eUrząd
Lista spraw do załatwienia
eSesja
Konsultacje
Projekty
RODO
Deklaracja dostępności
Kontakt z Urzędem
im. senatora Stanisława Karłowskiego
1 procent
Inwestycje
Projekty unijne
e-urzad skarbowy
Magazyn samorządowy
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
 • Serce dla Matki za kwiatki

  Serce dla Matki za kwiatki

 • Wyniki Małego Biegu im. bł. Edmunda Bojanowskiego

  Wyniki Małego Biegu im. bł. Edmunda Bojanowskiego

 • Sukcesy karateków

  Sukcesy karateków

 • Trwają prace przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w Strzelcach Wielkich.

  Trwają prace przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w Strzelcach Wielkich.

 • Dzień Dziecka na sportowo

  Dzień Dziecka na sportowo

 • Integracja i prezentacja muzyczna zespołów

  Integracja i prezentacja muzyczna zespołów

 • Gminne zawody sportowo - pożarnicze w Szelejewie

  Gminne zawody sportowo - pożarnicze w Szelejewie

 • UWAGA STRAŻACY! KONKURS!

  UWAGA STRAŻACY! KONKURS!

 • Informacja

  Informacja

 • Fikcyjne kontrole

  Fikcyjne kontrole

 • Zbiórka wielkogabarytów oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

  Zbiórka wielkogabarytów oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

 • Otwarcie sezonu rowerowego

  Otwarcie sezonu rowerowego

 • Prace drogowe

  Prace drogowe

 • EKO FESTYN na Świętej Górze

  EKO FESTYN na Świętej Górze

 • Pobiegli po raz trzydziesty ósmy

  Pobiegli po raz trzydziesty ósmy

 • Rodzinna Majówka w Szkole Podstawowej w Bodzewie

  Rodzinna Majówka w Szkole Podstawowej w Bodzewie

 • UWAGA KIEROWCY I MIESZKAŃCY GMINY PIASKI

  UWAGA KIEROWCY I MIESZKAŃCY GMINY PIASKI


Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Czyste Powietrze
Strefa Płatnego Parkowania
Powiadamianie SMS
eMapa gminy Piaski
Biuletyn Informacji Publicznej
ZUK
Newsletter
Szukaj
Skrzynka podawcza
Służba PrzygotowawczaOtwarcie nowej szatni KORONY PIASKI

Zakończyła się realizacja inwestycji pod nazwą „ROZBUDOWA, PRZEBUDOWA I NADBUDOWA BUDYNKU ZAPLECZA SZATNIOWO – SANITARNEGO WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ TOWARZYSZĄCĄ NA STADIONIE SPORTOWYM W PIASKACH”
W spotkaniu, które miało 1 września na stadionie w Piaskach uczestniczyli m. in. Wójt Gminy Piaski – Wiesław Glapka, Przewodniczący Rady Gminy Piaski- Bernard Dorsz wraz z radnymi Gminy Piaski, Sekretarz Gminy Piaski - Andrzej Konieczny, Inspektor ds. inwestycji i zam. pub.- Witold Furmaniak, Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach - Sebastian Nowak, Prezes Zarządu Zakładu Usług Komunalnych w Piaskach - Paweł Wujek, Sołtys Piasków - Krzysztof Jakuszek, Prezes LKS Korona Piaski - Grzegorz Ludwiczak wraz z przedstawicielami zarządu i klubu, Projektantka obiektu - architekt Joanna Włodarz - Inspektor Nadzoru Inwestorskiego - Czesław Kajoch, Właściciel Generalnego Wykonawcy Obiektu - Zakładu Usług Technicznych Budownictwa „Budmech” - Wiktor Liszczyński, Kierownik budowy - Adam Liszczyński.
W swoim wystąpieniu Wójt Gminy Piaski przypomniał historię tej inwestycji. Powiedział m. in. „Modernizacja stadionu sportowego w Piaskach rozpoczęła się już pod koniec 2018r. Zakończyliśmy budowę pasywnej sali sportowo-środowiskowej w Szelejewie Pierwszym i postanowiliśmy wykonać pierwsze kroki w celu ulepszenia infrastruktury na stadionie sportowym w Piaskach. Podjęto decyzję o zakupie i montażu nowych wiat dla zawodników rezerwowych. Montażem wiat zajął się Zakład Usług Komunalnych w Piaskach, a stare wiaty zostały przestawione na boisko treningowe. W 2019 roku usunięto kolizję teletechniczną linii napowietrznej własności PKP Telkol, która przebiegała przez stadion. Usunięto słupy i linię napowietrzną długości ok. 350 mb. Prace ziemne wykonał Zakład Usług Komunalnych w Piaskach, a firma PKP Telkol ułożyła kabel teletechniczny. Jeszcze w 2019 roku zakupiono wiatę dla służb medycznych, ustawiono 3 nowe piłkochwyty, wymieniono bramki na boisku głównym, zakupiono elektroniczną tablicę wyników, poszerzono boisko układając trawę z rolki na powierzchni ok. 330 m2, rozpoczęto remont spikerki. W roku 2020 zakończono wymianę nawierzchni pod trybunami dla kibiców. Płytki chodnikowe zostały zastąpione kostką betonową. W 2020r. zakupiono od PKP S.A. działkę o pow. ok 2000 m2, która obejmuje część boiska treningowego. W roku 2021r. za kwotę ponad 70 tys. zł zamontowano na boisku głównym automatyczny system nawadniania. Dokumentację projektową na rozbudowę, przebudowę i nadbudowę zaplecza szatniowo – sanitarnego zlecono już w 2019r. Stara szatnia nie spełniała aktualnych wymogów licencyjnych, a warunki szatniowo – sanitarne były bardzo złe. W 2020r. złożono wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Decyzję o pozwoleniu na budowę wydano 25 lutego 2021r. We wrześniu ogłoszono przetarg na realizację inwestycji, a 28 października 2021r. podpisano umowę na roboty budowlane z firmą Budmech pana Wiktora Liszczyńskiego. Prace rozpoczęły się pod koniec listopada zeszłego roku, a 12 sierpnia 2022r. podpisano protokół końcowego odbioru robót. 26 sierpnia br. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gostyniu wydał zgodę na użytkowanie obiektu. Powstał obiekt o powierzchni użytkowej ok 170 m2. Na parterze znajdują się szatnie i łazienki dla zawodników oraz sędziów, a także toalety dla kibiców. Na piętrze znajduje się salka narad z aneksem kuchennym, toaleta i pomieszczenie magazynowe oraz taras widokowy. Obiekt będzie ogrzewany grzejnikami elektrycznymi. Na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne, a w budynku założono wentylację mechaniczną. W salce narad wykonano także klimatyzację. Nowy obiekt spełnia standardy IV ligowe.
Koszt samego obiektu wraz z utwardzeniami i podstawowym wyposażeniem wyniósł ponad 1,6 mln zł. To środki własne, z budżetu gminy oraz 120 tys. zł dofinasowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, z programu „Szatnia na medal – 5 edycja” Koszt nakładów inwestycyjnych i remontowych, które ponieśliśmy od 2018r. na ten kompleks sportowy to kwota ponad 2 mln zł. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wspaniałego obiektu. Niech służy wszystkim uprawiającym sport, w szczególności piłkę nożną.”


dodano 2022-09-02 10:03:32Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.