Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba Przygotowawcza

31 Ogólnopolski Bieg im. Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego

269 zawodników wystartowało w zorganizowanym przez LZS UKS „Grabonóg” - 31 Ogólnopolskim Biegu im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Piaskach.
Po raz pierwszy w historii biegu wzięła w nim udział tak liczna zawodników. Pierwsze sześć miejsc zajęli reprezentanci Ukrainy. Zwyciężył z czasem 0:31,42'54 Krovlajdis Sergej, zaraz za nim na linii mety zameldował się Gonszar Aleksiej, a trzeci był Naumow Andrj. Nie udało się jednak poprawić rekordu trasy, który należy do obecnego wicemistrza Polski na tym dystansie, mieszkańca Gostynia, wychowanka UKS Jedynka – Adama Nowickiego, który uzyskał w ubiegłym roku czas 0:30,35 – Adama Nowickiego z Gostynia. W kategorii do 29 lat triumfowali Piotr Tomczyk i Natalia Nagierniak, w kategorii do 39 lat najlepsi okazali się Krzysztof Terlecki i Nataliya Lehonkova, w kategorii do 49 zwyciężyli Klaudiusz Kozłowski i Monika Jabłońska, w kategorii powyżej 50 lat w kategorii kobiet wygrała Aleksandra Dzierzkowska, a w kategorii do 59 lat wśród mężczyzn zwyciężył Andrej Dawilow, do 69 lat Kazibut Zdzisław, w kategorii powyżej 70 lat najlepszym zawodnikiem okazał się Henryk Jakubiak. Wśród nagród indywidualnych jako najstarszy zawodnik nagrodę otrzymał Michał Szkudlarek – rocznik 1933. Najmłodszym zawodnikiem był Łukasz Gębalski, najlepszym zawodnikiem z LZS okazał Jerzy Janowicz, wśród nauczycieli triumfował Klaudiusz Kozłowski, a najlepszym zawodnikiem z ZSR w Grabonogu był Mateusz Dolatowski. Wśród samorządowców najszybciej na linię mety dobiegł Pawel Wałkiewicz, a najlepszym zawodnikiem z Gminy Piaski została Marlena Nowacka. Najlepszym zawodnikiem z Ziemi Gostyńskiej był Wojciech Wenderski, jako wielokrotni uczestnicy nagrody otrzymali Elżbieta czerniak, Janusz Stańczak, Jerzy Janowicz, Marian Kapitańczyk, którzy po raz 28 zawitali do Piasków. Najlepszym zawodnikiem w kategorii niepełnosprawnych został Świętek Andrzej.

Już od wczesnych godzin porannych rywalizowały przedszkolaki i uczniowie ze szkół z terenu gminy Piaski. W sumie kilkaset osób wzięło udział w Małym Biegu oraz w Biegu dla Zdrowia, w którym mogli wziąć udział wszyscy. W tym roku organizatorzy zapewnili także dodatkowe atrakcje - dmuchane zamki, stoiska handlowe, a przed budynkiem Zespołu Szkół w Piaskach na wystawie przygotowanej przez portal gaso-gostyn.pl można było oglądać kilkadziesiąt pojazdów z epoki PRL-u.

Na kompleksie sportowym pojawiła się także "Sztafeta z Zupą Rumforda". Członkowie Lubońskiego Klubu Biegacza w ramach współpracy między naszymi samorządami częstowali wszystkich zupą przygotowaną według przepisu bł. Edmunda Bojanowskiego.