eSesja
RODO
Kontakt z Urzędem
Lista spraw do załatwienia
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Pobity rekord z poprzedniego roku.

  Pobity rekord z poprzedniego roku.

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • AKCJA FERIE

  AKCJA FERIE

 • Sprawdź ważność swojego dowodu osobistego

  Sprawdź ważność swojego dowodu osobistego

 • Młodzi w urzędzie.

  Młodzi w urzędzie.

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • WIELKIE SERCA WOLONTARIUSZY W SZKOLE W BODZEWIE

  WIELKIE SERCA WOLONTARIUSZY W SZKOLE W BODZEWIE

 • Program WOŚP w Piaskach

  Program WOŚP w Piaskach

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Magazyn Samorządowy 4/2018 - FILM

  Magazyn Samorządowy 4/2018 - FILM

 • Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie gostyńskim

  Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie gostyńskim

 • Nowe oblicze stawów w Smogorzewie

  Nowe oblicze stawów w Smogorzewie


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Rok E.Bojanowskiego
100 lat Niepodległej
im. senatora Stanisława Karłowskiego
Służba PrzygotowawczaPrzekaż 1 % podatku na rzecz mieszkańców naszej Gminy

Zachęcamy do przekazywania 1% na rzecz osób z Gminy Piaski. Jeśli ktoś nie znalazł się w naszym wykazie, a posiada subkonto, napisz: s.nowak@piaski-wlkp.pl.
Przy wypełnianiu formularza PIT-37 pamiętaj o wypełnieniu rubryki nr 124 wpisując nr KRS, natomiast w pkt. 126: cel szczegółowy 1%. Tutaj należy wpisać najpierw uwaga! numer, a dopiero potem nazwisko lub pseudonim konkretnej osoby. Pamiętaj! 1% i tak od Państwa nie odzyskasz, a oddając potrzebującym – uczynisz wiele dobrego!


1. Agnieszka Pawlak z Piasków jest 18 letnią uczennicą liceum w Gostyniu. Agnieszka jest wdzięczna wszystkim, którzy są wspierają w chorobie. Można jej pomóc, wpłacając na subkonto wartość 1% podatku. W rubryce KRS, trzeba wpisać nr: 0000037904, koniecznie z dopiskiem: 21897 Pawlak Agnieszka.

2. Adaś Bartkowiak (Bodzewo) - ma 10 lat. Urodził się jako wcześniak, w 30. tygodniu ciąży w zamartwicy. Rozpoznano u niego mózgowe porażenie dziecięce: postać połowiczą obustronną, dysplazję oskrzelowo - płucną. Potrzebuje pieniędzy na długotrwałe i kosztowne leczenie. W miarę możliwości wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne. Adaś chodzi teraz do szkoły w Brzeziu, gdzie poczynił już olbrzymie postępy. - Samodzielnie chodzi, próby jedzenia nadal są, małymi kroczkami dążymy do celu. Adaś mówi pojedyncze słowa, nie jest to typowa mowa, ale potrafi zanucić piosenkę, kolędę. Dużo dała mu nowa szkoła – mówi mama chłopca. Adam ma problemy z odpornością, dlatego pieniądze z 1% będą potrzebne między innymi na szczepionki, które sporo kosztują. Przekaż Adasiowi swój 1% podatku, KRS 0000037904, cel: 7124 Adam Bartkowiak

3. Mateusz Wachowiak ze Strzelec Małych w tym roku skończył 6 lat. Po porodzie okazało się, że jego lewa rączka nie wykształciła się w całości. Ma krótszy bark, nie ma dłoni oraz kości promieniowej i łokciowej. Oprócz tego lekarze zdiagnozowali u niego utajony rozszczep kręgosłupa. Wymaga ciągłej rehabilitacji. Można im pomóc przekazując 1% podatku, wpisując w odpowiedniej rubryce nr KRS 0000186434, koniecznie z dopiskiem Mateusz Wachowiak 217/W.

4. Natalia Wawrzyniak z Podrzecza ma 11 lat. Cierpi na zespół Downa. Prócz tego wykryto u niej zespół Dandy - Walkera, który związany jest ze zmianami układu nerwowego (struktury móżdżku ulegają przesunięciu lub są uciskane co zaburza jego funkcje). 1% dla Natalii można przekazać wpisując nr KRS: 0000 277339, koniecznie dopisując w rubryce “cel szczegółowy”: Natalia Wawrzyniak.

5. Dominika i Damian Jeziorek (Piaski) - Dominika cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną - zespół Retta. Zaburzenie odebrało jej zdolność mówienia, chodzenia, poruszania się. W zamian dało poważne problemy z oddychaniem, padaczkę, niekontrolowane ruchy całego ciała. - Jest całkowicie uzależniona od naszej opieki. Jest mądrą dziewczynką i wiele rozumie. Jednak przez brak mowy, jej głos jest uwięziony w ciele. Porozumiewamy się z córką za pomocą obrazków, symboli - jest to bardzo trudne, ale to jedyny sposób "rozmowy" z Dominiką - mówią ze smutkiem rodzice, Agnieszka i Roman. Ich marzeniem jest zakup komunikatora, obsługiwanego za pomocą gałek ocznych. Damian jest fajnym nastolatkiem, który ma jednak wiele problemów w codziennym funkcjonowaniu. Ma zniekształcone stopy, dlatego niezgrabnie chodzi i często się potyka, nie potrafi biegać. Jest mało sprawny fizycznie, powolny. Uczy się w szkole specjalnej, ma upośledzenie w stopniu umiarkowanym. Mimo wielu różnych badań, do tej pory nie ma postawionej konkretnej diagnozy. Jest zagadką dla lekarzy, a kolejne badania genetyczne znacznie obciążają i tak już mocno nadwątlony budżet rodziny. - Nasze dzieci wymagają stałej, codziennej opieki. Zakup sprzętów, leczenie oraz rehabilitacja i wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne są bardzo kosztowne. Sami nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim potrzebom finansowym związanym z niepełnosprawnością Dominiki i Damiana - mówią rodzice. Pomóż rodzeństwu, przekazując na ich leczenie 1% podatku, KRS 0000186434 cel: 58/J Dominika i Damian Jeziorek

6. Ania Kasperkowiak (Stefanowo) – ma 26 lat. Cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym. Nowością do niej jest uczestnictwo w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Piaskach. Ania należy też do Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych w Pogorzeli oraz jest pod opieką Fundacji „Dzieciom Zdążyć z Pomocą”. Dziewczyna wymaga specjalistycznych ćwiczeń usprawniających. - Gdyby była możliwość finansowa, chętnie byśmy jeździli z Anią na rehabilitacje. Oczywiście sami w domu ćwiczymy z nią, ale to nie jest to samo, co kontakt z profesjonalistami – mówi pani Renata, mama Ani. Przez długi czas dziewczyna miała uraz do wózka inwalidzkiego. - Przestraszyła się i nie mogliśmy jej przekonać do niego. Używała jedynie pionizatora, to uniemożliwiało jej dowóz do szkoły, dlatego miała nauczanie w domu. Potem, na szczęście, przełamała się dzięki pomocy rehabilitanta. Chodzik schowaliśmy i zamknęliśmy na pięć spustów. Ania przyzwyczaiła się do wózka i dzięki temu mogła zacząć uczęszczać na zajęcia do Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu - wyjaśnia pani Renata. Umiarkowany stopień niepełnosprawności intelektualnej oraz problemy ruchowe nie pozwalają jej na swobodne funkcjonowanie. Jednak z Anią można nawiązać kontakt słowny i porozumieć się. Chcesz przekazać dla Ani 1%? KRS 0000037904 cel: 1404 Ania Kasperkowiak.

7. Miłosz Jędrzejak (Podrzecze). Wszyscy, którzy chcą mu pomóc, powinni przy rozliczeniu przekazać 1% swojego podatku. Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” ul. Stawnica 33, 77 – 400 Złotów. W rubryce KRS, trzeba wpisać nr: 0000186434, koniecznie z dopiskiem: „Na leczenie Miłosza Jedrzejak” .

8. Bogusława Bartkowiak (Piaski) ma 51 lat, jest żoną, matką, byłym pracownikiem PKP i … amputantką. Gdy córka miała 8 miesięcy, syn niespełna 2 lata, a straszy syn był świeżo po Komunii Świętej, zabrzmiała diagnoza – nowotwór i natychmiastowa amputacja lewej nogi powyżej kolana. Później były trzy operacje poprzerzutowe płuc i chemioterapia. Dzisiaj, gdy dzieci trochę podrosły, chce zrobić cos dla siebie. Chcę lepiej chodzić, ale żeby było to możliwe musze mieć nową, dobra protezę. Niestety cena tejże to około 50 tys. zł – dla mnie nieosiągalna. Dlatego proszę wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie. KRS 0000 270809, cel: Bogusława Bartkowiak 2433

9. Krzysztof Andrzejczak (Piaski) ma 40 lat. Wykryto u niego stwardnienie rozsiane pod postacią wtórnie postępującą. Szybki postęp choroby pozbawił go pracy. W większości porusza się na wózku. Mimo, że SM jest chorobą nieuleczalną, nadzieją dla mnie jest rehabilitacja i leki, które łagodzą postępy choroby i znacznie poprawiają jakość życia. Przekaż 1 % podatku lub darowiznę wpisując w zeznaniu podatkowym: KRS 0000338878, cel szczegółowy: Krzysztof Andrzejczak

10. Józef Jakuszek (Piaski) ma 3 lata. Urodził się w 27 tc., ważył 1200 g. i mierzył 39 cm, ale to nie były jego największe problemy. W pierwszych dobach życia doszło do masywnego krwotoku do płuc, wylewu krwi do mózgu III stopnia i w powikłaniu narastającego wodogłowia. Później pojawiła się dysplazja oskrzelowo - płucna, przepuklina pachwinowa, osłabione napięcie mięśniowe oraz koślawość stóp. W wieku dwóch lat był już pięć razy operowany, a pierwszy rok swego życia w większości spędził w szpitalu. Józef już do końca swojego życia będzie odczuwał skutki wcześniactwa. Wiele już za nami, ale jeszcze więcej nas czeka. "Nasz synek niedługo skończy 2 lata, jeszcze nie chodzi. Jest intensywnie rehabilitowany 3 razy w tygodniu. Nie jest łatwo nam prosić Państwa o pomoc, za każdym razem jednak, gdy patrzymy na Józefa i przypominamy sobie słowa lekarza - jego życie jest jak bańka na wodzie- wiemy, że robimy wszystko, aby jego jakość życia była jak najlepsza. Z całego serca dziękujemy za okazaną pomoc" - mówią rodzice. Przekaż 1% podatku na darowiznę wpisując w zeznaniu podatkowym: KRS 0000186434, cel szczegółowy: Józef Jakuszek 228/J


dodano 2018-01-30 15:15:51Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.