eSesja
Wybory 2019
RODO
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Ruszyło szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych. Są jeszcze miejsca.

  Ruszyło szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych. Są jeszcze miejsca.

 • Charytatywny koncert hip - hopowy

  Charytatywny koncert hip - hopowy

 • Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin

  Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin

 • Kolejny etap modernizacji stadionu

  Kolejny etap modernizacji stadionu

 • Święto Patrona

  Święto Patrona

 • Romantycznie i muzycznie

  Romantycznie i muzycznie

 • TĘCZA najlepsza w pierwszym turnieju karate

  TĘCZA najlepsza w pierwszym turnieju karate

 • Wspólna konferencja prasowa

  Wspólna konferencja prasowa

 • Tenisowy sukces

  Tenisowy sukces

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • MIESZKAŃCY POWIATU OFIAROWALI 442 655,05 ZŁ!!!

  MIESZKAŃCY POWIATU OFIAROWALI 442 655,05 ZŁ!!!

 • MUSICA SACROMONTANA XIV nominowana do nagrody FRYDERYK 2020.

  MUSICA SACROMONTANA XIV nominowana do nagrody FRYDERYK 2020.

 • Ferie w Beskidach

  Ferie w Beskidach

 • Premiera na scenie Gminnego Ośrodka Kultury

  Premiera na scenie Gminnego Ośrodka Kultury

 • Festyn dla Moniki

  Festyn dla Moniki

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Robimy coś ważnego!

  Robimy coś ważnego!

 • Dzień Kota

  Dzień Kota


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba Przygotowawcza"Edmund" trafił do Gminy Piaski

„Każda dobra dusza jest jako ta świeca, co sama się spala, a innym przyświeca”- te słowa błogosławionego Edmunda Bojanowskiego towarzyszą konkursowi Wolontariusz Roku.
Do tegorocznego, zgłoszonych zostało 11 kandydatów w czterech kategoriach:

Wolontariat Indywidualny: Monika Bielka, Kryspina Skorupka, Małgorzata Szuba oraz Bogdan Paluszkewicz

Wolontariat młodzieżowy – Norbert Konieczny

Wolontariat grupowy: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świetogórskiej im. Józefa Zaidlera, Młodzieżowa Agencja Kulturalno – Rozrywkowa z Krobi i Koło Gospodyń Wiejskich w Smogorzewie, profil na portalu społecznościowym Edi Be

Biznes społecznie odpowiedzialny: Zakłady Mięsne Konarczak oraz Nadleśnictwo Piaski.

Wyboru spośród zgłoszonych dokonało Jury powołane przez Starostę Gostyńskiego, a reprezentujące różne grupy społeczne powiatu: przedstawiciela organizacji pozarządowych, administracji, biznesu i duchowieństwa.

Laureatami tytułu Edmund 2014 zostali: Bogdan Paluszkiewicz, Norbert Konieczny, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świetogórskiej im. Józefa Zaidlera oraz Nadleśnictwo Piaski.Nagrodę specjalną za niebanalny pomysł, zręczne wykorzystanie nowych technologii do niesienia pomocy potrzebującym, statuetką "Edmunda" nagrodzono EdiBe - inicjatywę na facebooku. Nagrodę odebrał wójt Piasków Wiesław Glapka. - Jestem dumny, że mogę odebrać statuetkę Edmunda, ale powinni ją odbierać inicjatorzy i realizatorzy pomysłu EdiBe - stwierdził Glapka - To grupa młodych ludzi, którzy wykorzystali facebooka, aby pokazać, że można pomagać w różny sposób i bo bardzo skutecznie. Chcą pozostać anonimowi, ja to szanuję i doceniam. Przekaże im nagrodę i w ich imieniu dziękuję - zadeklarował wójt.Nominacje oraz upominki wszystkim zgłoszonym do konkursu wręczali członkowie Zarządu Powiatu, natomiast Starosta Gostyński Robert Marcinkowski odczytał werdykt i przekazał nagrodzonym okolicznościowe statuetki.

- Nie wszyscy mogą dostać "Edmunda", ale ponieważ w Was samych jest dobro i tym dobrem dzielicie się z innymi, wszyscy jesteście Edmundami – podsumował starosta Gostyński Robert Marcinkowski

Zorganizowana Gala była także doskonałą okazją do rozstrzygnięcia konkursu „Opowiedz…” prowadzonego w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Celem konkursu jest promocja projektów zrealizowanych w bieżącej edycji przez grantobiorców programu. Kapituła konkursu przyznała trzy równorzędne nagrody, po 300 zł na doposażenie organizacji. Nagrodzone prace: „Owoce Wolności” – Gminnego Centrum Rozwoju Gminy Pępowo, „Mała wieś – wielka sprawa” Ochotniczej Straży Pożarnej i „Czas naprawić starego grata, bo sikawka ma już swe lata” Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowie zostaną przesłane i wezmą udział w ogólnopolskim konkursie „ Opowiedz…”, którego organizatorem jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Wśród zaproszonych gości obecne były przedstawicielki Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych. Jej prezeska Justyna Ochędzan przedstawiła propozycję wzmacniania i profesjonalizacji organizacji z terenu powiatu gostyńskiego, poprzez udział w projekcie oraz wykorzystanie pakietów doradczych dostosowanych do potrzeb NGO.Już wkrótce odbędą się pierwsze spotkania sieciujące w ramach prezentowanego projektu.

Uroczystość uświetnił występ Laureatów XIII konkursu piosenki obcojęzycznej: Marii Miler, Aleksandry Kaczmarek i Wojciecha Dolatowskiego.


dodano 2014-12-22 10:26:48Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.