Kontakt z Urzędem
Lista spraw do załatwienia
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Zadziałaj w budżecie obywatelskim! Głosuj i wybieraj

  Zadziałaj w budżecie obywatelskim! Głosuj i wybieraj

 • Rodzinny Piknik Naukowy

  Rodzinny Piknik Naukowy

 • Niespodzianka

  Niespodzianka

 • Gminna Biblioteka Publiczna w Piaskach zaprasza

  Gminna Biblioteka Publiczna w Piaskach zaprasza

 • Seniorzy wybrali nowe władze

  Seniorzy wybrali nowe władze

 • Rusza Piaskowska Liga Halowa

  Rusza Piaskowska Liga Halowa

 • Kolejny sukces Szelejewa

  Kolejny sukces Szelejewa

 • INAUGURACJA ORGANÓW ŚWIĘTOGÓRSKICH

  INAUGURACJA ORGANÓW ŚWIĘTOGÓRSKICH

 • 16 Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Kaspra Miaskowskiego - ogłoszony

  16 Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Kaspra Miaskowskiego - ogłoszony

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Wyróżnienia i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Wyróżnienia i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 • Magazyn Samorządowy 3/2017 - FILM

  Magazyn Samorządowy 3/2017 - FILM

 • 25 bramek w pierwszej kolejce

  25 bramek w pierwszej kolejce

 • Katarzynki z

  Katarzynki z "TĘCZĄ"

 • Kolejne sukcesy

  Kolejne sukcesy "Tęczy" i "Malinczoków"

 • Otwarcie boiska w Strzelcach Wielkich

  Otwarcie boiska w Strzelcach Wielkich

 • Jubileusz OSP w Grabonogu

  Jubileusz OSP w Grabonogu


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Rok E.BojanowskiegoTydzień Zdrowia i Urody w Szkole Podstawowej w Bodzewie

Październik w szkole w Bodzewie rozpoczęliśmy i zdrowo, i pięknie, gdyż w dniach 3.10. – 5.10. uczniowie brali udział w zajęciach przygotowanych w ramach Tygodnia Zdrowia i Urody.
Październik w szkole w Bodzewie rozpoczęliśmy i zdrowo, i pięknie, gdyż w dniach 3.10. – 5.10. uczniowie brali udział w zajęciach przygotowanych w ramach Tygodnia Zdrowia i Urody.
W ubiegłym roku po raz pierwszy w szkole zorganizowano Tydzień Aktywności, któremu patronowało hasło – sport; w tegorocznym, skupiono się na propagowaniu zdrowego odżywiania i gotowania oraz dbałości o estetyczny i zadbany wygląd. Taka właśnie tematyka, odzwierciedlająca potrzeby i młodzieży, i rodziców wypłynęła podczas trójstronnego spotkania przedstawicieli Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli.
Podczas prelekcji p. Lidii Zaremby z PSSE W Gostyniu uczniowie dowiedzieli się, co jeść, by być zdrowym oraz o zagrożeniach, jakie niosą zaburzenia odżywiania.
Zajęcia warsztatowe przygotowane przez p. Agnieszkę Włodarczak Rolnik – dietetyka, pozwoliły w aktywny sposób, poprzez wykonywanie różnego rodzaju ciekawych zadań, pogłębić wiedzę na temat właściwego odżywiania, witamin, prawidłowego jadłospisu dla ucznia, zbilansowanych diet oraz piramidy żywieniowej. Uczestnicy warsztatów mogli skorzystać z profesjonalnych porad dietetycznych, zważyć się i zmierzyć, obliczyć BMI
Natomiast podczas spotkania z p. Joanną Niedźwiecką, uczniowie zapoznali się z wynikami najnowszych badań dotyczących powiązań między odżywianiem a zdrowiem oraz wspólnie przygotowywali zdrowe soki, przekąski, pasty, wykorzystując przy tym możliwości, jakie daje korzystanie z nowoczesnych technologii kuchennych – urządzeń i naczyń firmy Zepter. Poznali także listę tych potraw, przekąsek i napojów, których powinni się wystrzegać.
W szkole gościła również fryzjerka – p. Irena Nowacka, która w ramach pokazu dla uczniów wykonała fryzury dziewczęcą i męską; podczas wykonywania fryzur, starsze uczennice wplatały zainteresowanym dziewczynko kolorowe pasma w warkoczyki.
Jesteśmy przekonani, że przygotowane przez naszych gości zajęcia uświadomiły wszystkim, jak ważne jest to, co się je, że poprzez dobór właściwych posiłków i ich odpowiednie przygotowanie każdy ma znaczący wpływ na własne zdrowie oraz urodę. Zakładamy, że wielu naszych uczniów zmieni niektóre nawyki żywieniowe i zacznie się zdrowo odżywiać. Podczas tego tygodnia podkreślaliśmy również, że warto dbać o swój wizerunek, gdyż człowiek zdrowy i zadowolony ze swojego wyglądu jest szczęśliwszy!
Zwieńczeniem Tygodnia Zdrowia i Urody miał być III Bieg Bodzewski – Bieg po pierwszą pomoc, który ze względu na niesprzyjającą aurę został odwołany.
Organizatorkami Tygodnia Zdrowia i urody były p. M. Pinczewska, A. Kubica i S. Majsnerowska

dodano 2017-10-09 14:41:08Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.