Wybory Samorządowe 2018
RODO
Kontakt z Urzędem
Lista spraw do załatwienia
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Ostatnia sesja w tej kadencji

  Ostatnia sesja w tej kadencji

 • FILM - oddanie sali sportowo środowiskowej w Szelejewie

  FILM - oddanie sali sportowo środowiskowej w Szelejewie

 • Czyste Powietrze

  Czyste Powietrze

 • Odwiedziny policjanta

  Odwiedziny policjanta

 • FILM - PIKNIK RODZINNY

  FILM - PIKNIK RODZINNY

 • Piknik Charytatywny

  Piknik Charytatywny

 • Spotkanie z ZUS

  Spotkanie z ZUS

 • Powstała nowa aleja lipowa w Drzęczewie Drugim

  Powstała nowa aleja lipowa w Drzęczewie Drugim

 • Karatecy z Piasków z medalami

  Karatecy z Piasków z medalami

 • Jesienne spotkanie emerytów w Piaskach

  Jesienne spotkanie emerytów w Piaskach

 • Dzień Seniora w Szelejewie

  Dzień Seniora w Szelejewie

 • Naleśniki na tysiąc sposobów

  Naleśniki na tysiąc sposobów

 • Otwarcie boiska w Godurowie

  Otwarcie boiska w Godurowie

 • Powstanie pierwszy w Gminie Piaski mural nawiązujący do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Powstanie pierwszy w Gminie Piaski mural nawiązujący do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Biżuteria kwiatowa z Grabonoga

  Biżuteria kwiatowa z Grabonoga

 • Piaski biegały

  Piaski biegały

 • Piknik naukowy po raz drugi

  Piknik naukowy po raz drugi

 • Punkt specjalistycznego wsparcia dla rodzin

  Punkt specjalistycznego wsparcia dla rodzin

 • Otwarcie hali w Szelejewie

  Otwarcie hali w Szelejewie

 • Nowe nasadzenia drzew w Szelejewie Pierwszym z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  Nowe nasadzenia drzew w Szelejewie Pierwszym z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

 • Masz prawo do mediacji

  Masz prawo do mediacji

 • Zmarł Zbigniew Skorupka

  Zmarł Zbigniew Skorupka


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Rok E.Bojanowskiego
100 lat Niepodległej
im. senatora Stanisława Karłowskiego
Służba PrzygotowawczaRodzinnie powitali lato

Festyn rodzinny „Powitanie lata” odbywał się po raz osiemnasty w kolorowo przystrojonym na tę okazję parku przy Domu Dziecka w Bodzewie. Ponad sześćset osób bawiło się wspólnie i wesoło na tym festynie.
Wzięły w nim udział rodziny zastępcze z powiatu gostyńskiego, a także rodziny z dziećmi z powiatu gostyńskiego i powiatów sąsiednich. Przybyli też kandydaci na rodziców zastępczych oraz rodziny zaprzyjaźnione. Wszyscy bawili się razem z wychowankami domu dziecka oraz zaproszonymi na tę imprezę rodzicami dzieci, które wychowują się w bodzewskiej i gostyńskiej placówce. Sympatyczną grupę uczestników festynu stanowili byli wychowankowie Domu Dziecka w Bodzewie, którzy licznie zjechali, by spotkać się i powspominać swoje dziecięce lata. Przybyli też emerytowani wychowawcy i dyrektor tej placówki. Kolejną grupę bawiących się na festynie stanowili też uczestnicy imprezy towarzyszącej, czyli samochodowego rodzinnego „Rajdu Smerfów 2018”. Z pobliskiej parafii przybył też ksiądz proboszcz i panie z Koła Różańcowego, które aktywnie włączyły się do wspólnej zabawy.
Przybyłych powitali dyrektorzy: Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. A oficjalnego otwarcia festynu dokonał Starosta Gostyński Robert Marcinkowski wraz Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztofem Deutschem. Witający życzyli przybyłym wytrwałości i satysfakcji z pracy z najmłodszymi oraz radosnej zabawy na festynie. Wśród specjalnych gości, przybyłych na festyn, byli też: członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, Skarbnik Powiatu Gostyńskiego Eleonora Gościniak, Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda.
Zachętą dla wszystkich do wspólnej zabawy był występ wychowanków Domów Dziecka. Zaśpiewali oni porywająco oraz zaprezentowali przygotowane specjalnie na tę okazję układy taneczne, którymi porwali widzów do wspólnego tańca.
Organizatorzy: Dom Dziecka w Bodzewie, Dom Dziecka w Gostyniu, Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bodzewie, Stowarzyszenie „DZIECKO" i Stowarzyszenie „Forum Demokratyczne”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przygotowali dla uczestników festynu szereg atrakcji. Integracyjną część festynu wypełniły konkurencje o charakterze rodzinnym, w których wystartowało ponad pięciuset uczestników w wieku od 8 tygodni (najmłodszy zawodnik startował przy aktywnej pomocy mamy i taty) do 67 lat. Był m.in. tor przeszkód dla mamy, taty i dzieci, przejażdżki , zabawy z taczkami, wspólne rodzinne przyszywanie guzików, rzuty do celu, stoisko strzeleckie obsługiwane przez grupę rekonstrukcyjną „Żubry Gostyń ASG”. Chętni mogli też skorzystać z malowania twarzy, robienia baniek mydlanych, zabaw plenerowych czy zrobienia sobie pamiątkowych wesołych zdjęć w fotobudce. Bawiące się rodziny: dzieci, młodzież i dorośli, próbowali też swoich sił w wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcjach np. w ujeżdżaniu byka, zjazdach rodzinnych na sześciometrowym dmuchawcu, zabawach sprawnościowych czy szaleństwach na wielkiej dmuchanej trampolinie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja starych aut i motocykli przygotowana przez jedną z rodzin zastępczych i jej przyjaciół.

Wspólna zabawa dała wszystkim wiele okazji do śmiechu. Atmosfera radości i życzliwości towarzyszyła uczestnikom przez cały dzień. A byli wychowankowie Bodzewa podkreślali: - „Jesteśmy tutaj co roku, bo to dla nas jedno z najważniejszych miejsc, tu się przecież wychowaliśmy i przygotowaliśmy do dorosłego życia. A dziś jesteśmy tutaj, bo to też nasze święto, to przecież spotkanie naszej rodziny. I jesteśmy dumni, że Bodzewo dalej pomaga dzieciom i ich rodzinom.”

Festynowi towarzyszyły pokazy taneczne w wykonaniu wychowanków domu dziecka przygotowanych przez instruktorkę ze Szkoły Tańca „Desperado”. Występy młodych artystów nagradzono gromkimi brawami. Były też popisy wokalne. Z gorącym przyjęciem i głośnymi brawami spotkał się występ „Pałkers Band”, zespołu złożonego z wychowanek bodzewskiej placówki i instruktora, którzy w dynamicznym pokazie zaprezentowali prawdziwy recycling dźwięków.
Przez cały czas trwania zabawy uczestnicy festynu częstowali się przygotowanymi przez organizatorów kiełbaskami z grilla, przepysznym bigosem przygotowanym przez panie kucharki z domu dziecka, pop cornem, watą cukrową oraz herbatą i kawą, a także przepysznym plackiem.
Spotkanie było też okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy rodzinami zastępczymi oraz kandydatami na rodziców zastępczych i pracownikami PCPR oraz Domów Dziecka. Rozmawiano też – w luźnej festynowej atmosferze, choć na tematy bardzo poważne - z psychologami, pedagogami i pracownikami socjalnymi. A wesoła zabawa trwała od rana aż do godzin popołudniowych.
- „Dobrze, że tu jesteśmy” – mówi jedna z mam zastępczych. – „Mamy okazję spotkać znajome rodziny z całego powiatu. Rozmawialiśmy nie tylko o problemach, ale i o wspólnych planach na przyszłość. A szczęśliwe dzieciaki szalały w konkurencjach. My też poszaleliliśmy z nimi, bo tak ten festyn jest przygotowany i tego przede wszytkim oczekują nasze dzieciaki.
Pod koniec trwania festynu wśród dzieci i dorosłych uczestniczących w grach i zabawach festynowych rozlosowano zestawy upominków – niespodziewanek. Wśród nich były artykuły turystyczne i sportowe, przybory toaletowe i kosmetyczne, artykuły i przybory szkolne, zabawki i pluszaki – przytulanki, słodycze i inne wesołe prezenty. Wszyscy uczestnicy festynu otrzymali te upominki.
Dyrektor PCPR w Gostyniu podziękował rodzicom zastępczym oraz pracownikom Domu Dziecka za codzienne poświęcenie i trud wychowywania dzieci wymagających wsparcia, a swoim koleżankom z PCPR za wspieranie dzieci w pieczy zastępczej. Z kolei przedstawiciele władz Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora i Krzysztof Deutsch podziękowali na zamknięcie wszystkim organizatorom za świetnie zorganizowaną imprezę, która przyniosła wiele radości i wrażeń nie tylko dzieciom, ale ich rodzicom i opiekunom. Podkreślili – „Niech uśmiechy i radość uczestników, wywołana wspólną zabawą, a zwłaszcza uśmiechy dzieci, są podziękowaniem dla wszystkich, którzy przygotowali tę udaną imprezę rodzinną.”
Festyn odbył się przy dofinansowaniu Powiatu Gostyńskiego.


dodano 2018-06-11 15:16:33Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.