eSesja
Wybory 2019
RODO
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • MUSICA SACROMONTANA XIV nominowana do nagrody FRYDERYK 2020.

  MUSICA SACROMONTANA XIV nominowana do nagrody FRYDERYK 2020.

 • Ferie w Beskidach

  Ferie w Beskidach

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Kolejny etap modernizacji stadionu

  Kolejny etap modernizacji stadionu

 • Premiera na scenie Gminnego Ośrodka Kultury

  Premiera na scenie Gminnego Ośrodka Kultury

 • MIESZKAŃCY POWIATU OFIAROWALI 442 655,05 ZŁ!!!

  MIESZKAŃCY POWIATU OFIAROWALI 442 655,05 ZŁ!!!

 • Dzień Kota

  Dzień Kota

 • Robimy coś ważnego!

  Robimy coś ważnego!

 • Tenisowy sukces

  Tenisowy sukces

 • Święto Patrona

  Święto Patrona

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin

  Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin

 • Charytatywny koncert hip - hopowy

  Charytatywny koncert hip - hopowy

 • Ruszyło szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych. Są jeszcze miejsca.

  Ruszyło szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych. Są jeszcze miejsca.

 • Romantycznie i muzycznie

  Romantycznie i muzycznie

 • Festyn dla Moniki

  Festyn dla Moniki

 • Wspólna konferencja prasowa

  Wspólna konferencja prasowa

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaEKO FESTYN w Gminie Piaski

1 maja na Świętej Górze - Gmina Piaski - odbył się EKO ? FESTYN pod hasłem ?Człowiekowi wodę dano...? zorganizowany przez Kongregację Oratorium Świętego Filipa Neri, Nadleśnictwo Piaski, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera oraz Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach.

Po Mszy świętej w intencji urodzajów z oprawą muzyczną Zespołu Sygnalistów DARZ BÓR oraz Chóru Palestrina odbyła się parada powozów konnych. Wielu najmłodszych uczestników festynu skorzystało z możliwości przejazdu bryczką. Kilkaset osób, które na stałe było obecne na placu za bazyliką miało możliwość zapoznać się z darami lasu przygotowanymi przez Nadleśnictwo w Piaskach, poznać bliżej florę i faunę naszych lasów, wziąć udział w konkursach sprawnościowych przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach, czy konkursach ekologicznych prowadzonych przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Piaskach. Podczas akcji rozdawano drzewka, torby ekologiczne, zebrano kilkaset zużytych baterii oraz kilka kilogramów przeterminowanych lekarstw, uczniowie rozdawali również upominki przygotowane z surowców wtórnych oraz ulotki poświęcone ekologii. Dużą popularnością wśród dzieci cieszył się występ Ewy Kowalskiej zatytułowany „Bajkowe podróże małe i duże...”. Nie brakowało chętnych do śpiewania piosenek, odbywały się również liczne konkursy. Z dużym zainteresowaniem wysłuchano góralskiej gawędy i muzyki m. in. na listkach w wykonaniu Jacentego Ignatowicza – finalisty programu MAM TALENT . W trakcie festynu powstała figura św. Józefa – patrona tego dnia, odbywały się pokazy filmów, rozdawano grochówkę, przygotowane były również stoiska gastronomiczne. W części koncertowej wystąpiła Świętogórska Orkiestra Dęta, Orkiestra Gitarowo – Mandolinowa AVISTA, Drumholic, Ocenzurowano, Ex Gaudio Cordis, Festivita . Festyn prowadził dziennikarz Radia Elka – Jarek Adamek.
Jednak największa popularnością cieszyło się widowisko muzyczne „Wodny Świat” i koncert na kieliszkach. Ponad 400 osób przybyłych na koncert mogło wysłuchać brzmienia harfy wodnej w wykonaniu Anny i Arkadiusza Szafrańców. Zebrana publiczność prawie dwie godziny słuchała takich utworów jak; „Preludium deszczowe” Fryderyka Chopina, Fragmenty baletu „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego. Odbyło się również prawykonanie utworu Cezarego Chmiela „Opowieść o wodzie” oraz „Modlitwy o deszcz” (muz. J. Zeidler) i „Burzy” (muz. A. Skrzypczak, sł. A. Mickiewicz). Zebrani widzowie mieli okazję poczuć się jak artyści grając podczas koncertu na kurkach wodnych. Po zakończeniu „Opowieści o wodzie” jeszcze długo oklaskiwano wykonawców tego niecodziennego koncertu - Glass Duo, Kwartet Smyczkowy Capitol, Ex Gaudio Cordis, którzy odwdzięczyli się zebranym bisem. Już po raz kolejny festyn na Świętej Górze okazał się doskonałą formą spędzenia wolnego czasu nie tylko dla mieszkańców Gminy Piaski, ale także całego powiatu gostyńskiego. Jednym ze sponsorów festynu, podobnie jak w poprzednim roku był Urząd Gminy Piaski.dodano 2009-05-04 11:53:55Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.