Kontakt z Urzędem
Lista spraw do załatwienia
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Święty Mikołaj wśród nas

  Święty Mikołaj wśród nas

 • XIV Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Piaski

  XIV Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Piaski

 • Fantastyczna noc z astronomią

  Fantastyczna noc z astronomią

 • Zbiórka żywności na terenie gminy Piaski

  Zbiórka żywności na terenie gminy Piaski

 • Mikołaj w Smogorzewie

  Mikołaj w Smogorzewie

 • Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

  Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

 • Zaproszenie na przedświąteczne spotkanie

  Zaproszenie na przedświąteczne spotkanie

 • Mikołaj w Podrzeczu

  Mikołaj w Podrzeczu

 • Konwój świętego Mikołaja na piaskowskim rynku

  Konwój świętego Mikołaja na piaskowskim rynku

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • SIATKARSKI MIKOŁAJ W GRABONOGU

  SIATKARSKI MIKOŁAJ W GRABONOGU

 • Filmowe wspomnienia z PIKNIKU NAUKOWEGO

  Filmowe wspomnienia z PIKNIKU NAUKOWEGO


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Rok E.BojanowskiegoMiędzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Szkole Podstawowej w Bodzewie

Dzień 20 listopada to Międzynarodowe Święto Dnia Praw Dziecka. Konwencja Praw Dziecka została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w roku 1989.
W rocznicę tego wydarzenia nauczyciele Zespołu Szkół w Bodzewie, odpowiadając na prośbę Rzecznika Praw Dziecka, postanowili przypomnieć uczniom, jakie są ich prawa. Zorganizowano konkurs na własnoręcznie ilustrowaną książeczkę przedstawiającą prawa dziecka lub historię o perypetiach bohatera związaną z przestrzeganiem któregoś z praw dziecka. Do konkursu przystąpili uczniowie szkoły podstawowej. Powstało mnóstwo pięknych prac, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym – każdy z uczniów miał okazję, aby poczytać w specjalnie zaaranżowanym miejscu. Powstała tez piękna wystawa zdjęć z cytatami Janusza Korczaka – pedagoga, wychowawcy, prekursora praw dziecka, którą obejrzeć mogą zarówno dzieci, jak i ich Rodzice podczas szkolnych wywiadówek. Przez tydzień poprzedzający obchody Dnia Praw dziecka w szkole funkcjonowała Skrzynka Serdeczności, do której uczniowie mogli wkładać listy zaadresowane do kolegów, koleżanek, osób dorosłych związanych ze szkołą zawierające słowa sympatii i uznania dla przestrzegania praw dziecka. Listy zostały dostarczone w dniu 20 listopada. Wtedy tez dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów poprzez naklejanie karteczek z prawami dziecka powstał parasol bezpieczeństwa. Zawieszono go w centralnym punkcie szkoły, każdy z uczniów i rodziców może zapoznać się z prawami dziecka, czytając wpisy zamieszczone przez dzieci na parasolce. Wszystkie prawa dzieci zostały zebrane również na gazetce szkolnej. Na lekcjach wychowawczych nauczyciele rozmawiali z uczniami na temat ich praw oraz możliwości ich realizacji w poszczególnych krajach, a także w naszej dzisiejszej rzeczywistości. Uczniowie byli zdziwieni, ze są na świecie miejsca , gdzie dzieci nie mają swojego imienia i nazwiska, nie mogą się uczyć, nie mają prawa do zabawy….od dzisiaj wszyscy będziemy bardziej doceniać miejsce, w którym żyjemy, pamiętając o tym, że tutaj dzieci mają pełne prawa i są osoby, które stoją na straży ich przestrzegania. Obchody święta w szkole przygotowały Panie Anna Ptak i Agnieszka Kubica.


dodano 2017-11-23 15:19:28Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.