eSesja
Wybory 2019
RODO
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Romantycznie i muzycznie

  Romantycznie i muzycznie

 • Spotkanie Kółka Rolniczego

  Spotkanie Kółka Rolniczego

 • Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin

  Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin

 • Festyn dla Moniki

  Festyn dla Moniki

 • Konwent kierowników OPS i PCPR powiatu gostyńskiego

  Konwent kierowników OPS i PCPR powiatu gostyńskiego

 • Koncert na rzecz podopiecznych przytuliska

  Koncert na rzecz podopiecznych przytuliska

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Wojewoda Wielkopolski odwiedził Piaski

  Wojewoda Wielkopolski odwiedził Piaski

 • Wsparcie potrwa dalej

  Wsparcie potrwa dalej

 • TRANSYLVANIA W KOLORZE SREBRA

  TRANSYLVANIA W KOLORZE SREBRA

 • Wspólnie dla wielkopolskiej wsi w nowej odsłonie

  Wspólnie dla wielkopolskiej wsi w nowej odsłonie

 • Klub karate „TĘCZA” drużyną roku powiatu gostyńskiego!

  Klub karate „TĘCZA” drużyną roku powiatu gostyńskiego!

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Koncert Antoniny Krzysztoń w Piaskach

  Koncert Antoniny Krzysztoń w Piaskach

 • Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie gostyńskim

  Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie gostyńskim

 • Święto Patrona

  Święto Patrona

 • Olimpiada ZUS - aż 21 szkół z Wielkopolski powalczy w półfinale

  Olimpiada ZUS - aż 21 szkół z Wielkopolski powalczy w półfinale


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba Przygotowawcza„Rok dla Niepodległej” w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Bodzewie

8 lutego 2018 r. to dzień szczególny dla naszej szkolnej społeczności. Właśnie w to czwartkowe przedpołudnie w Szkole Podstawowej w Bodzewie zainaugurowano obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed uczniami szkoły cały rok niosący historyczną przygodę…
W uroczystości, oprócz uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, uczestniczyli też sekretarz Gminy Piaski – Pan Andrzej Konieczny oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Sylwia Majsnerowska , którzy skierowali do szkolnej społeczności wzruszające słowa przywołujące historyczne wydarzenia dawnych lat, a także zapewnienia o gotowości współpracy przez cały „Rok dla Niepodległej”.
Podczas uroczystości nawiązano do twórczości postaci z historii Polski dążących do odzyskania niepodległości poprzez działania polityczne oraz artystyczne. Przedstawiono uczniom sylwetkę Ignacego Jana Paderewskiego, jego symboliczny przyjazd do Poznania oraz wpływ tej postaci na wybuch Powstania Wielkopolskiego. Podkreślono jego dokonania w zakresie tworzenia muzyki – uczniowie mieli okazję, aby wysłuchać fragmenty utworów Paderewskiego. Swą miłość do ojczyzny, która walczyła o niepodległość okazał również Adam Mickiewicz w „Panu Tadeuszu” – epopei znanej przez większość uczniów. Aby podkreślić znaczenie tego utworu polonistka szkoły – Pani Monika Pinczewska z dużą swobodą wyrecytowała Inwokację, a przewodnicząca Rady Rodziców i uczennica klasy VI przeczytały fragmenty opisujące grę Wojskiego na rogu.
Nauczyciele szkoły przedstawili patriotyczne działania zaplanowane od lutego do grudnia. Uczniów szkoły czeka ciekawa historyczna przygoda, a dla każdego znajdzie się określona dziedzina, gdzie będzie mógł się wykazać. Uczniowie będą mogli spędzić powstańczą noc w szkole wraz z uczniami zaproszonymi z okolicznych szkół, uczestniczyć w wieczornym przemarszu ze szkoły na mogiłę Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu w Strzelcach Wielkich lub rywalizować w Biegu dla Niepodległej. Czeka ich wiele artystycznych doznań. Będą mogli wraz z Rodzicami brać udział w konkursach plastycznych i literackich, a na forum szkoły pochwalić się wiedzą dotyczącą Powstania Wielkopolskiego w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Będzie można obejrzeć fotograficzną wystawę pod hasłem „Rodzina w obiektywie”, gdzie uczniowie będą mogli nawiązać do swych rodzinnych tradycji. Z Bodzewa wywodzi się kilku powstańców, więc będzie można sięgnąć do korzeni i podzielić się z innymi życiorysami swoich przodków. Nauczymy się patriotycznych pieśni, a naszym muzycznym przewodnikiem będzie chór działający przy szkole w Bodzewie. Każda klasa będzie rywalizować w konkurencji „100 szóstek na 100-lecie” ze specjalną nagrodą ufundowaną przez Dyrektora szkoły. 100 zawodników będzie zmagać się w Turnieju Tenisa Stołowego, a wszyscy uczniowie wezmą udział w sportowo – historycznych zmaganiach podczas Festynu Sportowego w czerwcu. 100 uczniów szkoły zatańczy jednocześnie poloneza, a inni nauczą się wojskowej musztry. Wszyscy uczniowie wyjadą w tym samym czasie do Poznania, aby spotkać się z władzami miasta Poznania, przejść szlakiem powstańczym , a także zwiedzić Muzeum Postania Wielkopolskiego.
Te oraz inne przygody naszych uczniów będzie można śledzić na stronie www szkoły oraz na stronie na FB.
Szkoła Podstawowa w Bodzewie jest już gotowa na świętowanie – okna zdobią przepiękne powstańcze rozety, uczniowie świecą galowymi strojami, korytarze szkolne ubrane są w ważne daty z czasów dochodzenia do niepodległości, a na murze szkoły już niedługo pojawi się mural poświęcony patriotycznej tematyce. Podsumowaniem całego roku działań będzie uroczysty Dzień Patrona w grudniu, podczas którego będziemy wspominać sylwetkę Powstańców Wielkopolskich, ale tez ponownie przypomnimy drogę dochodzenia Polski do niepodległości. Oddamy hołd tym, dla których Polska była ważniejsza niż własne życie….Dzięki nim mamy teraz wolną Polskę...

Plik do pobrania: artykul_8_lutego_1.doc

dodano 2018-02-09 11:59:48Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.