Wybory Samorządowe 2018
RODO
Kontakt z Urzędem
Lista spraw do załatwienia
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Zbiórka żywności na terenie gminy Piaski

  Zbiórka żywności na terenie gminy Piaski

 • X Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Karate

  X Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Karate

 • Ponad 8700 mieszkańców

  Ponad 8700 mieszkańców

 • Pasowanie w przedszkolu

  Pasowanie w przedszkolu

 • W Wielkopolsce szybko rośnie liczba e-zwolnień

  W Wielkopolsce szybko rośnie liczba e-zwolnień

 • Powstał pierwszy mural w Gminie Piaski

  Powstał pierwszy mural w Gminie Piaski

 • Nowa nawierzchnia w Piaskach

  Nowa nawierzchnia w Piaskach

 • Premiera filmu o Karłowskim

  Premiera filmu o Karłowskim

 • Mikołaj przyszedł także do Przytuliska

  Mikołaj przyszedł także do Przytuliska

 • Hodowcy gołębi podsumowali sezon

  Hodowcy gołębi podsumowali sezon

 • Nowy sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych

  Nowy sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych

 • Małżeńskie gody

  Małżeńskie gody

 • Transmisja obrad Rady Gminy

  Transmisja obrad Rady Gminy

 • Mikołaj odwiedził Piaski

  Mikołaj odwiedził Piaski

 • Zapraszamy do Krainy Świętego Mikołaja

  Zapraszamy do Krainy Świętego Mikołaja

 • ZRÓB PACZKĘ i zostań Mikołajem!

  ZRÓB PACZKĘ i zostań Mikołajem!

 • Koła Gospodyń Wiejskich otrzymają nawet 5 tys. zł dotacji

  Koła Gospodyń Wiejskich otrzymają nawet 5 tys. zł dotacji

 • Przedszkolaki rozbiły bank

  Przedszkolaki rozbiły bank

 • Dzień pracownika socjalnego

  Dzień pracownika socjalnego


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Rok E.Bojanowskiego
100 lat Niepodległej
im. senatora Stanisława Karłowskiego
Służba Przygotowawcza„ Wiosną i kwiaty, i serca rosną…” – Szkoła Podstawowa w Bodzewie

Tegoroczne świętowanie przybycia wiosny odbyło się w Szkole Podstawowej w Bodzewie z zgodnie ze wskazaniami kalendarza, czyli 21.03.2018r. Niestety, biała siostra dzisiejszej celebrytki nie wzięła sobie do serca tej sugestii i pierwszy dzień kalendarzowej, adrugi astronomicznej wiosny powitał nas świeżym śnieżkiem.
Zwyczaj obchodzenia Dnia Wiosny jest w naszej szkole, można rzec, tradycją kilkudziesięcioletnią, która, zachowując pewne stałe elementy, dostosowuje się do zmieniających się realiów.
Jest to dzień, w którym większość uczniów i niektórzy nauczyciele dają wyraźnie do zrozumienia, że nie do końca są tymi, za których ich uważano i pokazują swoje inne drugie? prawdziwe? oblicze. Otóż, tego dnia w szkole spotkać można było owady /muchy/, drapieżniki /koty, pieski/, płazy/żabki/, ptaki /kaczki, bociana, indyka/, które pogrupowały się w roje, stada, gromady; byli kowboje, anielsko- diabelska mieszanka, podążający w stronę Biedronki Grażyny ze swymi Januszami oraz niezwykle sprawnie działająca ekipa sprzątająca i zestaw literowo – symboliczny przypominający, jeśli ktoś w ogóle mógłby zapomnieć, jakie święto dziś obchodzimy.
Takie zaangażowanie w przygotowanie strojów i prezentację przed całą szkołą należało nagrodzić. Intensywnie pracująca i burzliwie naradzająca się komisja, nie miała łatwego zadania, gdyż naprawdę trudno było jednoznacznie orzec, kto powinien zwyciężyć. Oczywiście, decyzje zapadły i szczęśliwcy otrzymali immunitety zwalniające z odpowiedzi i niezapowiedzianych kartkówek w wybranym dniu.
Uczniowie mieli także okazję zaprezentować swoje talenty i umiejętności, biorąc udział w różnego rodzaju konkurencjach. Choć wszystkie zadania wydawały się obserwatorom proste, przyjemne i zabawne, ich wykonawcy mieli często odmienne zdanie. Nie każdego dnia bowiem pokonuje się slalom z plastikową kaczką na sznurku, sprawdza poziom ubicia ręczną trzepaczką śmietany poprzez uniesienie nad głowę /własną!/ odwróconego do góry dnem naczynia, czy tańczy, do rożnego typu muzyki, na coraz mniejszej przestrzeni wyznaczanej przez składaną gazetę.
Okazało się również, że rozpoznając przedmioty tylko za pomocą dotyku, nie zawsze jest się pewnym, czy cebula to cebula, że niełatwo zamienić kolegę w uproszczoną wersję mumii, owijając go papierem toaletowym, że nadmuchanie balonika do, dosłownie, kresu jego wytrzymałości i świadome przekroczenie tej granicy tak, by pękł z hukiem tuż przy twarzy, nie jest zadaniem dla każdego. Stwierdzono również, że łyżką zdecydowanie wygodnie je się zupę, niż przenosi, na czas, piłeczki, a przeciąganie liny jest tą konkurencją, która zawsze budzi ogromne emocje, a także kojarzyć się może z …lotnictwem, gdyż dla wielu zespołów zmagania kończyły się lądowaniem na podłodze hali.
Powyższe zmagania budziły sporo emocji, gdyż uczniowie kibicowali swoim przedstawicielom, jako że nagrodą dla zwycięskiej klasy również było jednodniowe zwolnienie z kartkówek i odpytywania, wręczone przez dyrektora szkoły Z. Jakubowskiego.
Dwugodzinne witanie wiosny zakończyło się dość słodko- uczniowie zostali poczęstowani cukierkami.
Wiosennych przyjemności, zauroczeń, radości, energii, optymizmu i uśmiechu życzą wszystkim, nie tylko uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, organizatorki - M. Pinczewska i A. Ptak.

dodano 2018-03-22 14:59:34Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.