• Regionalne media o Roku bł. Edmunda Bojanowskiego w Gminie Piaski


eUrząd
eSesja
Wybory 2019
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Targowisko zamknięte – ogłoś się w Internecie!

  Targowisko zamknięte – ogłoś się w Internecie!

 • Teleporady

  Teleporady

 • Parkometry nieczynne

  Parkometry nieczynne

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Konkurs odwołany

  Konkurs odwołany

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Pomoc dla przedsiębiorców

  Pomoc dla przedsiębiorców

 • Pomoc psychologiczna

  Pomoc psychologiczna

 • „Kwarantanna domowa” – apka ułatwiająca izolację

  „Kwarantanna domowa” – apka ułatwiająca izolację

 • Szpital dziękuje

  Szpital dziękuje

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaRegionalne media o Roku bł. Edmunda Bojanowskiego w Gminie Piaski

W całej Polsce z okazji jubileuszu dwusetnej rocznicy urodzin błogosławionego Edmunda Bojanowskiego podejmowanych jest wiele inicjatyw i działań związanych z uczczeniem i propagowaniem urodzonego w Grabonogu wybitnego społecznika. Wśród relacji w mediach ważne miejsce zajmują te podejmowane w naszej gminie.
7 sierpnia przypada wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, trwa także realizacja działań zaplanowanych w ramach obchodów Roku bł. Edmunda Bojanowskiego. Wiele z nich zyskuje rozgłos, uznanie społeczne i prezentowane jest nie tylko w Wielkopolsce, ale także poza jej granicami.W 2014 roku nakładem Wydawnictwa KUL w Lublinie ukazała się książka „Dziedzictwo myśli pedagogicznej Edmunda Bojanowskiego we współczesnej edukacji w Polsce i na świecie” pod redakcją s. Marii Loyoli – Opieli, w której znalazły się dwa artykuły z naszego terenu. Autorem pierwszego z nich jest nauczyciel Zespołu Szkół w Piaskach – Łukasz Puślecki, który pracę zatytułowaną „Fascynacja i edukacja. Program badań folklorystycznych Edmunda Bojanowskiego jako system wymiany intelektualnej” poświęcił tej mniej znanej działalności Bojanowskiego. Drugi z artykułów poświęcony jest działaniom Gminy Piaski zmierzającym do popularyzacji idei głoszonych przez Bojanowskiego i nosi tytuł: „Dziedzictwo myśli pedagogicznej oraz działania samorządu propagujące postać bł. Edmunda Bojanowskiego w jego rodzinnej gminie.W minioną sobotę i niedzielę mogliśmy obejrzeć na antenie TVP Poznań dokument poświęcony postaci Bojanowskiego zatytułowany „Edmund Bojanowski – serdecznie dobry człowiek”, w którym pojawiła się m. in. informacja o tym, że Radni Gminy Piaski jako pierwsi w kraju zwrócili się z apelem o uczczenie jubileuszu urodzin Bojanowskiego. Dla tych, którzy nie zdążyli obejrzeć filmu:www.tvp.pl/poznan/reportaz/reportaze-tvp-poznan/wideo/edmund-bojanowski-serdecznie-dobry-czlowiek/16310079Powstał także drugi film, w którym szeroko zaprezentowano działania Gminy Piaski w roku jubileuszowym. Juz wkrótce będzie możliwość jego obejrzenia.Wśród różnych inicjatyw, które powstały na terenie Gminy Piaski szczególnym zainteresowaniem mediów w ostatnim czasie cieszy się powstały profil na portalu społeczności owym - Edi Be, który prezentowany był m. in. na antenie Radia Merkury, można było o nim przeczytać na łamach Życia Gostynia, Reportera Leszczyńskiego, a ostatnio został zaprezentowany w najnowszym Przewodniku Katolickim oraz w Internecie:www.przewodnik-katolicki.pl/nr/temat_numeru/_stawiamy_na_edmunda.html

Za pomocą popularnego facebooka grupa wolontariuszy zajmuje się pomocą potrzebującym. Dzięki temu docierają do wielu osób z terenu powiatu gostyńskiego, które chcą podzielić się tym, co posiadają. Ich zadaniem jest pośredniczenie między osobami, które chcą przekazać używane, ale w dobrym stanie ubrania i meble, z tymi, którzy takiej pomocy potrzebują. Pomocą w dystrybuowaniu darów służy Ośrodek Pomocy Społecznej i Siostry Służebniczki z Gostynia i Podrzecza. Wszystkich, którzy chcą się przyłączyć do pomocy zapraszamy do polubienia profilu :www.facebook.com/edi.be.73 Przedstawiciele Gminy Piaski zostali także zaproszeni do udziału w konferencji poświęconej Bojanowskiemu, która odbędzie się już po wakacjach w Warszawie, a w najbliższą sobotę wezmą udział w uroczystościach w Luboniu.

Zwieńczeniem działań będzie odsłonięcie pomnika na rynku w Piaskach, które zaplanowano na dzień 12 października.


dodano 2014-08-07 09:11:44Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.