Skrzynka podawcza
Rok E.Bojanowskiego
100 lat Niepodległej
im. senatora Stanisława Karłowskiego

Brązowy medal dla uczennic Szkoły Podstawowej w Piaskach w Finale Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych

Pierwszym etapem, jaki należało pokonać, aby stanąć na podium, był udział w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 14 maja na stadionie w Gostyniu.
Zarówno dziewczęta, jaki i chłopcy wystąpili we wszystkich kategoriach wiekowych. Prawo startu w finale wojewódzkim otrzymywała drużyna, która zajęła I miejsce. Ponadto wystartować mogły również 3 najlepsze zawodniczki i 3 najlepszych zawodników. Ponieważ nasze dwie reprezentacje drużynowe wywalczyły I miejsca, a zawodniczka oraz zawodnik w biegu indywidualnym stanęli na podium, to właśnie oni wzięli udział w finale wojewódzkim.
W Finale Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych w Żerkowie, który odbył się 29 maja na stadionie przy Gimnazjum nr 1, w biegach indywidualnych szkołę reprezentowali: Alicja Puślecka w biegu na 1200m, która zajęła 20 miejsce na 194 zawodniczki oraz Radosław Boroński w biegu na 1000m. Radek zajął 13 miejsce na 187 zawodników. W biegach drużynowych na dystansie 1000m w kategorii dziewcząt rocznik 2007 i młodsze pobiegły: Paulina Puślecka, Ewa Goluch, Małgorzata Michalak, Anna Lewek, Hanna Komorniczak, Zofia Koralewska. Nasza drużyna zajęła 19 miejsce na 56 drużyn. Świetnie pobiegły dziewczyny z rocznika 2002-2004 na dystansie 2000m w składzie: Patrycja Bielecka, Karolina Bielecka, Julia Naskręt, Martyna Naskręt, Nadia Sroka, Klaudia Szymczak, które po bardzo ambitnej walce zajęły 3 miejsce i zdobyły brązowy medal.