eSesja
Wybory 2019
RODO
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Festyn dla Moniki

  Festyn dla Moniki

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Wspólna konferencja prasowa

  Wspólna konferencja prasowa

 • Premiera na scenie Gminnego Ośrodka Kultury

  Premiera na scenie Gminnego Ośrodka Kultury

 • Święto Patrona

  Święto Patrona

 • MIESZKAŃCY POWIATU OFIAROWALI 442 655,05 ZŁ!!!

  MIESZKAŃCY POWIATU OFIAROWALI 442 655,05 ZŁ!!!

 • Kolejny etap modernizacji stadionu

  Kolejny etap modernizacji stadionu

 • Ruszyło szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych. Są jeszcze miejsca.

  Ruszyło szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych. Są jeszcze miejsca.

 • Dzień Kota

  Dzień Kota

 • Charytatywny koncert hip - hopowy

  Charytatywny koncert hip - hopowy

 • TĘCZA najlepsza w pierwszym turnieju karate

  TĘCZA najlepsza w pierwszym turnieju karate

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • MUSICA SACROMONTANA XIV nominowana do nagrody FRYDERYK 2020.

  MUSICA SACROMONTANA XIV nominowana do nagrody FRYDERYK 2020.

 • Robimy coś ważnego!

  Robimy coś ważnego!

 • Ferie w Beskidach

  Ferie w Beskidach

 • Tenisowy sukces

  Tenisowy sukces

 • Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin

  Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin

 • Romantycznie i muzycznie

  Romantycznie i muzycznie


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaDni Piasków

Gmina świętowała.
7 maja na piaskowskim stadionie odbył się blok imprez zorganizowanych w ramach drugiego dnia obchodów 14 Dni Piasków. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 12.15 koncertem Kapeli „Piaskowanie”, która zaprezentowała swoje najnowsze przeboje muzyki podwórkowej. Pół godziny później na płytę stadionu wmaszerowało 11 reprezentacji, aby wziąć udział w Turnieju Wsi Gminy Piaski. Były to drużyny: RĘBOWA, SMOGORZEWA, MICHAŁOWA, BODZEWKA, GRABONOGA, DRZĘCZEWA I, SZELEJEWA I, STRZELEC WIELKICH, GODUROWA, BODZEWA oraz PIASKÓW (kolejność drużyn wg wylosowanych numerów startowych).

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał wójt Zenon Norman. Drużyny rywalizowały w ośmiu konkurencjach sprawnościowych: torze przeszkód, slalomie z tyczkami, rzucie piłką lekarską, toczeniu dużej opony ciągnikowej, „żywej butelce”, rzucie jajkiem na odległość, cięciu pnia piłą ręczną oraz tzw. „kręciole”. Po trwających kilka godzin zmaganiach zwycięzcami okazała się reprezentacja Bodzewa zdobywając 73 punkty, drugie miejsce wywalczyło Michałowo (70pkt), a trzecie Bodzewko (55pkt). Nagrodą dla najlepszych był czek o wartości 1500 złotych, zdobywcy drugiego miejsca otrzymali czek na kwotę 1000 złotych, trzeciego 800 złotych. Czeki ufundował Samorząd Gminy Piaski. Pierwsza trójka uhonorowana została również pucharami. Pozostałe drużyny nagrodzono czekami o wartości 400 złotych. Wszystkie ekipy otrzymały również pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczali Wójt Zenon Norman, Przewodnicząca Rady Gminy Irena Różalska oraz Sekretarz Gminy Wiesław Glapka. Około godziny osiemnastej na plenerowej scenie pojawiła się Urszula Chojan z Country Show Band’em. Poznańska piosenkarka, wraz z zespołem, przez ponad godzinę zabawiała publiczność folkowymi przebojami w stylu country.

Klimat muzyczny zmienił się na bardziej „drapieżny” wraz z wejściem na scenę rockowej kapeli The G(h)ost z Gostynia, która  bawiła publiczność do godziny 20.30.

Po koncertowej części rozegrano kolejne Mistrzostwa Gminy Piaski w Rzucie Laczkiem. Zawody odbyły się po raz czternasty. Wystartowało 17 kobiet i 39 mężczyzn. Co prawda nie ustanowiono rekordu, ale laczek znów poszybował na odległość ponad 40 metrów i to za sprawą faworyta, wielokrotnego zwycięzcy zawodów Radosława Rymaniaka z Szelejewa. Wśród kobiet najlepszą, również nie po raz, okazała się Agata Przybysz z Piasków, rzucając laczkiem na odległość prawie 30 metrów. Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Woźniak, także mieszkanka Piasków, a trzecie ubiegłoroczna zwyciężczyni Monika Dorsz ze Strzelec Małych. Wicemistrzem mężczyzn został Bogdan Porzucek z Piasków, trzeci był Radosław Popielas z Bodzewka. Zwycięskie "trójki" otrzymały upominki, puchary i dyplomy.

Dni Piasków zakończyła zabawa taneczna, do której przygrywał zespół Crafter.info: http://www.gokpiaski.webd.pl/
dodano 2013-07-17 09:20:24Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.