eUrząd
Lista spraw do załatwienia
eSesja
Konsultacje
Projekty
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
e-urzad skarbowy
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • ZAKUP PREFERENCYJNY PALIWA STAŁEGO (WĘGLA)

  ZAKUP PREFERENCYJNY PALIWA STAŁEGO (WĘGLA)

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Trwają prace przy budowie świetlicy wiejskiej kontenerowej w Bodzewku Drugim.

  Trwają prace przy budowie świetlicy wiejskiej kontenerowej w Bodzewku Drugim.

 • Informacja

  Informacja

 • Świetlica w Drzęczewie

  Świetlica w Drzęczewie

 • Prace drogowe

  Prace drogowe

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Umowa na kanalizację

  Umowa na kanalizację

 • Sukcesy karateków

  Sukcesy karateków


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaTERMOMODERNIZACJA BUDYNKU GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W PIASKACH Z WYKORZYSTANIEM INSTALACJI OZE I PRZEBUDOWĄ KOTŁOWNI

18 listopada nastąpiło oficjalne zakończenie realizacji projektu: Termomodernizacji budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach z wykorzystaniem instalacji OZE i przebudową kotłowni sfinansowanego ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz budżetu Gminy Piaski.
Dokumentację projektową na termomodernizację budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach zlecono już w 2019r. W połowie 2020 roku, w Starostwie Powiatowym w Gostyniu dokonano zgłoszenia na wykonywanie robót budowlanych oraz uzyskano pozwolenie na budowę wewnętrznej instalacji gazowej. We wrześniu 2020r. Gmina Piaski złożyła wniosek do Prezesa Rady Ministrów, za pośrednictwem Wojewody Wielkopolskiego, o dofinansowanie inwestycji z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. W grudniu 2020r. przyznano nam 800 tys. zł.
1 stycznia 2021r. wpisano do rejestru instytucji kultury Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach, które powstało w wyniku połączenia Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach i Gminnej Biblioteki Publicznej w Piaskach.
Przetarg na realizację inwestycji ogłoszono w październiku 2021r., a w listopadzie 2021r. podpisano umowę na roboty budowlane z firmą BUD-REM Sp. Jawna, Roman Błaszczyk, Piotr Pawlaczyk z Jarocina. Prace rozpoczęły się w styczniu bieżącego roku, a 2 sierpnia 2022r. podpisano protokół końcowego odbioru robót.
W ramach inwestycji docieplono styropianem ściany elewacji oraz ściany części podziemnej, gdzie znajdują się piwnice. Istniejące pokrycie dachowe części wysokiej budynku, z blachy trapezowej i płyt eternitowych, zostało rozebrane i zastąpione blachodachówką. Dach docieplono płytami z wełny gr. 25 cm. Część papową dachu ocieplono płytami styropianowymi gr. 20cm. Dokonano częściowej wymiany stolarki okiennej. Przy sali głównej obiektu wyremontowano toalety i przystosowano do osób niepełnosprawnych. Bardzo ważnym elementem inwestycji była zmiana sposobu ogrzewania obiektu. Wykonano przebudowę kotłowni. Stare piece na paliwo stałe zostały zastąpione kotłami gazowymi o łącznej mocy 105 kW. Wymieniono wewnętrzną instalację centralnego ogrzewania i instalację wodociągową. Sala główna budynku została wyposażona w wentylację mechaniczną nawiewno – wywiewną. Dla poprawy komfortu uczestników organizowanych wydarzeń wykonano klimatyzację pomieszczeń biblioteki na piętrze budynku, salki narad oraz sali głównej GOK na parterze budynku. Wykonano także roboty elektryczne. Zamontowano nowe oprawy oświetleniowe, monitoring, instalację telefoniczną, komputerową oraz instalację fotowoltaiczną o mocy 5,04 kW.

Koszt prac inwestycyjnych poniesionych od 2019r. wyniósł ponad 1,6 mln zł. To środki własne, z budżetu gminy oraz 800 tys. zł dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji.


dodano 2022-11-22 14:22:44Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.