eUrząd
Lista spraw do załatwienia
eSesja
Konsultacje
Projekty
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
e-urzad skarbowy
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Sukcesy karateków

  Sukcesy karateków

 • ZAKUP PREFERENCYJNY PALIWA STAŁEGO (WĘGLA)

  ZAKUP PREFERENCYJNY PALIWA STAŁEGO (WĘGLA)

 • Informacja

  Informacja

 • Świetlica w Drzęczewie

  Świetlica w Drzęczewie

 • Umowa na kanalizację

  Umowa na kanalizację

 • Trwają prace przy budowie świetlicy wiejskiej kontenerowej w Bodzewku Drugim.

  Trwają prace przy budowie świetlicy wiejskiej kontenerowej w Bodzewku Drugim.

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

  KOMUNIKAT METEOROLOGICZNY !!!

 • Prace drogowe

  Prace drogowe


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
Kamera Internetowa
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaŚwięto Niepodległości w Gminie Piaski

Tegoroczne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miały szczególny charakter.
10 listopada, po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy w miejscach pamięci narodowej, odbyły się uroczystości w Szkole Podstawowej w Piaskach. W pierwszej części społeczność szkolna oraz goście uczestniczyli w uroczystości przekazania masztu flagowego zakupionego z budżetu państwa w ramach programu „Pod biało – czerwoną”. W swoim przemówieniu Wójt Gminy Piaski Wiesław Glapka powiedział m. in. „Spotykamy się dzisiaj z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności. 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał niepodległość. (…) Dla każdego Polaka najważniejsze są trzy symbole polskości: Biały Orzeł, Mazurek Dąbrowskiego i Biało - Czerwona Flaga. Te trzy symbole zawsze stanowiły o sile i solidarności Polaków. Wyrażały naszą miłość do Ojczyzny, dążenie do niepodległości i dumę z naszych osiągnięć. Wśród tych trzech symboli flaga zajmuje szczególne miejsce. To pod biało - czerwonym sztandarem setki lat walczyliśmy o obronę, odzyskanie i utrzymanie naszej niepodległości. To właśnie symbole polskości przypominają nam o historii, oraz budują w nas poczucie odpowiedzialności za teraźniejszość i przyszłość. Cieszę się, że od dziś młode pokolenie, zmierzając do szkoły będzie mogło z dumą spoglądać na flagę narodową i budować swoją tożsamość.” W drugiej części zebrani obejrzeli program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów SP w Piaskach.
11 listopada od rana w kościele parafialnym w Piaskach została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, a popołudniem w budynku Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach odbył się koncert „wsłuchaj się w wolność” w wykonaniu Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń. #PodBiałoCzerwoną


dodano 2022-11-14 06:15:48Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.