Skrzynka podawcza
Rok E.Bojanowskiego

Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych podsumował rok

7 października odbyło się podsumowanie sezonu 2017 członków Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcji nr 1 Piaski Oddział Gostyń.
Była to także okazja do wręczenia pamiątkowych pucharów i nagrodzenia najlepszych hodowców. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wójt Gminy Piaski – Wiesław Glapka, Przewodnicząca Rady Gminy Piaski – Irena Różalska, Sekretarz Gminy – Andrzej Konieczny, Skarbnik Gminy – Elżbieta Karolczak, Radny Rady Powiatu Gostyńskiego – Zenon Norman. W sumie zorganizowano 14 lotów gołębi dorosłych i 5 lotów młodych gołębi, podczas których gołębie pokonały ponad 7 tysięcy kilometrów. W kategorii dorosłych gołębi 5x3 najlepszym hodowcą został Michał Woźniak, który wyprzedził Beczkowiak A. & R. i na trzecim miejscu uplasował się Nowak R. & Pytel A. Kolejne miejsca zajęli Makowski - Zboralski i Adam Kaźmierczak. W kategorii Mistrz Ligi Dorosłych triumfował Beczkowiak A. & R. wyprzedzając Adama Kaźmierczaka i parę Makowski i Zboralski. Kolejne miejsca przypadły w udziale Józefowi Jankowiakowi i Michałowi Woźniakowi. Najlepszą samiczką wśród gołębi może poszczycić się Beczkowiak A. & R. , a samczykiem Adam Kaźmierczak, natomiast najlepszego gołębi rocznego w swej hodowli posiada Józef Jankowiak. W kategorii gołębi młodych 15x5 najlepszym hodowcą został Antosik Mirosław – Paweł wyprzedzając Beczkowiak A. & R. i Tomasza Nowaka. Dalsze miejsca zajęli Alfred Majewski i Marcin Gorwa. Z kolei najszybszymi gołębiami może poszczycić się Antosik Mirosław - Paweł, kolejne miejsca na podium zajęli Adam Kaźmierczak i Zbigniew Sikora, a dalej Marcin Gorwa i Tomasz Nowak. Najlepszego lotnika wśród gołębi posiada Antosik Mirosław - Paweł. Przy tej okazji nagrodzono najlepszych hodowców pucharami ufundowanymi przez Gminę Piaski.