek pięknieje

 • Nagrody dla uczniów

  Nagrody dla uczniów

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Akcja LATO

  Akcja LATO

 • Dzień Dziecka w Strzelcach Wielkich

  Dzień Dziecka w Strzelcach Wielkich

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Festiwal kulinarny

  Festiwal kulinarny

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Przegląd Zespołów Śpiewaczych

  Przegląd Zespołów Śpiewaczych

 • Shodan Piaski w Lesznie

  Shodan Piaski w Lesznie

 • Rodzinnie na Rajdzie Smerfów

  Rodzinnie na Rajdzie Smerfów

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Jubileusz beatyfikacji

  Jubileusz beatyfikacji

 • Prace w Smogorzewie

  Prace w Smogorzewie


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Rok E.Bojanowskiego
100 lat Niepodległej
Służba PrzygotowawczaKuźnia 2018

13 września, w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Piaskach, miała miejsce, organizowana się w tym roku po raz dwunasty, impreza integracyjna „ Kuźnia 2018”, odbywająca się od lat pod tytułem „Każdy jest kowalem swojego losu”. Jak co roku, tak i tym razem, Kuźnia miała charakter gry ulicznej , rozgrywającej się na terenie Piasków.
Ze względu na obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowaliśmy dla naszych gości zupełnie inne konkurencje niż w latach ubiegłych. Tym razem do wykonania były zadania, które nawiązywały do tej wspaniałej rocznicy a motywem przewodnim były nasze symbole narodowe. Kuźnia, poza charakterem integracyjnym, ma również na celu wykorzystanie w praktyce umiejętności zdobywanych przez cały rok przez osoby z niepełnosprawnością, podczas zajęć w swoich placówkach– informuje Gerard Misiaczyk -organizator imprezy, kierownik WTZ w Piaskach.


W tym roku uczestnicy licznie reprezentujący placówki z terenu kilku powiatów mogli sprawdzić swoje umiejętności w następujących konkurencjach: "Zgaduj, zgadula" – konkurencja polegała na wylosowaniu jednej piosenki o tematyce patriotycznej , odgadnięciu tytułu oraz zaśpiewaniu jednej zwrotki i refrenu. Kolejnymi konkurencjami tegorocznej Kuźni były : „ Przestrzenne godło-” konkurencja odbywała się w siedzibie Nadleśnictwa Piaski i polegała na wykonaniu godła państwowego dowolną techniką, w formacie A3 . W siedzibie WTZ w Piaskach odbywały się dwie konkurencje. Pierwsza polegająca na wykonaniu biało-czerwonego deseru z produktów przygotowanych przez WTZ oraz szycie flagi narodowej w oparciu o wyposażenie pracowni krawieckiej WTZ. W Urzędzie Gminy w Piaskach odbywał się quiz wiedzy o tematyce o tematyce patriotycznej. . Ostatnia, niesamowicie widowiskowa konkurencja, została zaprezentowana w Domu Strażaka, już przy zaproszonych gościach. Uczestnicy mieli za zadanie, w dowolnej formie, zaprezentowanie, przy wybranym przez siebie podkładzie muzycznym pokazu mody z okresu międzywojennego.


Przez cały dzień uczestnicy naszej zabawy, poruszali się przy pomocy przygotowanych map i mierząc się z poszczególnymi konkurencjami, zbierali pieczątki na kartach startowych, które poświadczały wykonanie zadania. Jednocześnie skrupulatnie zliczane były punkty, ponieważ jak co roku każdy punkt był bardzo ważny i mógł przesądzić o zwycięstwie i tak też się stało, ponieważ poziom był bardzo wyrównany -podkreśla Gerard Misiaczyk.


A było o co walczyć. Pierwsze miejsce i główną nagrodę: urządzenie wielofunkcyjne do pielęgnacji zieleni zdobyła ekipa z ZAZ w Leonowie. Drugie miejsce i trymer do krzewów wywalczyła ekipa z ŚDS w Chwałkowie. Na trzecim miejscu, wygrywając podkaszarkę, uplasowali się uczestnicy-WTZ w Miejskiej Górce. Pozostałe ekipy za udział w imprezie otrzymały dzbanki i szklanki do soków.


Kuźnia mogła się odbyć dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu Gostyńskiego oraz pomocy Gminy Piaski.


dodano 2018-09-17 13:45:58Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.