Wybory Samorządowe 2018
RODO
Kontakt z Urzędem
Lista spraw do załatwienia
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Nowa droga w Strzelcach Wielkich

  Nowa droga w Strzelcach Wielkich

 • Ponad 8700 mieszkańców

  Ponad 8700 mieszkańców

 • Powstał pierwszy mural w Gminie Piaski

  Powstał pierwszy mural w Gminie Piaski

 • W Wielkopolsce szybko rośnie liczba e-zwolnień

  W Wielkopolsce szybko rośnie liczba e-zwolnień

 • Zbiórka żywności na terenie gminy Piaski

  Zbiórka żywności na terenie gminy Piaski

 • Nowa nawierzchnia w Piaskach

  Nowa nawierzchnia w Piaskach

 • Już wkrótce premiera filmu o Stanisławie Karłowskim

  Już wkrótce premiera filmu o Stanisławie Karłowskim

 • Przedszkolaki rozbiły bank

  Przedszkolaki rozbiły bank

 • Zapraszamy do Krainy Świętego Mikołaja

  Zapraszamy do Krainy Świętego Mikołaja

 • Transmisja obrad Rady Gminy

  Transmisja obrad Rady Gminy

 • Mikołaj przyszedł także do Przytuliska

  Mikołaj przyszedł także do Przytuliska

 • Hodowcy gołębi podsumowali sezon

  Hodowcy gołębi podsumowali sezon

 • Koła Gospodyń Wiejskich otrzymają nawet 5 tys. zł dotacji

  Koła Gospodyń Wiejskich otrzymają nawet 5 tys. zł dotacji


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Rok E.Bojanowskiego
100 lat Niepodległej
im. senatora Stanisława Karłowskiego
Służba PrzygotowawczaPÓŁKOLONIE 2018 w Gminie Piaski

Relacja
Wakacje, wakacje to najlepszy czas….. Wiedzą o tym wszyscy uczniowie i zawsze z radością na nie czekają. Radość dzieci jest tym większa, im więcej atrakcji i przeżyć w tym wolnym od nauki czasie ich czeka. Wyjazdy w ciekawe miejsca, kąpiele, rejs statkiem po jeziorze to tylko nieliczne atrakcje, z których skorzystała grupa 80 dzieci z Gminy Piaski, w ramach półkolonii letnich, zorganizowanych dzięki Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piaskach, Stowarzyszeniu ,,Dziecko" i SP w Bodzewie w dniach 2 do 6 lipca.
Program tegorocznych półkolonii był bardzo bogaty. Już pierwszego dnia dzieci miały okazję bawić się na Kręgielni w Gostyniu, były na basenie, bawiły się na placu zabaw. Spotkały się również z policjantem, który przekazał informacje na temat zachowania bezpieczeństwa w czasie wakacji. Drugi dzień przyniósł wiele niespodzianek, oprócz zabawy przeżyliśmy prawdziwą lekcję historii zwiedzając Cytadelę w Poznaniu i muzeum. Potem McDonald i zestaw z ulubiona zabawką. A na koniec seans filmowy w kinie. Następnego dnia pojechaliśmy nad jezioro była kąpiel, plażowanie i rozgrywki w piłkę nożną. Poczuliśmy się jak na prawdziwych wakacjach. Posiłek w Chacie Wodnika smakował wyśmienicie, a lody orzeźwiły zmęczonych słońcem uczestników. W czwartek udaliśmy się do Deli Parku. Tam do woli bawiliśmy się na dmuchanych zamkach. Odbyliśmy ciekawą lekcję przyrody w podniebnej wiosce. Oglądaliśmy miniatury różnych znanych budowli, oraz zwierząt prehistorycznych. Dużą atrakcją cieszyła się kurtyna wodna. W piątek rano całą grupa udała się z samego rana do Urzędu Gminy w Piaskach. Panu wójtowi oraz paniom z OPS podziękowaliśmy za pomoc w organizacji półkolonii. Każdy z uczestników otrzymał słodką niespodziankę. Potem pojechaliśmy do Cichowa. Tym razem oprócz kąpieli i plażowania, płynęliśmy statkiem. Obiadem zakończyliśmy półkolonijną przygodę.
Ten pierwszy tydzień lipca pozwolił wielu dzieciom wyrwać się na moment z ich rodzinnych miejscowości. Uśmiech na ich twarzach, emocje, które towarzyszyły im podczas rozmów, pokazały, że czasami wystarczy tak niewiele, aby spełnić marzenia wielu.


dodano 2018-07-13 10:12:03Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.